Автор Тема: Малко инфо зе един новак  (Прочетена 2824 пъти)

sasho_t

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Малко инфо зе един новак
« -: 01 Ноември 2009, 20:33:45 »
 Превет от скоро намерих този форум.Първо мислех да си продам малкато колекция ,но май стана обратното пак се запалих.Преди съм ги събирал без да знам ,че има епохе и че е добре да се ориентирам към една.Сега се ориентирам към 4та епоха, и искам инфо за три локомотива за които два ще ми вършат работа а един май не.Ако може молко инфо за ТРИТЕ модила, като епоха и характеристика на модела. BR 120 245-6  тои ми е любим.Одолу пише ЕМ това марка ли е,и за  жалост моторчето му свири , и след смяна на четки .Дали в малкия цум ще намеря маторче за него.BR 244 068-3 той е перфектен мощен бърз , малко грозен, но с много чар. BR 89 зелен чисто нов на молко км ,ако някои му трябва правя бартер за 4еп иначе ще га сложа в музея.Има ли зночение сериите дали са хоби ,или има и други.Сега имам релси П профил но мисля да взема Т профил те повече се цапат и се чистят с спирт, поне аз така правя , на са по красиви и ги има в магазина.Ще съм много блогодорен на отзовалите се.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Малко инфо зе един новак
« Отговор #1 -: 01 Ноември 2009, 22:49:42 »
Здравей и добре дошъл в отбора!!!
BR 120 и BR 244 са в в 4-та епоха, тъй че споко. Парната машинка е в 1-ва епоха, можеш да я сложиш на релса пред(около) гарата като музейна.
ЕМ на дъното на 120-ката идва от Eisenbahn Modelle(ЖП модели), знака на бившата фирма Gützold, преди на я приобщят към Piko. Една мноого малка капка тънко масло на осите на двигателя и ще отстрани неприятното свирене.След кратко раздвижване, двигателят утихва. Не нужно да го сменяш. :buba:

Успех в хобито!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Малко инфо зе един новак
« Отговор #2 -: 01 Ноември 2009, 22:53:20 »
 :wild: :wild: :wild:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Малко инфо зе един новак
« Отговор #3 -: 01 Ноември 2009, 23:33:25 »
Сашо, в какъв мащаб са ти влаковете?

sasho_t

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Малко инфо зе един новак
« Отговор #4 -: 02 Ноември 2009, 09:28:01 »
В мощаб НО  :yes: