Автор Тема: Теснолинейния ще поседи в САЩ... Как да поддържам духа жив тук?  (Прочетена 3066 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте,

Имах нужда да споделя с най-близкото ми; а несъмнено това сте вие, почитателите на едно прекрасно хоби, което винаги ще ме отделя от реалността и ще ме пренася в една микро-такава - реалността на моделната железница. Налага ми се да остана една година за океана; малко да си пооправя живота, да посъбера повечко пари за моделчета. Но много ми липсва България още от сега; както и сбирките ни, макар да съм бил на много малко от тях.

Зная, че ще се почувствам по-добре, ако сме заедно и ми ударите по едно рамо в този момент. Кой какво би направил, ако остане за една година в САЩ; свързано с хобито? Всички знаем, че техните влакове са като щайги и нямат романтиката на европейските такива.

Как ще издържа до следващата сбирка догодина?

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
И Хамериканчо продава Немски и всякакви други европейски железници - http://www.reynaulds.com/ , тъй че няма да се плашиш... Щом ще е цяла година, аз бих си спретнал едно мъничко макетче, без да се престараваш с детайлите, пък и после да можеш да си вземеш релсите от него :) Някаква малка елипса с някакво малко гарово развитие, колкото да има къде да търкаляш някоя композицийка ;)
А какъв е повода на едногодишния ти престой, ако не е тайна? И... приятно изкарване  :good:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Зелена карта...

Трябва да поостана, за да я поддържам...

Но колкото повече съм тук, толкова повече разбирам, че обичам България и там искам да живея!

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Мен пък ме е яд, че не съм пак зад граница за да си накупя каквото ми трябва за моя макет. Докато живях в чужбина редовно посещавах с часове хоби магазините. Английските специално са натъпкани буквано до тавана с джунджурии за нашето хоби, даже и от пиле мляко. Избора е голям и винаги можеш да пипнеш стоката която купуваш, в последствие ако не харесаш и да върнеш. При пазаруването от нета шипинга не оскъпява драстично както е в случая, кокато ти изпращат до БГ. Да не споменавам, че хоби железници се продават дори и по локалните битпазари за разпродажба на битови излишъци - нещо което в България не е популярно (освен на женския пазар у Софията).
Помисли по тази въпроси и търси нещо за придобиване на место, което после да внесеш у нас.

Ето аз сега например имам нужда от 2-3 най-обикновенни Пиковски "П" стелкички в НО. Из нета е пълно с такива секънд хенд за по долар. Да, ама не се шипингуват до наше село.
Ако ги намеря от наш човек от Бг, Еконта ще ме съдере. Ето от онзи ден (в съботата) са дигнали с още +2,50 лв. цената на доставките в събота. Направо ми пречерня  :angry: Вагонче за 5 лв ми излезна 18 лв. БЕСЕН СЪМ !  :angry:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами, несъмнено ще се спретне някое макетче тук на пачи крак и ще се търкалят композиции, аз иначе няма да издържа в квартирката, която си наемам, ако не е влакчето да ме радва, за къде съм... Ама няма четвъртъци, няма отворени врати... пфпф

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Здрасти Светлине! ТИ си истински българин! Много успех и да не ни забравяш,като си идваш донеси някой и друг американски дизел!

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Е-е-е, здравей, за тебе точно се бях замислил тея дни, Д2! Ако не друго, то поне Българин съм, не мога да си изкривя душата... Обичам я тая България и където и да съм ходил, там все си ме влече! Пък за американските дизели, ти кефиш ли им се? Направо един стек да донеса, тук са по-евтини, защото има много :)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Там продават ли се само талиги с двигателчета?Имам да си задвижа десетина коша,трябват ми десетина долнища,четериосни или шестосни.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Правилно... сащ е за пазар, България - за живот! Ще потърся в локални хоби магазини и ще ти кажа.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Специален поздрав за Светлин!  :drinks:


760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Много благодаря :))) Готино е!  :dirol: Дал Бог повече такива знаци по пътищата!

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Че на кого му трябват тесни пътища бре?  :blink: Знакът трябва да е наопаки...

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :lol: :lol: ако е наопаки ше заприлича на нешо друго  :lol: :lol:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Че кво му е на знака бре?!?!?!?!



 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
С теснолинейката шега не бива! Не така! :stop: