Автор Тема: "Конрад" проблем  (Прочетена 18411 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
"Конрад" проблем
« -: 23 Януари 2008, 07:57:35 »
Ами аз освен на вас да се оплача,поне сте сродни души и ще ми влезете в положение.Поръчах си от "Конрад"-Плевен едни сгради на 8.12.2007 г. и до ден днешен - нищо.Казаха ми когато ги поръчах,че щели да дойдат в началото на януари,ама той и краят кажи-речи дойде и нищо.Обадих им се преди 2 седмици ими казаха,че било рано още,щели да ми се обадят.На краят пича ми каза едно сходно с моето име и адреса беше на същата улица,бил моделист и му пристигнали работите,но докато включа и затвори.Взех да си мисля да не би да са се объркали и да са доставили моята пратка на друг,защото не знам в нашият град друг да се занимава с моделизъм,пък камо ли на моята улица.А,от Ловеч съм,а поръчката ми е от "Конрад"- Плевен.Дали би могло да стане объркване,как мислите?...като се има впредвид,че поръчката е платена предварително(аз за това и мразя предварителните плащания)си представете ситуацията: звъни някой на вратата-"имате предплатена поръчка"  Нали насреща е българин,ще каже "ами да" ще грабне пакета,пък и каквото и да има вътре-нали е аванта?
Не ми е за самите пари толкова,но представете си да си чакате гаричката и да ви сърбят ръцете.Направо да полудее човек.
Такива "черни" мисли ми се въртят.Нека някой да каже нещо успокоително,пък днес пак ще им звънна.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #1 -: 23 Януари 2008, 08:26:44 »
Успокоително доколкото положението при теб в Плевен може да е сходно и обвързано с това в София. Та доставката от декември миналата година дойде едва днес. Така че поръчаното, поне при нас, ще може да се взима от утре. Затова ако "Конрад" правят една поръчка и доставка събрана от цялата страна, мога да те успокоя, че всичко е наред и скоро ще си вземеш гаричката.
:)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #2 -: 23 Януари 2008, 11:21:33 »
Става ми жално, като чета такива постинги. Започвам да изпитвам носталгия по хоби-магазина в Монреал, който е подобрен вариант на Млад техник от едно време: Първо - има всичко за хобито (N и НО) в наличност, освен влакове и къщи - релси, семафори, баластра, дървета, треви, контактна мрежа, лампи, жици, профили, плексигласи, лепила, бои, инструменти. Влаковете и къщите се поръчваха по каталог; Второ - още на първата покупка ми запомниха името и всеки следващ път ме посрещаха с усмивка и "Бонжур, мосю Любенов" - нещо, което е толкова приятно; Трето - собственикът и асистентите му имаха отговор на всякакъв въпрос, свързан с макета и електрониката и даже срещу малко заплащане можех да им оставя локомотив, стрелка или трансформатор за подобрение или поправка - услуга, която адски ми липсва в България. Надявам се някой ден Хоби-свят да достигне това ниво и го желая на Жоро да стане.

Сега за Конрад - може би повечето от нас си дават сметка, че това не е нашият магазин. Това е временно спасително положение, защото асортиментът им е сравнително богат и цените са средно европейски. Но там липсва личното отношение и сервизът, което за хобистите е много важно. Колкото и пъти да отида има все опашки и не мога да се добера до компетентен човек да поискам съвет за каквото и да било. Като прибавим към безличното обслужване и немския език по описанията, картинката става страшна. Добре, че сега го има този форум, че да мога да питам разни неща другите хобисти. Така че, приятелю хрр1969, просто се въоръжи с търпение и приеми участта на хобист в България.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #3 -: 23 Януари 2008, 13:24:32 »
а на мен ми стана мъчно за "Джони ленд" - добра беше концепцията ! И всичко имаше ! А продавач-консултантите...мммечтата на ти-тинейджъррките !И сервиз правеха на влаковете , и сбирки , и видеотека , и макети...и с усмивка посрещаха мутрите , които ги пазеха :"Бонжуррр, мусю Мутрафон, пазите ли ни , пазите ли ни :) ?"
о ,   времена ,   о  ,             нрави !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #4 -: 23 Януари 2008, 17:18:04 »
Българската част на Конрад е само филиал и то преди всичко за електроника , така че няма какво да се чудим.Обикновенно си правя поръчките при жената на Дервишев (шефа)-тя седи в стаичката до централният им магазин в София (влиза се от към магазина)и винаги е много любезна , превежда ако трябва и там се влиза без опашка! Проблема е че се чака и е доста скъпо(като всичко в хобито ни) но за сега другата алтернатива е Жоро и Хобисвят (да пребъдат 8)).
Колкото до колегите от белите страни - ами ще ти запомнят името - парите са си пари!  ::)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #5 -: 23 Януари 2008, 20:22:14 »
Ами това дето Vlado пише звучи успокоително,но просто днес не ми остана време да им се обадя и да им дам зор-след като в София са дошли днес,значи мога да ги потормозя утре.Или вдругиден.Ами сега като че ли съм по-обнадежден.Сутринта направо се бях отчаял.Утре ще има новини и дано са добри.  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #6 -: 23 Януари 2008, 23:01:50 »
А и аз да споделя...не знам ква секция е "конрад" ит.н. и т.н.,но определено си българска работа откъдето да го погледнеш.С изключение на София всичките им други магазини в провинцията са-хвани единия -блъсни другия...Ама грам понятие си нямат за 90% от асортимента им,пък за НО ,TT,Z,N -No Comment-зяпат като телета.Проблема с доставките е че:
1.В последните месеци силно са намалели поръчките
2.Доставката им от Германия се извършва единствено и само от една транспортна фирма /нещо с М беше/ и то качват на Конрад поръчките м/у другото,ако има място,ако Конрад-Германия ги мързи/все пак не са за Гърция или Унгария стоките,а за Булгаристан/,може и на следващия камион да ги натоварят,който пък може да иде там след 15-20 дена или бог знае колко време.
Кервана /камилски/стига до София ...
3.Сега обаче трябва да се разпределят за провинцията ::),споко ,за къде да бързаме.И тук трябва да се напълни некво си превозно средство за да  тръгнат поръчките към Пловдив,Плевен ,Варна ....Вече стигнали до крайните точки трябва да се звънне на всеки един който е поръчал нещо,/това поне го правят редовно/ да ама е петък някъде към 16-17ч. ...Ай за понеделник -ще ги подредим.

Написах всичко това ,защото се постарах последните 15 дена да разбера ко стана с поръчка направена на 04.12.2007г.Разнищих ги от въпроси ит.н. ,и може би  жената на Дервиша ми обяснява щото е любезна че- сега заради празниците,заради коледа,вятъра духал обратно, шофьора имал газове, -глупости на търкалета,на майка им .... >:( >:(
Браво на toniemi "Отдавна не ползвам услугите на КуРнад" ;)      Такива като нас които не  разбират много езици и не са в час с покупките от  e_bay сме принудени да търпим  своеволията и тъпата организация на този магазин.
И ше чекаме,чекаме....да дойдат германците,дет се вика.

