Автор Тема: Общи правила за изработване на Фремо модули  (Прочетена 20659 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Общи правила за изработване на Фремо модули
« Отговор #15 -: 04 Март 2008, 13:03:01 »
Във връзка с решените на сбирката основни правила за нашите модули , имам един тъп доуточняващ въпрос :
Цитат
6.   При двупътен участък, втората релса е с 46мм на юг от осовата
това как се разбира?
Аз го разбирам , че по-високата страна в план (гърбът) на модула се явява "север" , тоест "юг" е по-ниската (лицето) предна част.И тези 46 мм са от осовата линия на модула , или осовата линия на съседното трасе (уф то не е ли едно и също?)
Уточнете моля като за [*цензурирано*](какъвто съм аз :-[ ;D) , като ви уверявам  , че преди да почна каквото и да е , първо ще ви покажа тук чертежите за съгласуване и отстраняване на тъпотийте които бих направил.
 ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Общи правила за изработване на Фремо модули
« Отговор #16 -: 04 Март 2008, 17:20:29 »
Това с посоките е правилно. При еднопътен модул релсата е в по средата(на 25см от север и от юг), а при двойна линия, втората се измества с 46 мм на юг от осовата.
Тъп въпрос, но ти нали си в ТТ или искаш да дадеш дан в изграждането на трасе в НО. Ако ще правиш модули в ТТ, там размерите се променят малко.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Общи правила за изработване на Фремо модули
« Отговор #17 -: 05 Март 2008, 08:32:24 »
Някой не чете всички теми  ;D...
Да , аз съм в "ТТ" , но ви обещах нещо и от мен в "НО" щом е за делото!
Знам и стандартите (по-точно ги имам тук някъде) и за "ТТ" но тук сме малко в тоя размер, иначе с удоволствие бих сглобил нещо и за "ТТ" делото ... :)