Автор Тема: Ръчни механизми за стрелки  (Прочетена 3022 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Ръчни механизми за стрелки
« -: 03 Юли 2010, 11:14:48 »
Да предположим, че трябва да отидем някъде и да покажем някой локомотив. Вземаме прави релси и една стрелка. Ако е на наш макет дупчим плоскостта и слагаме механизим. Но когато сме на чуждо място не може да надупчим масата на хората.
Та питането ми е - има ли някакъв ръчен механизъм за смяна на стрелка, който се монтира отгоре, т.е. без дупчене на плоскостта или трябва стрелката да си я държа с ръка да не мърда?

Нещо такова може би:
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Weinert/10-4-0-54117-007007-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html

Или това:

http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Weinert/10-4-0-58590-007007-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
« Последна редакция: 03 Юли 2010, 11:19:51 от pavel75 »

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Ръчни механизми за стрелки
« Отговор #1 -: 03 Юли 2010, 15:22:54 »
За такива демонстрации си вземи Профи релси на Флайшман. Имат си собственна призма - не лоша и не ти трябва механизъм са превключване и фиксиране на стрелката, защото тя си се фиксира сама и не мърда. Можеш още да добавиш за по-добра нагледност и Art. 41618 на Аухаген. Не знам дали на Аухаген изделието не може да превключва стрелките.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Ръчни механизми за стрелки
« Отговор #2 -: 03 Юли 2010, 17:17:35 »
Идеята е да не купувам нищо, за това ми е този въпрос. За по-голяма точност - имам релси на Роко без призма. Не си заслужава за един път да купувам релси и стрелки.

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Ръчни механизми за стрелки
« Отговор #3 -: 03 Юли 2010, 18:58:17 »
Това, което си показал са фенери, не са ръчки за превключване. Виждал съм на Пико релси с топуз, който задейства механизма. Само че бяха от П-профилните. Освен това повечето електрически стрелки имат лостче и за ръчно превключване, та ако имаш такива, с тях прави демонстрацията. Ако са без машинка, то просто бутай подвижната траверса - в общия случай е достатъчно. При такава демострация скоростта не е висока и дори да дерайлира, няма да претърпи някакви щети, стига масата да е широка.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Ръчни механизми за стрелки
« Отговор #4 -: 06 Юли 2010, 16:00:47 »
СТарите П-профилни разклонения на Пико имаха (и имат) не само топуз, но и въртящ се фенер, който не малко хобисти си го осветиха през годините...
 ;D ;D ;D

Павка, ако не те притеснява че ще се виждат механизмите, свържи ги чрез една пластмасова лентичка, посредством винтчета (може и да ги лепиш, ама не е гот) към разклоненията. Няма да мърдат (по-отделно) щото са свързани, а инерцията при превключването на конрадската машинка не е голяма. При това разклоненията са ти свързани и в "овала" та ако се мести нещо , ще е целият овал.
« Последна редакция: 06 Юли 2010, 16:04:26 от pach »