P*S* Сърдечни благодарности към  Adrian i Spas ,които спестиха много нерви ;) :)
« Последна редакция: 23 Януари 2008, 23:23:45 от mill »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #7 -: 23 Януари 2008, 23:32:01 »
Точно с тази цел бе направен подраздела "Покупки през Railway Passion", за да улесни участниците. По един или друг начин, рано или късно, нещата ще си дойдат на мястото... за съжаление както в повечето случаи, за да стане нещо хубаво, просто... трябва време... Работиме по въпроса.
« Последна редакция: 24 Януари 2008, 16:15:21 от EMPEROR »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #8 -: 24 Януари 2008, 16:11:38 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=196.msg1293#msg1293 date=1201123921
Точно с тази цел бе направен подраздела "Покупки през Railway Passion" за да улесни участниците. По един или друг начин, рано или късно, нещата ще си дойдат на мястото... за съжаление както в повечето случай, за да стане нещо хубаво, просто... трябва време... Работиме по въпроса.
Стискаме палци ,дано всичко се уреди без проблеми :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #9 -: 24 Януари 2008, 19:19:08 »
Днес им се обадих и ми казаха , че поръчката в София "може би" била пристигнала,пък аз насреща им казах,че е пристигнала и направо си му забих въпроса кога да очаквам да ми пратят на мен нещо.Онзи вика или в събота,или в понеделник,което си е направо безумно скоро!  ;D Вече съм почти щастлив!!!(колко малко ми трябва) Остава и да стане така наистина.Даже  обеща да ми изпрати от безплатния каталог!
А иначе не е лошо да има начин да се поръчват разни работи по-бързо,но е кофти да пращам някому 200-300 лева предварително в тази "мошеническа" държава и да чакам насреща нещо.По моите стандарти това е наивно.В "Конрад" поне дават предварителна фактура,която си изглежда като сериозен документ и натова отгоре отивам лично в магазина,който не е отворен специално за да ме ограби с некви си 300 лева,все пак.Дано не обидя някого с тези си разсъждения но аз не съм от доверчивите по принцип и смятам за това никога не съм мамен.Все пак  ще  разгледам този раздел "Покупки през Railway Passion" .

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #10 -: 24 Януари 2008, 19:30:06 »
Покупките през Railway Passion (когато станат реалност) не за задължителни и по никакъв начин не обвързват и ангажират членовете на форума. :)
А доверието се гради с времето. От там насетне, всеки преценява за себе си.
Отделно не мисля, че е идейно да "вържеме" някого с 50лв и по този начин да си отрежем клиенти за 500 или 5000лв.
В момента също се обработват поръчки за хиляди левове и това могат да го потвърдят няколко човека (стига да решат да го направят), но засега са в много по-тесен кръг, тъй като ние сами за себе си искаме да изградим стабилни връзки, така че работата да е на 100% сигурна, преди да тръгнем да предлагаме на когото и да било.
Поздрави!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #11 -: 24 Януари 2008, 21:19:49 »
Аз на 3 души от форума им имам повече доверие отколкото на жена ми ;D.Именно те ме открехнаха за покупките по интернет . А  Конрад,не че имам толкова против магазина,ама типично по български -в началото беше всичко ОК,25 дни,точно толкова.И лека полека нещата станаха ганьовски,както всичко в тая държавица ;)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #12 -: 24 Януари 2008, 21:28:43 »
Цитат на: mill link=topic=196.msg1302#msg1302 date=1201202389
Аз на 3 души от форума им имам повече доверие отколкото на жена ми ;D.Именно те ме открехнаха за покупките по интернет . А  Конрад,не че имам толкова против магазина,ама типично по български -в началото беше всичко ОК,25 дни,точно толкова.И лека полека нещата станаха ганьовски,както всичко в тая държавица ;)
Мечтая си за това и аз лично да пазарувам по интернет :(

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #13 -: 24 Януари 2008, 21:42:15 »
Ами ако сте на мое място едва ли ще разсъждавате другояче.Все пак повечето сте от София или околностите и сте се събирали и виждали поне по няколко пъти.На мене нито свободното време,нито професията ми позволяват да ходя на София,камо ли в уречен ден и час за сбирка.На някой,който не си виждал никога,трудно можеш да му довериш половината си заплата-поне аз така разсъждавам.Надявам се един ден скептицизма ми да се разчупи поне в рамките на този форум,но от личен опит зная,че за да уважаваш някого-не трябва да има намесени пари,защото парите всичко развалят.Пък за съжаление в нашето хоби трябват с купчини.  ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #14 -: 24 Януари 2008, 22:29:49 »
Поръчката е вече факт. Лично ходих и си взех каквото трябваше днес следобед. :)