Автор Тема: Имам проблем със свалянето на снимки  (Прочетена 9215 пъти)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Имам проблем със свалянето на снимки
« -: 07 Февруари 2008, 16:31:30 »
Вижам, че много от вас са на "ТИ" с компа! Спряха да ми работят USBтата и немога да свалям снимки нито от фотоапарата нито от телефона с Bluetooth и WEBCAM немога да пусна! В началото работеха всички после останаха 2....1..сега няма никой. Знае ли някой как мога да ги оправя. Трябва ли да преинсталирам целия Windows? Иначе старата барака е за смяна но се налага да кретам засега с нея.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #1 -: 08 Февруари 2008, 16:28:26 »
Доколкото разбрах  -включваш  gsm-a през  usb  порт и не ще да прехвърля файлове.
1.Пробвай да смениш кабела за връзка м/у pc i gsm.2.Отвори кутията и огледай да не се е прецакала usb входа.3.Ако не стане -преинстал .
Но преди това пробвай няколко пъти.Дали само снимки не прехвърля или и др.не ще. ;)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #2 -: 08 Февруари 2008, 16:43:17 »
Пробвай само с преинстал на USB-тата ... ако не стане проваш и Винбозата да преинсталираш ... ако и това не стане дано имаш гаранция. Иначе или ново дъно или USB адаптер за PCI слот ! И те така ! ...  :D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #3 -: 09 Февруари 2008, 15:42:10 »
Чукни с десен бутон на "моят компютър" и избери от падащото меню Manage,оттам Device manager и виж на USB  root hub дали нямаш жълти удивителни или въпросителни.После пиши да видим как ще се оправяме по-нататък.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #4 -: 09 Февруари 2008, 18:18:55 »
Не, няма  жълти питанки и удивителни. Имам 4 USBта а там ми излизат 8 връзки. На първите 4 пише " USB Root Hub" на следващите 3 "VIA Rev 5 or later USB Universal Host Controller" и на последната " VIA USB Enhanced Controller"   
      Аз вчера и 8те ги деинсталирах рестартирах PCто и заредих отново софтуейра на фотоапарата но нямаше никаква промяна. Единственно на USB2 ми изписва, че е открит нов хардуеър след като включа фотото в него и въпреки всичко пак немога да усъществя връзка м/у PCто и апарата!                         
      Жълти питанки ми излизат по-нагоре в падащото меню под "Other device" и срщу тях пише "Unknown device"
П.П. Безкрайно съм ви благодарен за оказаното внимание и помощ!                                               

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #5 -: 10 Февруари 2008, 10:16:24 »
Забравих да уточня,но но явно си с XP.Имаш ли инсталиран SР2? И въпросните питанки ти излизат при свободни USB портове ли?

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #6 -: 10 Февруари 2008, 10:42:34 »
Проверих с търсачката: на SP2 ми излизат доста неща но на Service Pack 2 не ми показва нищо. И срещу нито едно USB нямам питанка.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #7 -: 10 Февруари 2008, 13:56:28 »
Ами именно за Service Pack 2 става въпрос.А него най - лесно ще го познаеш по тази икона в контрол-панела:
http://img209.imageshack.us/my.php?image=94691169dy8.jpg"

Има ли я - значи го имаш-ако я няма не е лошо да си инсталираш,защото оттам идват доста неразбории с USB - тата.Тегли се от който си избереш торент-тракер.
 

Цитат
И срещу нито едно USB нямам питанка.

Ясно.Но под свободни портове не разбирам дали има въпросителна в Device  Manager-а,а дали има включено нещо в тях. И като изключиш всички USB устройства го отваряш и гледаш дали някъде  в целия мениджър има знаци !?.Ако не - затваряй го,включи устройствата и пак го отвори и виж дали има жълти?!.Те ?! може да са и срещу PCI-bus , което пак е от USB портовете.
« Последна редакция: 10 Февруари 2008, 14:09:27 от xpp1969 »

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #8 -: 10 Февруари 2008, 14:53:52 »
Като включих фотото в лентата на задачите, доло в дясно излезе иконата за връзка с USB и започна да мига жълт прозорец на който пише " USB Device Not Recognized" а дясната част на прозореца на "Device Manager"също много бързо се скрива и се показва.

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #9 -: 10 Февруари 2008, 15:10:00 »
Няма смисъл да се мъчиме повече а и аз може би не обяснявам точно нещата щото не съм чак толкова навътре в тях. Ще го закарам някаде на ремонт. Той и без това "взема-дава" моя компютър. Извинявам се за главоболията и още веднъж ви благодаря!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #10 -: 10 Февруари 2008, 17:16:34 »
Ок.Спираме.Успех ти желая и дано се оправят,че е кофти без USB устройства.
Бях обещал на Mill линк  на фирма предлагаща фигурки на животни.
Ето: http://www.reynaulds.com/preiser/p_ho_animals.asp?item=lngNumericSort

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #11 -: 10 Февруари 2008, 19:43:56 »
Цитат на: xpp1969 link=topic=225.msg1842#msg1842 date=1202656594
Ок.Спираме.Успех ти желая и дано се оправят,че е кофти без USB устройства.
Бях обещал на Mill линк  на фирма предлагаща фигурки на животни.
Ето: http://www.reynaulds.com/preiser/p_ho_animals.asp?item=lngNumericSort

Хубав магазин, абе аз си взех каталога на Конрад,малкия за влакчета....Ми то вътре 10 пъти повече неща има отколкото на сайта ::).Та има и животинчета и хора,доволно:)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #12 -: 10 Февруари 2008, 22:08:32 »
Не ми го пратиха него а някакъв за електронни продукти на  "Конрад".Изглежда не са ме разбрали че искам хоби каталога.Ако имам ходене до Плевен,смятам да се отбия и да си го взема.Между другото моята жена ще ходи на семинар в София.Доколкото знам ще се проведе в сградата на НИП,която е до синагогата в центъра на столицата.Дали има наблизо някакъв "Конрад" да я пратя да ми вземе?Ако някой знае - нека ме упъти.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #13 -: 11 Февруари 2008, 08:41:20 »
Конрад е далече от синагогата - но лесно ще го намери!Отива на "петте кьошета" (големите) и пита на ъглите вестникопродавците!Офиса и главния магазин са на една пряка в посока Централна гара по бул.Ботев - вътре в пряката от дясно на 10 метра , вижда се от ъгъла с Ботев , зад магазин за стъкло (чаши и т.н), а втория магазин и на три пряки в обратна посока , към медицинска академия , на ъгълът от дясно по бул.Прага .И двата лесно се намират , но хоби каталога за влакове (щоте имат още три за друго) го има само в офиса им.успех! :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Имам проблем със свалянето на снимки
« Отговор #14 -: 11 Февруари 2008, 14:08:11 »
Цитат на: xpp1969 link=topic=225.msg1848#msg1848 date=1202674112
Не ми го пратиха него а някакъв за електронни продукти на  "Конрад".

Като искаш каталог,задължително им кажи "моделния за влакчета".Щото има голям,такъв май дето са ти дали,за авиомоделизъм и  накрая НO,ТТ,N.
Тука в Пловдив чаках 1,5 мес.щото си мислеха ,че искам за авиомоделчета.А не гледат,че купувам релси и гари :D