Автор Тема: Помощ за макет  (Прочетена 27459 пъти)

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Помощ за макет
« Отговор #30 -: 11 Ноември 2010, 12:15:02 »
Напълно съм съгласен с мнението на Vlado:
Цитат на: Vlado link=topic=2707.msg49053#msg49053 date=1289467136
И ти и баща ти имате още много работа докато нещата заприличат на нещо.
Успех!  ;)

gongalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ за макет
« Отговор #31 -: 14 Ноември 2010, 09:18:01 »
Лампата е лесна. Намислил съм да я местя в спалнята, защото там сега е една гола крушка, а в хола да сложа окачен таван с лунички, като по този начин ще скрия червата на макета (жиците). Мисля това да е някакъв вид капак, който да се отваря, за да имам достъп отдолу.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ за макет
« Отговор #32 -: 14 Ноември 2010, 10:49:39 »
Цитат на: gongalov link=topic=2707.msg49220#msg49220 date=1289719081
Лампата е лесна. Намислил съм да я местя в спалнята, защото там сега е една гола крушка, а в хола да сложа окачен таван с лунички, като по този начин ще скрия червата на макета (жиците). Мисля това да е някакъв вид капак, който да се отваря, за да имам достъп отдолу.

Само да отбележа (в случай, че не знаеш или аз не разбирам), но ако слагаш луните на окачения таван под кабелите на макета, имай предвид че те развиват доста висока температура! С две думи помисли за друг вариант на осветление (луминисцентна лампа, окачен плафон с ЛНЖ, енергоспестяваща лампа, светодиодни луни (скъпи са) и т.н.). Халогенните луни развиват температура над 100 градуса!

gongalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ за макет
« Отговор #33 -: 16 Ноември 2010, 23:36:44 »
Е, за момента мисля само за макета, осветлението живот и здраве ще го мисля след Нова Година, когато братята руснаци почиват и аз почивам с тях цели 10 дена. Но дотогава трябва да измисля първо крака на плота (един ми говори за 4, друг 6) и второ как да го кача на тавана (тук вариантите са също много), така че си имам достатъчно занимания.

И тъй като скоро ще трябва да почна и релси да редя, дайте мнение, коя система е по-читава - Roco Line или Roco GeoLine. Като гледам геометриите на двете има разлика с около сантиметър, при това Roco Line има първо повече различни релси и стрелки, и второ, има я и с призма, и без призма (на ингилизки се води Roco Line with bedding), докато GeoLine е само с призма и няма толкова различни релси.

Също някой да подскаже дали оттук мога да си ги поръчам, или ще трябва да се мъча да пиша писма на английски, щото с немския не съм на "ти".

Мисля да си взема ето тая хубавиня

http://www.roco.cc/produkteshop/uebersicht/detail/cat/139/pr/set-multimausproampnbspampnbspmit-funk-multizentraleproampnbsp.html

обаче вижте какво намерих при братушките

http://www.modelldepo.ru/index.php?menuselect=2&page=0&act=4&fq=1&fproducer=Roco

Не знам колко им е актуална тая цена, но дали си заслужава да взема оттам вместо от производителя.

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ за макет
« Отговор #34 -: 17 Ноември 2010, 08:13:49 »
Тая мишка с макет ли я продават  :(

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Помощ за макет
« Отговор #35 -: 17 Ноември 2010, 08:23:19 »
За Роко артикули - поръчвай при Жоро. В момента цените са му най-ниските (дори от някой онлайн магазини), като имаш предвид, че той е представителя на Роко за България. Роко геолайн - аз никога не бих използвал точно заради призмата, но ти ако си ги харесваш....
Моделдепо не търгуват с България - от тук двама/трима си правихме поръчки онлайн и до сега не сме получили отговор...
 :yes: ;D

ПП.Мишката е най-скъпата на Роко, защото е без кабелна и се води Профи...

gongalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ за макет
« Отговор #36 -: 17 Ноември 2010, 09:31:44 »
Относно тази безжична мишка имам известни притеснения. Понеже вкъщи имам Wi-Fi, дали двете няма да си пречат

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Помощ за макет
« Отговор #37 -: 17 Ноември 2010, 09:59:56 »
Прегледай и техническите показатели ...но не би трябвало. Не само ти си с Wi-Fi у дома. Предвидено е в кодирането на връзката.
Впрочем безжичната миша е излишно скъпа спрямо обикновенната - тази опция, почти удвоява цената.
Или казано по народно му "За да махна кабела - трябва да платя доста по-скъпо".
Прецени дали обикновен МултиМаус не ти върши същата работа?
Най-малкото, че това ни е познато на мнозина като възможности и за разширение и уголемяване на системата.
Всъщност не знам някой от нас да ползва безжична мишка и ако вземеш такава ще си ...първопроходец!
Тоест евентуално ние ще ти задаваме въпроси от рода на ..."Това го правя така и така с МултиМауса, а как мога да го постигна на профито?", защото по стара "традиция" българина не чете - той задава въпроси (и отваря теми във форумите  :sarcastic:).
...и такива работи...
 ;D  ;D ;D

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Помощ за макет
« Отговор #38 -: 17 Ноември 2010, 22:39:28 »
като сте даваш толкоз пари по-добре си помосли за

http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/ESU/29-7-0-48212-003003-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html

ESU централа! :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Помощ за макет
« Отговор #39 -: 17 Ноември 2010, 23:00:39 »
Цитат на: Gervasii link=topic=2707.msg49466#msg49466 date=1290026368
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/ESU/29-7-0-48212-003003-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html

...dispatcher..., това чудо със златен обков ли е?! Ако беше жизненоважно за нашето хоби - отдавна да съм минал на салфетки!  :lol: :lol: :lol:
...а можеше и на някоя засукана салфетна колекционерка да и покажа ку..такова...колекцията си...  :spiteful:
« Последна редакция: 18 Ноември 2010, 09:19:30 от Dispatcher »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Помощ за макет
« Отговор #40 -: 18 Ноември 2010, 09:31:32 »
Мдам, електрониката в хобито е безобразно скъпа. Едва напоследък се забелязва известно раздвижване. А тия конкретно са почти монополисти и докато останалите не почнат да им дишат във врата, ще изтискват от юзерите, колкото могат.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Помощ за макет
« Отговор #41 -: 18 Ноември 2010, 09:56:43 »
Офф.. Преди време някакъв юнак от Световната банка на посещение в София каза една голяма истина... Горе-долу звучеше така: "Когато бях на 25 г. си МИСЛЕХ, че сексът е най-голямото удоволствие, а сега на 45 г. РАЗБРАХ, че най-голямото удоволствие е МОНОПОЛЪТ!"  :spiteful:  :drinks:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Помощ за макет
« Отговор #42 -: 18 Ноември 2010, 10:01:47 »
Че това си е вид секс, само че през гащите...  :spiteful:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re:Помощ за макет
« Отговор #43 -: 18 Ноември 2010, 10:10:24 »
Цитат на: zazo link=topic=2707.msg49475#msg49475 date=1290065492
Мдам, електрониката в хобито е безобразно скъпа.
За сметка на това пък в 85% от случаите е и напълно излишна, но цифровите фундаменталисти не могат да го проумеят това. Пък и повечето неща могат да се направят с обикновена електротехника на 5 пъти по ниска цена, ако цената има значение за вас.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Помощ за макет
« Отговор #44 -: 18 Ноември 2010, 10:14:09 »
То си е така , ама докато не "надуеш свирката" ;),
която опция на цифровото управление за сега остава ненадмината!!! :scratch_ones_head: :(
 :hi: