Автор Тема: Maгазин Пепина - София  (Прочетена 9498 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Maгазин Пепина - София
« -: 22 Юни 2010, 18:40:22 »
Преди няколко дни бях в магазин "Пепина" да си купувам диоди. Разговорих се със собственика и той прояви готовност да ни приготвя разни платки и устройства за макетите. Става дума за:
- платки за вгрaдено осветление на вагоните
- осветление на сгради
- бавно потегляне и спиране с кондензатори (доколкото помня)
- светофори
- светофари
- механизми за бариери
и каквото си поискаме.

Проблемът е, че аз не знам точно от какво имам нужда. Това, което искам, е да ми се каже "мога да ти направя това и това - ще ти струва толкова". В този форум предъвкваме всичките тези възможности, но си остава само на думи. Някои колеги се хвалят, че са си направили това или онова, но никой не го предлага като платена услуга, а според мен имаме нужда.

Поканих този човек, ако иска да пише тук и да дава конкретни предложения или да дойде в четвъртък в Терасата. Адресът на магазина е ул. Сердика 17:

« Последна редакция: 22 Юни 2010, 23:23:00 от eurostar »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Maгазин Пепина - София
« Отговор #1 -: 23 Юни 2010, 08:51:35 »
Обаче не беше лошо все пак да уточните за какви цени говори, щото май ще разкарваш човека на вятъра... :scratch_ones_head: :sarcastic:
Тук има поне от година тема в която се продават конкретно платки за осветление на вагони, но ти явно не си я видял. Няколко колеги вече са си осветили вагоните с тях.
Останал си с грешно впечатление, защо всички се хвалят но никой не предлага услугата...
Просто когато се стигне до някаква цена, всички се умълчават (всеки по различни причини) и се "спасява" сам.
Това е ...в България всеки си мисли, че като е от приятели, и е евтино, има някаква "далавера" - следователно може и сам да си го направи за "без пари".
В резултат на това, някой имат грешни впечатления (като теб) а други от гоолям гяволък, се натрисат на подобни търговци, които ти обещават и вода от Марс, но предварително не казват никакви цени. Като стане въпрос за цени (обикновенно са по-високи от очакваните) почват да говорят за стотици бройки и т.н.
Тоест позната, мила, родна картинка.
Но всяко правило си има и свойте приятни изключения....
 ;D ;D ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Maгазин Пепина - София
« Отговор #2 -: 23 Юни 2010, 11:49:24 »
Добре, Пламен. Ще му кажа ако иска да пише и да предлага. На мен ми трябват само сфетофори, но досега никой не ми е предложил да ми ги направи. Ще трябва и аз да се спасявам сам.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Maгазин Пепина - София
« Отговор #3 -: 23 Юни 2010, 18:23:38 »
Цитат на: eurostar link=topic=2530.msg43077#msg43077 date=1277221222
Проблемът е, че аз не знам точно от какво имам нужда. Това, което искам, е да ми се каже "мога да ти направя това и това - ще ти струва толкова". В този форум предъвкваме всичките тези възможности, но си остава само на думи. Някои колеги се хвалят, че са си направили това или онова, но никой не го предлага като платена услуга, а според мен имаме нужда.

Пламен е прав. Проблемът всъщност е, че ще се получи огромно разминаване в очакваната от моделиста и предлаганата от човека-производител цена. И няма как да е иначе, когато говорим за единични бройки и пипкава, изискваща търпение работа.