Автор Тема: Представяне на MetroiD  (Прочетена 4925 пъти)

MetroiD

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на MetroiD
« -: 29 Юни 2010, 21:22:37 »
Здравейте, приятели моделисти,

Съвсем пресничък съм във форума (директно от фурната...), та реших първо да се представя, преди да тръгна из другите раздели. Казвам се Борислав, на 24 съм, от София. За съжаление, за разлика от повечето от вас, нямам особени технически познания или директна връзка с влаковете, но това не пречи да ги обичам - точно както и вие самите. Не притежавам влакови модели/ композиции (или поне не в тясната дефиниция ;) ), но и това ще се промени - бих желал първо да понатрупам инфо, а в последствие съм загледал O скалата. Причината може да звучи тривиална - искам да допълня диорамата на едно Коледно селище с хубава влакова композиция. Тънкият момент е, че смятам влаковата композиция да е перлата в короната (тъй де - като ще е гарга... :spiteful:).

Иначе като влаков ентусиаст се радвам на хобито от малко по-различен ъгъл - любимият ми мащаб е така нареченият "L gauge" (приблизително 1:38). Ако се чудите какво е това - иде реч за... LEGO влакове. Знам, сигурно на мнозина от вас звучи детинско/ несериозно, но за мен предизвикателството да се пресъздават влакови композиции и сгради от LEGO е прекрасен аспект от жп моделизма, с чиито други измерения тепърва ще се "сблъсквам"... Тъй като повечето влакови комплекти на ЛЕГО (освен тези със силно ограничени бройки) са очевидно насочени към детската аудитория, възрастните ентусиасти предпочитаме да строим по модели на истински влакове, започвайки "от нулата", което винаги е дълъг и забавен процес. За щастие, вече има и клуб за възрастни LEGO фенове в България, с който правим макети и изложения, тъй че се надявам с времето да се съберем още повече ентусиасти.

Забелязах, че вече сте разисквали тази тема и на базата на кратката дискусия предполагам, че сред вас няма привърженици на този вид моделизъм. Надявам се обаче да сте склонни да го приемете към голямото семейство на ЖП моделизма, било то и от малко по-'забавна' гледна точка. Ще се радвам да мога да споделям с вас идеи и проекти за влакове, композиции и макети от ЛЕГО - но разбира се, само в случай че и вие самите нямате нищо против това. Ако LEGO моделизмът за вас не е съвместим с понятието "жп хобист", ще се въздържа напълно от всякакви бъдещи коментари за ЛЕГО влаковете. За съжаление, това ще значи и че ще се придържам основно към четенето, тъй като както вече споделих, познанията ми извън комбинацията "влакове от тухлички" са силно ограничени.

За финал бих искал само да спомена, че след като прегледах обстойно форума през последните няколко дни, останах очарован от чудесната атмосфера и коректното поведение - подхождащо напълно на сериозни възрастни хора, които обаче не са забравили какво значи 'забавление'. Винаги е хубаво, когато човек успее да попадне на такова място!
« Последна редакция: 29 Юни 2010, 21:27:25 от MetroiD »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #1 -: 29 Юни 2010, 21:32:08 »
аз понеже съм млад тати и въпреки хобизма който ни събира тук съм приятно изненадан за Лего историите тъй че на драго сърце бих сш радвал на вашите изяви. аааааааааааааа забраих добре дошъл сред нас :good:

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #2 -: 29 Юни 2010, 21:38:04 »
Здравей и добре дошъл във форума. Аз също съм нов  ( от около 3 месеца), но те уверявам че тук ще намериш чудесни съмишленици на тема влакове и много коректни колеги в бъдещите ти сделки.
Пожелавам ти приятни мигове във форума!!!
« Последна редакция: 29 Юни 2010, 22:12:05 от hristo_t »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1704
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #3 -: 29 Юни 2010, 21:40:35 »
Добре дошъл и от мен! И приятни минути на забавления!  :yes:

MetroiD

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #4 -: 29 Юни 2010, 21:54:19 »
Благодаря на всички за топлото посрещане :) Радвам се, че сте отворени към ЛЕГО моделизма, значи ще има какво да разправям! :drinks:

Gervasii, щом си млад тати, по-скоро ти препоръчвам за домашни условия Duplo серията, отколкото по-сериозните влакови композиции - така няма да се притесняваш, че малчуган(к)ите ще схрускат някоя пластмаса. Вярно, реализмът отива на кино да гледа Титаник, но казват, че забавлението пак е налице! А пък когато с клуба правим изложение, винаги ще известявам своевременно - пък сега ми щукна, че може и да се допитвам до вас за помощ по отношение на реализма на layout-a.

По въпроса с ЛЕГО моделизма - щом нямате нищо против него, предполагам няма да е лоша идея да отворя отделна тема за това. С удоволствие бих ви представя някои от готовите ЛЕГО комплекти, които целят реализъм и са подходящи за възрастни, цялостната концепция за ЛЕГО моделизма, както и някои от по-успешните оригинални творения на фенове по света.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #5 -: 29 Юни 2010, 22:07:26 »

Добре дошъл и от мен! Тук не знам дали ще намериш други съмишленици на тази тема,но ти не се отчайвай.Ние сме отворени и за нови неща,ще помагаме с каквото знаем. :drinks: :drinks: :drinks:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #6 -: 29 Юни 2010, 22:16:42 »
Добре дошъл.
ЛЕГО е велика работа. За пръв път се сблъсах с него през далечната 1984 г. Много е зарибяващо.
Успех в новото начинание.
Поздрави.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #7 -: 29 Юни 2010, 22:26:38 »
Добре си дошъл ,  :hi:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #8 -: 29 Юни 2010, 22:28:16 »
Welcome.  :drinks:

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #9 -: 30 Юни 2010, 06:28:29 »
Добре дошъл.  :drinks: За мен ще е интересно да науча повече за "алтернативния" :pleasantry: жп моделизъм.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #10 -: 30 Юни 2010, 07:18:37 »
Добре дошъл сред нас.  :drinks:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #11 -: 30 Юни 2010, 09:03:23 »
Здравей и добре дошъл. Аз съм голям лего фен, но признавам, че влаковата част ми е по-скоро непозната. Отделно че интереса ми там отдавна е сведен до наблюдател.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #12 -: 30 Юни 2010, 09:09:41 »
Хубаво е да имаме различни приоритети в моделизма. Така можем да видим много неща - от парни локомотиви до съвременни. Ето сега това - даже незнаех, че съществува

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #13 -: 30 Юни 2010, 09:14:43 »
Добре дошъл на "нестандартния" моделист!  :good: Ще има нужда от нов раздел във форума - LEGO bahn.  :haha:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Представяне на MetroiD
« Отговор #14 -: 30 Юни 2010, 09:28:12 »
Добре дошъл и от мен! По вкус и по цвят другари няма! Всичко е въпрос на лично предпочитание. Успех в хобито и много приятни мигове във форума ти пожелавам.  :good: