Автор Тема: БЛАГО ДЕЛО  (Прочетена 1848 пъти)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
БЛАГО ДЕЛО
« -: 26 Май 2010, 12:03:16 »
      Уважаеми съфорумници,позволявам си да отворя тук нова тема по болящ за мен и обществото ни(според мен) въпрос.
Става дума за събарянето на Дом за сираци "Свети Николай" в с.Нови хан. :diablo:Всички предполагам сме чули за този приют построен от православен свещеник - отец Иван и за моментните му(дяволски :diablo:) проблеми с администрацията в община Ел.Пелин.Заради такива лелки(стари моми),понякога се срамувам че съм БЪЛГАРИН пред чужденци,а аз си обичам БЪЛГАРИЯ :give_heart: :give_rose:
      Може да се каже,че имам поглед върху този приют и молбата ми към Вас е да подкрепим в Facebook http://www.facebook.com/pages/DA-PODKREPIM-OTEC-IVAN-OT-NOVI-HAN-V-BLAGODNATA-MU-MISIA/199274103763#!  морално този човечец,за да се чувства силен(за няколко дни сме около 10 000 хора)и да се пребори с бюрокрацията.
      БЛАГОДАРЯ

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:БЛАГО ДЕЛО
« Отговор #1 -: 26 Май 2010, 12:08:27 »
Не искам да ме разбирате погрешно, но аз смятам да се промени каузата. Според мен трябва държавата да построи НОВ дом за тези хора, защото ако са прави, че не са спазени правилата за строеж, то може да се окаже, че на тези хора им се прави мечешка услуга.
Преди седмица по новините показаха една супер тясна стълба, която при евентуален пожар трябва по нея да слязат 100 човека за броени минути и неминуемо ще стане сакатлък.
Нека се помогне на човека. Той не е строителен инженер и най-вероятно не е запознат с изистванията на разни институции.
За това - да се направи безопасен дом, отговарящ на съвременните изисквания.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:БЛАГО ДЕЛО
« Отговор #2 -: 26 Май 2010, 12:47:13 »
Доколкото знам до вчера имаше архитект (барабар с фирмата си) който се е заел с новото препоектиране на дома.Без хонорари и т.н. Както и лекаря от Пирогов , който ги посещава в свободното си време, също без заплащане...
Но Грегари е прав - що не бутнат по този вандалски начин , циганското гето при железопътната линия м/у Захарна фабрика и Горна баня???
Ако отеца е строил незаконно (той документи си има , дори и акт за земята - май самото изпълнение на строежа не е по стандарти - но за без пари , направо страхотно се справя...),тоест той  го е правил от липса на държавност и отговорност от институциите , които са прехвърлили своите задължения на неговата доброта и човечност.
А какво да кажем за циганските незаконни бараки до сами линията - нима те имат някакъв документ???? :diablo: :diablo: :diablo:
Във фейсбука нямам (и не смятам да имам) регистрация, но подкрепям напълно "Благото дело" тук1
 :hi: :hi: :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:БЛАГО ДЕЛО
« Отговор #3 -: 26 Април 2011, 09:22:56 »
Христос Воскресе!
Бих искал да благодаря на хората подкрепили това доброто дело на отец Иван от Нови хан!!!
Както и на хората кръстили във времето на този свят празник, шесте деца в Христовата вяра!
И специално на един човек, чиято скромност и желанието да не бъде афиширан ще изпълня!
Той знае кой е...ние знаем кой е ... и какво прави!!!
Радвам се, че и камерите на БТV ме направиха (макар и задочно) съпричастен на негово дело.
Уважение и поклон!!!
 :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:




ПП.Може би следващият път когато в Клуба се събират дрешки и играчки, трябва да ги пренасочим към домът на отец Иван!?!