Автор Тема: ETE-Сан Диего  (Прочетена 16455 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #15 -: 14 Декември 2009, 08:45:03 »
Перфектно!!! Тези снимки сякаш ме прехвърлят в бъдещето - нашия клуб след 2/3 години. :yes:
Модулите са направени явно за изложение, щото 2 уши, два завоя и всичко останало - прави модули. Не смятам че са детски. Вижте само реализма на завоя с воденицата. Вярно ,че реката е доста синя , но пък в Щатите отдавна постигнаха това , което ние се опитваме - да въстановим чистотата на Струма и Искъра например !  :haha: :haha: :haha:
Обаче ако се вгледата ще видите перфектното изпълнение на железопътното трасе и пътеките - много реалистично е пресъздадена пожълтялата трева около тях - това си е характерно оцветяване във природата.
Ами модула със снега - и на това ако му казвате "детско" изпълнение!?!?! :suicide_fool:
Вижда се, че е вложено много труд и любов към хобито - да не забравяме, че хората макар и там, се придържат към европейските влакове. Композицията с двата "крокодила" в тандем + н-брой хопери си е направо "убийствена"!!! :good:
Прави впечатление, че модулите са "излишно" широки, явно за да има място както за гарите , така и за ландшафта.
А пък този завой със замъка  - кога американците (с едва 200 годишна история) са виждали такова нЯщо??!!! :spiteful: :haha: :haha: :haha:
Боби придържате ли се към някакви норми  и  стандарти , или имате свой клубни такива?
Благодарско за представянето и разходката в снимки! :hi:
 :clapping: :clapping: :clapping:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #16 -: 14 Декември 2009, 09:30:55 »
Цитат на: Adrian link=topic=2051.msg32604#msg32604 date=1260772231
Цитат

Мдам, много кинти хвърлят, но макетите им мязат на детски играчки....куца им реализма.Пък и локовете им не случайно са до стотина евро, поне повечето - никой уважаващ себе си европейски моделист не се занимава с такива.  :good:

Бате Ицо , недей така вее ...дай да не сме от ония българи , дето все гледат да омаловажат постигнатото от други :)

Познавам още 2 ма  хамериканци фенове на Европейски железници , както и българи - фенове на Щатските - всеки си е намерил нещо , което го кефи . Вижда се ,че модулите им са в процес на работа ...
обзема ме благородна завист и нямам търпение догодина да отпочнем един сериозен макет !!
Така се запалих от репортажа на Борката , че вчера 4 часа суперосвах моя модул !!

Боре , има ли подвижен състав , който е собственост на клуба - или всеки си носи ?

Съжалявам.Не си падам по тази нация.В това нищо лошо, но съжалявам, че неприязънта ми към тях ме кара понякога да не съм обективен.  :blush2:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #17 -: 14 Декември 2009, 09:37:16 »
Супер е всичко и има какво да се научи!!!!!!! Хората се веселят искренно и се забавляват и са късметлии, че живеят в голяма страна (за макети бол място). Аз много им се кефя на американците че са непосредствени и споделят всички познания с другите по сайтовете си. Дано и ние направим поне половината от това което се вижда по сайтовете. :hi: :hi: :hi: :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #18 -: 14 Декември 2009, 10:57:37 »
Цитат на: XRISTO link=topic=2051.msg32611#msg32611 date=1260775855
Цитат на: Adrian link=topic=2051.msg32604#msg32604 date=1260772231
Цитат

Мдам, много кинти хвърлят, но макетите им мязат на детски играчки....куца им реализма.Пък и локовете им не случайно са до стотина евро, поне повечето - никой уважаващ себе си европейски моделист не се занимава с такива.  :good:

Бате Ицо , недей така вее ...дай да не сме от ония българи , дето все гледат да омаловажат постигнатото от други :)

Познавам още 2 ма  хамериканци фенове на Европейски железници , както и българи - фенове на Щатските - всеки си е намерил нещо , което го кефи . Вижда се ,че модулите им са в процес на работа ...
обзема ме благородна завист и нямам търпение догодина да отпочнем един сериозен макет !!
Така се запалих от репортажа на Борката , че вчера 4 часа суперосвах моя модул !!

Боре , има ли подвижен състав , който е собственост на клуба - или всеки си носи ?

