Автор Тема: здравейте,да направим това което направихме в....  (Прочетена 9691 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Момчета прекалявате малко ми се струва... хайде по-сериозно :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Хобито наистина има нужда от популяризация. Вижте само какъв интерес предизвика сайта със своето появяване. Представете си и ако, подобно на авиомоделизма и списание "Криле" и нашето хоби се сдобие със седмичник или нещо такова. Аз, например, доста обмислях варианта да подам документи в "Шоуто на Слави" и новата им инициатива за талантливи българи. Само фактът, че се споменава за номер и видео материал ме спря, защото очевидно видът на макетист работещ върху своето "отроче" - жп макет, нямаше да трогне никой, а камо ли да е шоуменско и атрактивно. Но е факт, че никой не знае за нас, а трябва да е друго.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
А за какво точно ни е тази популяризация ? Нямам нищо против , ако съм търговец :) Къде е смисълът ? - че не схващам ? Някой да си направи предаването ли ? Децата на България имат нужда от достъпни и евтини играчки - в частност влакчета по магазините - не в 3 магазина , а в 3000 магазина . Евтини - не по 300-400 лв локомотива , а 18-20 ?! - хахххх , кога ще стане това ? Кво да правим - Дворецът на пионерите ли да възстановим , кръжоци по макетиране ли ? В кой век живеете бре ?? - това са пълни глупости . Онова време мина и замина .

Такова предаване има смисъл при условие че си Търговец или Производител : да вложиш пари в такова шоу  с цел популяризиране - за да продаваш и разпрострняваш ; да зарибяваш му викат ; иначе си чист популизъм ;)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Не си спомням вече в коя тема говорих за идеалната дистрибуция и ползата за клиентите, каквито сме всички ние. Не искам да се повтарям, но определено от "зарибяването" на възможно повече хора печелим всички в смисъл, че минимума поръчка на търговеца ще се запълни по-бързо и вместо да чакаме една година за поръчка от дадена фирма, ще имаме по-често тази възможност.

Търговецът също има полза, eстествено, но инвестициите в това поприще не се възвръщат така бързо. Аз лично също исках преди няколко години да се занимавам с това, но условията на производителите ме накараха да се откажа. За това съм готов с идеи и с моите покупки да подпомогна всячески съществуващите магазини и смятам, че популяризирането на хобито е наша обща мисия.
« Последна редакция: 30 Януари 2008, 12:04:50 от eurostar »

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Напълно съм съгласен с eurostar. При повече хора, купуващи си модели, ще имаме по-бързи и по-чести поръчки и да допълня - Български подвижен състав

Освен това, ако мои близки и приятели се занимават с хобито, ще имаме повече неща за каране - така, както в София правите сбирки.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Здравейте!
Явно темата започна да ни чопли доста умовете. Давам следния пример: След като реших да направя подобно предаване в Бургас се намери един тарикат който направи на пъпа на центъра магзин на Piko и цените бяха страховити  - пример 1 релса за НО далга права цена 3,50 лв. бройката!!! Знете ли приятели какво чудо беше когато родители минавайки с децата си се чудеха какво да правят с наведени глави разкъсвани от ревовете на своите отрочета, аз също съм минал като дете по този път и знам какво е, не го пожелавам на никой!!! Да Адри и всички сте много прави за тези неща които ни обеденяват - нащето хоби. само ще дам промер, че преди 15 дена попаднах на един полски сайт и се оказа, че цените предложени от Tillig и Piko, корено се различават от тези в Германия - в Полски злоти са 100.00 PLZ = 45.00 BGL !!! Писах им писмо и те ми казват: Германия не е Полша и обратното - стандартите са различни затова и цените са за всеки по джоба. Над 500 злоти доставката е за сметка на фирмата  - доставият абсолютно от известните ни нам фирми и фирмички  - иначе доставката е 16 лева , иска се банков превод или карта с номер за индентификация, като доставката е за 7 работни дни от момента на поръчката. Пример: порачаното от мен локомотивче от Piko се оказа след груба сметка , че струва само 45 лева !!! Така , че представителите в БГ на тези фирми спокойно могат да натискат да се оправят цените спрямо БГ стандарт и лев!!! А и оборотът им ще е много по голям и търсенето. ;)

Момчета и момичета давайте да се хващаме здрово и да направим хобито си песен!!! И до ден днешен се чудя как някой от амболантните търговци не е направил матрици за било то вагони, локомотиви и прочие!!! Турците вече са се погрижили да има някой от тези неща на пазара им - видях ги с очите си, е качеството не е префектно но вършат работа, особено принадлежностите им. ;D

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Знам една чужда компания (не за влакове), която в различните страни работи с различни цени - съобразени със стандарта и цените на конкуренцията. Затова казаното от TheJackal за Полша не ме учудва изобщо. Преди време се чудех как така Пико произвежда толкова модели на PKP (който не знае, да погледне на сайта им, има и нови неща за 2008)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: здравейте,да направим това което направихме в....
« Отговор #22 -: 08 Октомври 2008, 09:42:56 »
Цитат на: Vlado link=topic=204.msg1393#msg1393 date=1201611402
Хобито наистина има нужда от популяризация. Вижте само какъв интерес предизвика сайта със своето появяване. Представете си и ако, подобно на авиомоделизма и списание "Криле" и нашето хоби се сдобие със седмичник или нещо такова. Аз, например, доста обмислях варианта да подам документи в "Шоуто на Слави" и новата им инициатива за талантливи българи. Само фактът, че се споменава за номер и видео материал ме спря, защото очевидно видът на макетист работещ върху своето "отроче" - жп макет, нямаше да трогне никой, а камо ли да е шоуменско и атрактивно. Но е факт, че никой не знае за нас, а трябва да е друго.
   Владо, моля ти се само не в това дръгливо и изтъркано Шоу на Слави. Там целевата група са хора дето не знаят дори, че сме и в 21 век - вече. Питай Жоро дали има  някаква връзка с Иван Негревски - Джони. Човекът ми сподели че има намерения да прави  издание за хобито.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: здравейте,да направим това което направихме в....
« Отговор #23 -: 08 Октомври 2008, 10:24:32 »
Това със Слави отдавна отече. Но под секрет ще споделя, че Тодор Кондаков - главният редактор на сп. "Железопътен транспорт" ме помоли да напиша статия за сайта ни. Смятам да реализирам тая идея къде ноември месец, тъй че скоро очаквайте хвалба за сайта в списанието. ;)