Автор Тема: За/Против Битака  (Прочетена 2150 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
За/Против Битака
« -: 15 Февруари 2010, 03:45:09 »
Здравейте,

Любопитно ми е до каква степен е смислено човек да се разходи събота-неделя сутрин до битака. Зная, че някой от вас правят това (с интерес към макетирането). Намират ли се интересни неща средно-статистически? Къде се ходи там и така нататък - ще е интересно да споделите малко инфо - който иска, разбирасе. :drinks:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:За/Против Битака
« Отговор #1 -: 15 Февруари 2010, 20:44:59 »
Цитат на: 760mm link=topic=2231.msg35990#msg35990 date=1266198309
Здравейте,

Любопитно ми е до каква степен е смислено човек да се разходи събота-неделя сутрин до битака. Зная, че някой от вас правят това (с интерес към макетирането). Намират ли се интересни неща средно-статистически? Къде се ходи там и така нататък - ще е интересно да споделите малко инфо - който иска, разбирасе. :drinks:
Смислено е да ходиш ако ти трябват влакчета от старото пико.Преди години ходех постоянно,дори и през седмицата в реката.Тази година мисля че ми е пръв или втори път и все нещо си намирам.Тази неделя за 35 лв ,взех доста неща НО.Дори зарязах релсите,поне 100бр,прави и криви,щото бяха поръждясали.Друг е въпроса ,дали ще се доредиш от Ицо(N),за който "работят"няколко човека и всичко което излезе му се носи на него.Той има там и сергийка с влакчета и много хора,които искат да се разделят с влакчетата от детството си му ги предлагат.В което няма лошо,просто човека си е търговец.Друг е въпроса какви цени следват от там на сетне.Случвало ми се е да си купувам 120-ка за 2лв.С годините и мангалите се отракаха и такива цени са кът ;DТази неделя видях и да се продава от сетовете на пико за 25лв. В кутията си 80 ка с фургонче , две "мечти" ,всички с надписи и стъкла,релси и "трафче"всичко като ново,отлично запазени.Ицо ми е казвал че изпадат влакчета и от други фирми,понякога и нови,в кутийки.Самият той,също предлага евтиниики,но там на битака, при Тихомир и във форума цените са други ;D.Така че ако ти трябват"боклуци",обикаляй битака,ако те огрее късмета-да почерпиш :spiteful:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За/Против Битака
« Отговор #2 -: 15 Февруари 2010, 21:03:18 »
Мерси, може да се разходя или дори разходиМ, ако искаш ;)