Съжалявам.Не си падам по тази нация.В това нищо лошо, но съжалявам, че неприязънта ми към тях ме кара понякога да не съм обективен.  :blush2:

Вярно не си обективен...но признат грях , е половин грях! ;D
А иначе те и нация не са, ама това е друга бира! :spiteful: :drinks:
Но пък Бороко си е наше момче все пак... и европейците(бившите) са по-умната част от тази "нация" :haha: :haha: :haha:
Но наистина са по-отворени и показват всичко, и то не с цел да се изфукат , а от мерак да покажат как се прави...Никой не се е родил научен , а ако не друго, тази "нация" бързо се учи и усвоява най-доброто моментално. Та за това са и голяма държава с място за мнооооого макети! ;)
Може би и за това модулите показани по-горе, ми се виждат много големи и с "престъпно" разточителство по "неусвоена" площ. То може и затове на Христо да му се виждат детски, но ако си наприви труда да отвори голями формат снимките , ще види че са сто пъти по-хубави от най хубавите "макети" на Нох , които наистина са си детски играчки (за хора с много пари и малко ум).
 ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #19 -: 14 Декември 2009, 11:07:19 »
А-а-а-а, аз наш,то момче и не съм си помислял да го обиждам.Той като си гледа обкръжението там, съм сигурен че чувства превъзходството на европееца.  :good:

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #20 -: 15 Декември 2009, 04:49:41 »
Цитат
Боре , има ли подвижен състав , който е собственост на клуба - или всеки си носи ?
Не няма, всеки си носи подвижния състав
Цитат
Боби придържате ли се към някакви норми  и  стандарти , или имате свой клубни такива?
Стандарта можеш да го видиш тук
http://www.ete.org/modspecs2.htm
Цитат
Съжалявам.Не си падам по тази нация.
През последните 10-15 години доста нации намразиха американците и това е в резултат на политиката която се провеждаше, иначе самите американци не са лоши хора, винаги са позитивно настроени и готови да ти помогнат. Специално за хората от клуба, тяхната цел е да си карат влаковете, атмосферата е винаги приятелска и за времето в което аз бях там никога не е имало разправия.
Между другото едно от момчетата което работи за мен е от Ловеч, ама и той стана американец ;D ;D ;D, а брат му е твоя набор.

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #21 -: 15 Декември 2009, 05:55:44 »
прав си колега от собстевен опит мога да кажа че американците са доста гостоприемни и вингаище ти помогнат ей го на аз си пиша постояно с Амерканци и ми е голям кеф да с общувам с такива
който не е общувал с Амерканци може само да ги мрази важното е че си правят кефа
дано и ние някога почнем да си правим кефа а не да си прикзваме щуротии и да се караме непрекъснато
то аз в вту си правя кефа и се забвалявам заедно с другите значи може стига да има желание

а относно този клуб трябва да вземем хората за пример а не да ги презираме че те могат а ние смао можем да се караме като гледам жента и си викам бреи какви моделистки имало ама амерка е голяма държава
а България е голяма колкото един от големите им градове NY примерно kойто е с само 8 363 710 жителя
това е от 2008 год инфорамция 
« Последна редакция: 15 Декември 2009, 06:02:32 от piko1 »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #22 -: 15 Декември 2009, 07:29:37 »
За пример?!За пример се взимат всички положителни качества и постижения от всички народи, но това, което предлагаш (а и не само ти, то сега е държавна политика) е да им подражаваме сляпо и да им целуваме задната броня непрекъснато.Хайде стига - 50 години се правихме на руснаци и си пишехме писъмца с тях, а сега да вземем да си пишем пък с американчета?Да вземат и в петък да пляснат едни новини , та съвсем да замяза на едно време.Ние българите мяра нямаме - все трябва да обичаме пламенно друг народ, а собствения да го презираме.  :good:

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #23 -: 15 Декември 2009, 08:07:44 »
Тъй като в момента форума е спокоен, моля ви се да не продължаваме с политически коментари и да си останем на основната вълна влакове. Съжалявам,че повдигнах въпроса, но се надявам да няма последствия и непрестанни заяждания както преди, нека да не се връщаме няколко месеца назад.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ETE-Сан Диего
« Отговор #24 -: 15 Декември 2009, 08:27:12 »
Цитат на: BoRoco link=topic=2051.msg32689#msg32689 date=1260857264
Тъй като в момента форума е спокоен, моля ви се да не продължаваме с политически коментари и да си останем на основната вълна влакове. Съжалявам,че повдигнах въпроса, но се надявам да няма последствия и непрестанни заяждания както преди, нека да не се връщаме няколко месеца назад.

Прав си, извинявам се, че малко се поувлякох.   :hi: