Автор Тема: здравейте,да направим това което направихме в....  (Прочетена 9700 пъти)

banskia zet

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте приятели,нека първото ми участие в този прекрасен Форум да бъде съпроводено с пожелания за успех през новата 2008г.
 В моя 1/2 вековен житейски път съм се занимавал и корабо,авио моделизъм.Радиолюбител съм от40г.Но атракцията ми са моделите ПИКО NN на влакчетата и формула 1.Като дългогодишен "работник"в Националните медий /БНР и БНТ/тази година поканих екип от БНТ на шоуто с "хелията"в Спортната зала "Локомотив".Невероятно и СТЕЛДИ ,организатора беше на върха на своя апогей.Да не говорим за децата.
Ето защо предлагам да се организира едно ТВ шоу с тези прекрасни машинки .Предполагам ,че колегите от Детска редакция няма да откажат да бъде популизирана и тази дейност.Децата на България имат необходимост от това!
 Чакам Вашето мнение и препоръки как да направим по щастливи нашите деца и внуци?
             С уважение:Димитър Богоев /БНТ/

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: banskia zet link=topic=204.msg1356#msg1356 date=1201456273
Здравейте приятели,нека първото ми участие в този прекрасен Форум да бъде съпроводено с пожелания за успех през новата 2008г.
 В моя 1/2 вековен житейски път съм се занимавал и корабо,авио моделизъм.Радиолюбител съм от40г.Но атракцията ми са моделите ПИКО NN на влакчетата и формула 1.Като дългогодишен "работник"в Националните медий /БНР и БНТ/тази година поканих екип от БНТ на шоуто с "хелията"в Спортната зала "Локомотив".Невероятно и СТЕЛДИ ,организатора беше на върха на своя апогей.Да не говорим за децата.
Ето защо предлагам да се организира едно ТВ шоу с тези прекрасни машинки .Предполагам ,че колегите от Детска редакция няма да откажат да бъде популизирана и тази дейност.Децата на България имат необходимост от това!
 Чакам Вашето мнение и препоръки как да направим по щастливи нашите деца и внуци?
             С уважение:Димитър Богоев /БНТ/
С радост сте поканени да снимате мойте макети  ;)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Здравей,
Интересна тема!!! Поздравления!!! Моята дипломна работа е точно върху "Ролята на ТВ върху детската психика". Когато завърших СДУ , подкрапата на БНТ беще нулева за съжаление. Но аз завърших с отличие не само Музикална педагогика, а и тонрежисура. От този сорт предавания съм правил още много треди БНТ да си имат и хал хабер за какво става дума, аз лично подкрепиям тази идея. В РТВ - Бургас направих предаване от този сорт - казвам нож с две остриета!!! Защо:
1. От психологическа гледна точка за децата се явява като ШОК!!!
2. Не всеки от родителите може да си позволи цените на нащо хоби!!!
3. Хобито ни е прекрасно , НО пренадлежи към една по зряла възрас 17 + години.
4. И още ред други причини и фактори, които няма да изброявам - мисля . че като служител на БНТ се досещате ;).

По -добрия вариянт е да се направи предване за МОДЕЛИЗЪМ, като там влизат по  5 - 10 мин. за всяко хоби в рамките на  2 пъти в месеца. Нека БНТ се поразрови малко и види някой кабеларки, че вече го правят. Да подкрепям тази идея и ще помогна за нейното развитие от все сърце!!!

Успех на насто лудо - детско хоби !!!

P.S. За вразка  ICQ  или SKYPE.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Аз лично не виждам нищо детско в цялата тази работа, освен китайските комплекти НО за по 30-40$ всичко включено. Аз лично не бих пуснал никакво дете в стаята ми с влаковете. Но сега по темата - имах едно интервю в Центрум груп преди няколко години. Интервюираха ме като дизайнер, но като споменах за хобито, стана така, че тази тема зае 80% от времето. Нашето хоби не струва повече от една кола, която за мен не само е излишна вещ, но е и неекологична. Но никой не съди тези, които се возят в скъпи коли навсякъде около нас, а само хобистите, които си даваме парите за "глупости". Тоест, смятам, че трябва да се акцентира върху това, че това не е за малки деца, а поне за над 13-14 годишни. А също и върху факта, че развива усет и познания върху много професии, към които децата биха могли да се ориентират в бъдеще. И не на последно място, че развива умения на ръцете и не се налага детето да слага преждевременно очила, поради това че си е прекарало детството пред екрана на някой компютър.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Така е... хобито не е за малки деца... но да не се лъжем... една голяма част от нас са се запознали с него именно преди още да можем да го оценим по достойнство ;)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат
Така е... хобито не е за малки деца... но да не се лъжем... една голяма част от нас са се запознали с него именно преди още да можем да го оценим по достойнство
Да, запознали сме се като деца, но тогава един комплект струваше 12лв., а най-скъпият локомотив беше колкото 5 надници.

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Искрено се надявам на някаква популяризация на хобито...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
еееееееех минало незабравимо ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
аз нямам нищо против срещу един приличен хонорар от 20 000 - 30 000 лв да свърша работа на БНТ и малчуганите !
Напишете каква ви е концепцията ,направете примерен договор и ми го пратете да го прегледам .

Защото е много наивно : '"приятели, ама супер сте толкова години да отделяте от залъка си за скъпи модели, дайте да пуснем едни дечица с шапци да ги потъркалят !"


хах , наздраве!
« Последна редакция: 28 Януари 2008, 17:43:26 от Adrian »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Здравейте,
Адри и аз имам техника и защо точно БНТ ??? Като им знам раздутите цени за кво ли не - мани -остави. Но господина има право да попита и да съгласува, а това дали аз , ти  и останалите вазприемаме този идея е отделен въпрос. Аз също недавам дете да ги види , камоли да ги пипне. Но нека се доизясни тази тема и да се поизчисти и ще видим какво може да се направи. А защо и да е БНТ има толкжа вече ефирни национални ТВ. Лично аз мога да деиствам пред TV7. Моя шеф им е изпълнителен директор за Варна, Стара Загора, Хасково и Бургас. Но както вече казах това е въпрос на много дебати. Дерзайте маняци Вие сте на ход!!! ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Срещу хонорар от 1000 лева се наемам да доставя за децата класическия култов влак съдържащ "дръгливото парно" + 2 броя от легендарния вагон известен като "едноосен мечтовоз", който в последствие да оставя като дарение в полза на националната телевизия  8)




toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: Derek link=topic=204.msg1380#msg1380 date=1201549342
Срещу хонорар от 1000 лева се наемам да доставя за децата класическия култов влак съдържащ "дръгливото парно" + 2 броя от легендарния вагон известен като "едноосен мечтовоз", който в последствие да оставя като дарение в полза на националната телевизия  8)

(Image removed from quote.)


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Ето как France-3 e направила портрет на един моделист. Вижте го.
http://www.youtube.com/watch?v=RNnlYZl26LM&feature=related
Текстът не е толкова важен. Просто да се види идеята.

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: eurostar link=topic=204.msg1384#msg1384 date=1201558415
Ето как France-3 e направила портрет на един моделист. Вижте го.
http://www.youtube.com/watch?v=RNnlYZl26LM&feature=related
Текстът не е толкова важен. Просто да се види идеята.

Еее, друго си е, след като си завършил френска гомназия  ;D ;D ;D

Досега имах чувството, че всичко за хобито е на немски... ???

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
хах , ако направят такъв филм за балкански моделист , сигурно ще свършва с влизането на разярена жена с точилка и яко меле !