Автор Тема: Автомобили  (Прочетена 16077 пъти)

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Автомобили
« -: 12 Април 2010, 16:02:47 »
Я раздухай за каква кола иде реч? :)
« Последна редакция: 13 Април 2010, 14:18:07 от Dispatcher »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Народът е полудял...
« Отговор #1 -: 12 Април 2010, 19:44:26 »
Пежо 306.Преди три часа го продадох - взех си 406, 2004г. :spiteful:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Народът е полудял...
« Отговор #2 -: 12 Април 2010, 21:56:56 »
Малиии.. пак френска кола... Френска кола - за френска любов само става...  :haha:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Народът е полудял...
« Отговор #3 -: 12 Април 2010, 23:03:48 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2119.msg39398#msg39398 date=1271098616
Малиии.. пак френска кола... Френска кола - за френска любов само става...  :haha:

По добре френска любов, отколкото на голият ти г-з германско здрасти.  :lol: :lol: :lol:

Това за френските коли са митове на хора, които не разбират от ремонт на автомобили.Старата я карах 5 години и почти нищо не съм и сменял.Тази и знам историята до най - малката подробност - купена е от Плевенски клон на франс ауто и си е на реалните километри, защото е бившата служебна кола на областния управител. :spiteful:
А и се оправям, никакви ремонти не ме плашат, каквато и кола да съм имал - никога не ме е оставяла на път.  :hi:

А това за пежата си го върни назад, защото ако те чуе Табаков отнякъде...направо не ми се мисли.  :yes:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Народът е полудял...
« Отговор #4 -: 13 Април 2010, 09:37:29 »
Три държави правят коли - Германия, Швеция и Япония... Всичко друго краде и копира от тях...  :drinks: И не ми хвали френска кола, правена за България...  8)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #5 -: 13 Април 2010, 09:42:42 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2119.msg39424#msg39424 date=1271140649
Три държави правят коли - Германия, Швеция и Япония... Всичко друго краде и копира от тях...  :drinks: И не ми хвали френска кола, правена за България...  8)

Наскоро четох, че Китай са купили Волво, та май Швеция излиза от този списък.

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Народът е полудял...
« Отговор #6 -: 13 Април 2010, 14:13:18 »
Модератора май ще направи добре да отдели тия постове в нова тема - все пак колата е втората любима на много от нас.

Та по променената вече тема - нищо лично, но в немската кола си е истината. Първата ми кола беше Поло '92, сега съм с Ауди 100 '93. Съквартирантът ми е с Пежо 405, което ежедневно се чупи. Не че с Аудито нямам проблеми - но далеч не толкова често колкото съквартиранта. Иначе в едно отношение Пежото много превъзхожда Аудито - много по-удобна е за чоплене (с него обикновено заедно си ремонтираме колите - когато на някоя от двете и стане нещо, хващаме сандъците с инструменти и почваме да я разглобяваме и да се почесваме умно по главите, давайки си вид, че разбираме).

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Автомобили
« Отговор #7 -: 13 Април 2010, 14:59:31 »
А да не се обиждаме на френски коли, че ставам чувствителен .... :diablo:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Автомобили
« Отговор #8 -: 13 Април 2010, 15:04:25 »

карах 205 ца 4 г , после Клио - 2 г = доволен съм от разхода , икономични са , но за РБ не стават - няма лято дето да не съм сменял нещо по окачването !
После си взех Орел Астра и се родих , за 11 г един носач съм сменил , няколко тампона , и 1 път обрах маслен теч . За РБ - немски коли !!
Сега карам Макларън / Мерцедес ,
но винаги на един опасен завой се будя и после ме боли глава !!

« Последна редакция: 13 Април 2010, 15:12:07 от Adrian »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Автомобили
« Отговор #9 -: 13 Април 2010, 15:29:43 »
Има кола и кола.

Има модел и модел.

В крайна сметка всяка една кола се чупи.

405 да речем може да се сравнява с 80

605 може да се сравнява със 100.

Различни класове.

Но съм далече от всеобщото мнение, че французите могат да правят само френска любов.

Карам Пежо 605 и мога да оборя всеки един, че френската кола не става за нищо.

