Автор Тема: Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!  (Прочетена 2923 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте!

Е сега ме изядохте :) Но съм сериозен! Продавам кран - човека си го поиска - днес цяла сутрин сумтя в нас и изпуснах работното време на Еконт! Нямам кутия, защото е от СЕТ (дори кутията на сета нямам, защото е взиман на старо). Какво правим? При това цял кран. Дайте някакви генерални идеи/напътствия, защото се притеснявам да не се потроши и останах без идея как да го изпратя. Мерси!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #1 -: 13 Февруари 2010, 12:49:36 »


Намери фибран или стиропор дебел 5 см , със скалпел изкопай легло , изрежи го като кутия и си готов

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #2 -: 13 Февруари 2010, 12:55:42 »
Това поражда въпроса от къде се купува вибран/стериопор; ама ще питам на сбирката днес  :blush2:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #3 -: 13 Февруари 2010, 12:58:06 »
Друг вариант е с листовете с въздушни балончета(дето много обичат да ги пукат). Увиваш внимателно с поне три пласта и си бетон.
Още по лесен и евтин вариант е със стари вестници. Не се смейте, получавал съм стока от "мастити" немски фирми, където кашоните бяха уплътнени именно с вестници. Вземи някоя кутия от обувки например и "уплътни" крана с намачкани вестници. Успех!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #4 -: 13 Февруари 2010, 16:35:45 »
Цитат на: Жоро link=topic=2220.msg35915#msg35915 date=1266058686
Още по лесен и евтин вариант е със стари вестници. Не се смейте, получавал съм стока от "мастити" немски фирми, където кашоните бяха уплътнени именно с вестници.

И на мене ми се е случвало, даже най - редовно немците използват вестници.Най-готини са обаче едни стереопорени овали, усукани такива, някой от вас ми беше направил пратката с тях(приличат на чипс  :pleasantry:). Аз специално, всички подобни нещица си ги вардя, защото като ми се наложи да пращам нещо и влизат в употреба.Става и с един такъв материал на блокчета, като пресован дунапрен, по компютри и принтери съм го срещал (в опаковките им, искам да кажа).Аз лично съм си набавил и един дунапрен, по-твърдичък, с форма на кори за яйца, ама умалени - много е удобен за случая.  :good:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #5 -: 13 Февруари 2010, 19:23:37 »
Благодаря ви за изчерпателните отговори. Дадохте ми разни идеи :) Мерси  :nyam:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #6 -: 14 Февруари 2010, 23:03:52 »
Като го предаваш на куриера му кажи да лепне на пакета лепенка- чупливо.По- внимателно се отнасят с колета :good:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как се опакова вагон/лок за пращане по Еконт?!
« Отговор #7 -: 15 Февруари 2010, 03:33:56 »
 :hi: