Автор Тема: Създаването на един макет  (Прочетена 8422 пъти)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Създаването на един макет
« -: 19 Юни 2010, 22:44:38 »
Подариха ми дузина дискове на тема макетиране и макети.Един от тях качих тук.http://nanoset.net/details/23/7/179258 Надявам се да ви е интересен .

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Създаването на един макет
« Отговор #1 -: 20 Юни 2010, 10:56:32 »
Лиро, това е малко като да имаш ресторант, в който пускаш само миризма на храна, но не сервираш храна. Имам предвид, че този странен екстншън Тоrrent не е много популярен за хората. Единият вариант е да обясниш коя програма го отваря и как. Повечето хора обаче не са много навити да инсталират всеки ден по нещо, което ще им трябва вероятно еднократно. Вторият вариант е да сложиш DVD файловете (ifo, vob) в ZIP. А идеалният вариант е да ги дадеш с екстеншън AVI, WMV или MPG.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Създаването на един макет
« Отговор #2 -: 20 Юни 2010, 11:07:11 »
Цитат на: eurostar link=topic=2522.msg42913#msg42913 date=1277020592
..... Имам предвид, че този странен екстншън Тоrrent не е много популярен за хората. Единият вариант е да обясниш коя програма го отваря и как. Повечето хора обаче не са много навити да инсталират всеки ден по нещо, което ще им трябва вероятно еднократно. Вторият вариант е да сложиш DVD файловете (ifo, vob) в ZIP. А идеалният вариант е да ги дадеш с екстеншън AVI, WMV или MPG.

Торента е система за размяна на информация, най-общо казано. След като се свали си е чисто ДВД и не трябва специална програма да се гледа. Аз го пуснах да се сваля, но до сега се е свалило само 58%.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Създаването на един макет
« Отговор #3 -: 20 Юни 2010, 11:09:31 »
Да бе, аз от снощи съм го заопъвал, ама нямаше сийд.Сега, гледам, поусилило се е и може следобед да го видя.  ::)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Създаването на един макет
« Отговор #4 -: 20 Юни 2010, 11:14:14 »
При мен се сваля само един файл Фалер макетиране.torrent (16 КВ) и това е. Нищо друго не произлиза от това.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Създаването на един макет
« Отговор #5 -: 20 Юни 2010, 11:34:27 »
Новите браузери - последните версии, не им трябват торент клиенти, сами свалят, имат си вградени. Иначе файловете са VOB, като филм е. Само да имаше и сийд!  :)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Създаването на един макет
« Отговор #6 -: 20 Юни 2010, 11:50:11 »
Честно казано малко съм на вие с компютрите.Ако някой го свали може да пусне малко сийд да го свалят по лесно и другите.Иначе файла е такъв че може да се гледа и на домашно двд.Очаквам да споделите впечатления за да знам дали да се мъча да кача и другите ,защото за мен си е жива мъка.Иначе с тази програма U torent го качих. ;D Ще видите и едно момиче моделистка. :) .Имам около 30 диска .Приятеля който ми ги подари доста си е поиграл но този е най интересния.Ще се радвам да се хареса.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Създаването на един макет
« Отговор #7 -: 20 Юни 2010, 11:55:27 »
liro4605, ако ти не си си пуснал програмата, торент клиентта да сийдва, ние няма как да го свалим. Така че, ти си на ход! ;D

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Създаването на един макет
« Отговор #8 -: 20 Юни 2010, 13:28:53 »
Пичове, като ще правите файлообмен, моля ви научете как се прави. Какви системи има, как се сийдва, как се лийчва, как се качва, как се точи и т.н. Системите не са от вчера, всеки нормален интернет потребител трябва да ги е научил поне от кумова срама... Иначе се получава настоящия бъркоч и пълен цирк...  :hi: И то от нещо съвсем елементарно...  :drinks:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Създаването на един макет
« Отговор #9 -: 20 Юни 2010, 15:25:18 »
Де факто всеки от нас сиийдва, па макар и да е лийчър.Просто докато теглиш това, което имаш до момента друг го всмуква от теб и така се вдига и скоростта.Аз специално съм го дръпнал на 99.3 процента и ще ви го оставя няколко дена докато всички мераклии се сдобият с филма.  :hi:

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Създаването на един макет
« Отговор #10 -: 20 Юни 2010, 16:44:50 »
на мен ми хареса много само дето някакав чичко много иска да ми обясни нещо ама не разбра че незная немски и общо взето просто гледах картинки. Със свалянето проблеми не съм имал ако колегата качи и другите ще ги дръпна  :good:
« Последна редакция: 20 Юни 2010, 16:49:32 от n_sirakov »

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Създаването на един макет
« Отговор #11 -: 20 Юни 2010, 16:53:01 »
Между другото в момента никой не дърпа от мен :mda:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Създаването на един макет
« Отговор #12 -: 20 Юни 2010, 17:14:54 »
Първо - благодарност на колегата за споделянето  :hi:. Ако реши да сподели и другите филми май никой няма да се разсърди.  :good:
Аз също го изгледах. Вярно, че е само картинки, но може доста идеи да дойдат оттам.



Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Създаването на един макет
« Отговор #13 -: 20 Юни 2010, 17:15:29 »
Ще дърпа, ако:
1. има някой лийчър.
2. успее да направи връзка директно с теб. Не рядко поради неясни връзки между доставчиците не може да се осъществи връзка. Ако пък има голям брой сийдъри и лийчъри, е съвсем нормално да не виждаш всички и съответно да не им даваш/дърпаш парчета. Иначе тракерът ти връща общия брой пиъри, но реално теглиш/даваш на доста малка част от тях.

Лошото на тия филми е, че 95% от тях са на немски и нямат никакви субтитри - немски или английски. Мислил съм да ангажирам преводач от немски, ама без пари и при малко потребители на никого не му се занимава дори да го преведе като текст. Ако има текст, аз мога да направя субтитри. .и да ги вградя и в ДВД-тата...  ;)
« Последна редакция: 20 Юни 2010, 17:20:04 от Best Ripper »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Създаването на един макет
« Отговор #14 -: 20 Юни 2010, 17:22:45 »
Има интересни неща като цяло във филмчето. Мен лично ми допадна направата на водопада. С кеф бих изгледал и останлите филмчета, ако колегата реши да ги сподели. :hi: