Автор Тема: PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!  (Прочетена 2945 пъти)

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!
« -: 14 Септември 2010, 09:25:25 »
Нещо не мога да ги подкарам, ако изобщо могат :(. Имам малката централа на PIKO + един BR151 на Fleischmann с този декодер. Как и изобщо възможно ли е едното да програмира и управлява другото? Или трябва да сменявам централата? Някой беше писал че има преведена инструкцията за централата ?!

Благодарско на всички дразнали да пишат в темата!  :drinks:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!
« Отговор #1 -: 14 Септември 2010, 10:09:42 »
С тия пиковщини ще се вкарате в приключение беше казал един наш доста уважаван колега. Да не говорим, че те не са дори и пиковщини. Вземай централа на Роко или Флайшман (една и съща е) и няма да имаш ядове. Вече и малките деца знаят, че Пико е не особено читава фирма. Боклуците им се купуват, понеже някои неща засега никой друг не ги произвежда - например двуетажните вагони, въпреки че изпълнението им е ужасно. Единствено товарните им вагони стават, всичко останало е един огромен технически брак.

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!
« Отговор #2 -: 14 Септември 2010, 11:23:35 »
Аз ползвам и Uhlenbrock (каквато е централата на PIKO) и ESU декодери и до сега не съм имал проблеми. Пробвай да сложиш на друг локомотив.  :)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!
« Отговор #3 -: 14 Септември 2010, 11:40:06 »
Не знам DIGI1 централата до колко адреса има, но ако са 99, а декодера е сетнат на някой по-горен (тези декодерчета май поддържаха адреси до 9999) няма да тръгне изобще, докато не се препрограмира...

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO DIGI 1 + ESU LokPilot 3.0 DCC = ?!
« Отговор #4 -: 15 Септември 2010, 09:18:53 »
Всичко е ТОК :) подлъгъл съм се по изображенията на бутоните на дистанционното и след обаждане на refil всичко е наред :)

Благодаря на всички!  В другата тема за DIGI 1 ще пусна и линк към руската версия, като ми остане време ще я преведа и на БГ.