Автор Тема: Списание "Техника молодежи"  (Прочетена 2554 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Списание "Техника молодежи"
« -: 14 Септември 2010, 10:17:37 »
Намерил съм в руски тракер / http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2726316 / всички броеве на списанието, започнало да излиза в далечната 1933 г. и продължаващо и до днес. Много от по-старите хобисти го помнят, продаваше се по нашите репове преди 10 ноември. Налични са всички броеве докъм средата на тая година. Всичко е сканирано от оригинални хартиени носители, някои броеве са сканирани повторно с високо качество. Форматът на картинките е djvu /руския pdf/. Липсват само 3 броя от есента на 1941 г., които просто не са излизали по обясними причини. Общият размер на торента е 12,2 ГБ. Който има регистрация в руския тракер и не се притеснява за коефициента си там, може да го дърпа по линка. Който не може по една или друга причина, да се обажда - дръпнал съм го вече. Говорил съм с pavel75, при интерес може да се качи в неговия сървър.

Списание "Техника молодежи" е съветско научно-популярно списание, обхващащо широк брой теми като се започне от мистика, паранормално и фантастика, мине се през научни открития, идеи, феномени и се стигне до изобретения, самоделни машини и логически задачи. В списанието има рубрика "Нашият музей", където са публикувани огромен брой статии на военно-историческа тематика - статии за танкове, самолети, оръдия, кораби и друга военна техника. Има рубрики "Антология на тайнствените случаи", "Загадки на забравените циливизации" и т.н. През годините списанието е допринесло за популяризиране на такива спортове и занимания като бъги, делтапланеризъм,  парапланеризъм, уинфсърф и скейтборд. Има и статии с подробни описание и данни за най-различни модели превозни средства, по които могат да се изработят съответните стендови модели.