605 е модел 1989г. (!!!!!!!!) За кола отпреди 20 години мога да посоча много силни страни на модела, една от които е УНИКАЛНА - НЯМА ЛЕК АВТОМОБИЛ ПРЕЗ 1989, КОЙТО ДА СЕ ПРЕДЛАГА АКТИВНО ОКАЧВАНЕ, КОМБИНИРАНО С АДАПТИВНА ХИДРАВЛИЧНА СИСТЕМА!!!!!

Задното окачване е независимо, като всяко едно колело е с 6-точково захващане!!! Повярвайте ми, който го е виждал може да каже, че е достойно за ЗИЛ. Досега съм сменял един път задните биалетки и толкова!!! Сега съм подменил всички тампони на задното окачване покрай тунинговането на колата.

Като стана дума за френска любов - французите и за това са помислили в колата - удобството. Това касае не само возещите се отпред, но и отзад. Изключително широка кола, съчетана с достатъчно пространство м/у предните и задните седалки даже в най-крайно задно положение на предната седалка.

Ел. регулируеми преди седалки с подгряване - няма само памет и регулиране на височината на седалката.... оттам нататък - наклон на седалката, наклон на облегалката, профила на облегалката спрямо нуждите на седящия.

Всички врати са с ел. стъкла с опция за блокиране на задните.

Огледалата са ел. регулируеми с подгряване.

Пръскалките на чистачките са с подгряване!!!

Пръскалки на фаровете с високодебитна помпа под високо налягане!!!!!

По мои спомени 8-литрово казанче за течност за чистачките.

Когато чистачките не са в употреба, те са прибрани под капака, за да не нарушават аеродинамиката на колата.

Изключително добре шумоизолирано купе.

Нивата на подлакътника и дръжките на предните врати са подбрани изключително прецизно с цел удобство на пътуващите.

Регулируем волан по дълбочина и височина.

500-литров багажник.

Двигателите на Пежо винаги са били много добри и надеждни, така че е безсмислено да ги коментирам.

Минусът на френските коли е ел. инсталацията, но като гледам, и немски, и японски и всякакви други коли страдат от подобен проблем, но да кажем, че при Пежо (и френските коли като цяло) това е по-явно.

"Три държави правят коли - Германия, Швеция и Япония... Всичко друго краде и копира от тях..."

Нека някой да отвори алуминиев двигател XU9 на Пежо отпреди 20+ години, и после да отвори един ЯПОНСКИ двигател B16 от последните години на Honda .... тогава може да си говорим кой от кого и какво е крал.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Автомобили
« Отговор #10 -: 13 Април 2010, 15:32:22 »


Айде бе , Рипърче - кажи нещо най-после ?!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Автомобили
« Отговор #11 -: 13 Април 2010, 15:38:56 »
Само да вметна - японката на жена ми е с двигател на ......................... РЕНО!!!!!!!  :fie: :this: :clapping: :dance1:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Автомобили
« Отговор #12 -: 13 Април 2010, 15:42:20 »
п.п.2

Говорихме си за немски коли - BMW и Mini Cooper с бензинови двигател на PSA;

Говорихме си за шведски коли - Волво с двигател на PSA;

Говорихме си за японски коли - Mitsubishi с двигател на Renault.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Автомобили
« Отговор #13 -: 13 Април 2010, 15:44:54 »
П.П.3

Да не кажете, че съм пристрастен - 407 и 607 с 2.7 HDI двигател на Ford.

Даже едно приятелче от форума ми каза преди малко нещо много вярно - "Истината е, че има производители на коли, няма държави".

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Автомобили
« Отговор #14 -: 13 Април 2010, 15:49:29 »
Цитат на: misho_tabakoff link=topic=2389.msg39454#msg39454 date=1271162540
п.п.2

Говорихме си за немски коли - BMW и Mini Cooper с бензинови двигател на PSA;

Говорихме си за шведски коли - Волво с двигател на PSA;

Говорихме си за японски коли - Mitsubishi с двигател на Renault.

според мен фр двиг в немска кола е 3 в 1 ( 3-т0т0 е бг мацка , реститутка ако може)