Автор Тема: Моят макет  (Прочетена 4976 пъти)

Boyan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Моят макет
« -: 22 Март 2010, 13:54:32 »
Сега/ преди 4 месеца/ го започнах. Размерът му ще буде около 9/1.2 метра. Предвиждам около 45 м. релсов път, много тунели, жилищна и индустриална част, строеж на ел. централа, мина / с ТТ или N релсов път/ депо за локомотиви и ремонтен завод, бетонов възел, казарми и дори малък концентрационен лагер/ да ме прощават пацифистите:)/. Започнах с СС-овския замък защото е най-високата и трудно достъпна част от макета. Няма да пропусна и Съюзническите части. :) Ако има добри идеи мога да превзема и съседното помещение. Мазето така или иначе си е мое.
Всички елементи си ги призвеждам сам. Купувам само по една бройка от необходимите ми детайли и после размножавам. Стените са от гипсови отливки, покривите също. Асфалта е от фазер, лампите от бъркалки за кафе. Тревата се купува, естествено. Танковете и количките - също. Фигурките на войниците ги купувам небоядисани и действам. Това май е най-трудното. Работи се с лупа
Не претендирам, че макетът ми е 100% към действителни сгради и релеф, но кой му пука чак толкова?!
Релсовия път ми е на ПИКО. Ако някой има излишни стрелки/ от новите, разбира се/ мога да си купя. Трябват ми доста.
Няма да дигитализирам движението. Нека си остане старомодно с контролен пулт.
Ще се радвам ако дори на един от вас му хареса моя труд! мейла ми е: boyan.boev@ngstroy.eu. Всякакви идеи са добре дошли!
Картинките са на: http://www.facebook.com/bboev?ref=profile#!/album.php?aid=2031890&id=1337800006
Поздрави!
« Последна редакция: 22 Март 2010, 14:24:04 от Dispatcher »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Moq maket
« Отговор #1 -: 22 Март 2010, 14:05:10 »
Браво, колега.  :drinks: Ама си оправи линка към фейса, че нещо не е читав...  :pardon:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Moq maket
« Отговор #2 -: 22 Март 2010, 14:10:47 »


Добре дошъл ,
тук ще намериш съратници в тази епоха ;
с нетърпение очаквам да видя нацисткия подвижен състав !
Приятна работа :)

Boyan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Moq maket
« Отговор #3 -: 22 Март 2010, 14:23:34 »
Благодаря за посрещането! :)

За нацисткия състав - то и тези танкчета са Шърмани, ама са "пленени" и пребоядисани. Усилено търся снимки на германски локомотиви. Имам какви ли не инструменти, материали и мноооого време. Шъ ги напраа като истински.
Истинското предизвикателство е войската!!!!

Какъв е проблема с линка във фейсбук?

Boyan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Моят макет
« Отговор #4 -: 22 Март 2010, 15:50:39 »
 http://picasaweb.google.com/103122718418496810471
тука май ще е по-добре

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Моят макет
« Отговор #5 -: 22 Март 2010, 21:49:37 »
добре дошъл във бярната епоха IIb.

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Моят макет
« Отговор #6 -: 23 Март 2010, 09:48:47 »
Една забележчица - нацистките знамена изглеждат като огромни дъски, а не като флагове. Прекалено прави и изпънати са, така и в най-тихото време не стои знаме. Опитай малко да ги понагънеш, да ги пораздвижиш. Аз бих ти препоръчал за материал на флаговете да използваш алуминиево фолио - лесно може да се нагъне по подходящия начин и да запази формата си, като след това го боядисай с емайлови бои (мисля че акрилнитре няма да хванат добре върху алуминия).

Boyan

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Моят макет
« Отговор #7 -: 23 Март 2010, 11:31:22 »
Хмм..... прав си! То едното да речем, че е опънато по стената ама другото съвсем издиша. Ще пробвам.