Автор Тема: Чили  (Прочетена 1802 пъти)

BoRoco

  • Trade Count: (2)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 159
  • Рейтинг: 57
Чили
« -: 14 Октомври 2010, 07:31:09 »
 Искам да напиша нещо което доста ме впечатли през изминалите 24 часа и това е

ЧИЛИ

Може би много малко от вас се интересуват какво става там, но аз гледах почти през цялото време как хората извадиха техните миньори и съм доста впечатлен от цялата операция и реакцията на цялата нация включително и президента и неговата жена които бяха от началото до последния момент на операцията, накрая президента сложи капака на шахтата.
Какво ме впечатли, една нация която преживя едно от най-големите земетресения в света преди няколко месеца трябваше да се справи с  друго предизвикателство за по малко от година и всички се обединиха и справиха с проблема ( цялата операция струва около 22 милиона )
Пиша тези неща защото България по нищо не отстъпва на Чили, може би на нас ни липсва една диктатура каквато беше в Чили та нещата да се оправят. Една икономическа справка показва, че икономиката на Чили в момента е на 30 място в света и на първо в Латинска Америка.
България е малка държава и малко и трябва да се оправи, да се надяваме, че и това ще стане един ден. 
 

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Чили
« Отговор #1 -: 14 Октомври 2010, 07:51:51 »
Цитат на: BoRoco link=topic=2730.msg47093#msg47093 date=1287030669

България е малка държава и малко и трябва да се оправи, да се надяваме, че и това ще стане един ден. 
 

И щеше вече да е добре, но през 1989 година ни трябваше един Пиночет.Сега, като гледам, и той не може ни оправи.  ::)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Чили
« Отговор #2 -: 14 Октомври 2010, 09:06:32 »
Защо да не може - ако направят както навремето в Корея - извозваха с камиони закъснелите за фабриките и министерствата, (още ги търсят роднините им), но сега в днешно време, цял свят шапка сваля на Корея с думите "Азиатски тигър"!!!! :hi:

Впрочем може би поради естеството на работата ми, в нашите офиси вчера (и сега) цял ден имаше поне един екран включен на CNN. Борислав е абсолютно прав, България по нищо не отстъпва на Чили. Нещо повече - това че сме малка държава (не говоря за продажните ни политици, които казват - защото сме малки, всеки ни оножда) и прекрасна страна, е един допълнителен бонус към предимствата - много по лесно е да изчистиш една къща, отколкото цял квартал.
Проблема е че българина именно това прави - подрежда  си къщата, а навън от двора се държи като чужденец...замърсява ( щото е общото), не работи (щото е трудолюбив само у дома), краде (щото от общото кой не краде).... и т.н. Няма смисъл - всички знаете за какво говорим...

На мен специално ми направи впечатление Чили с друго.

 Не че ползваните технологии ги е нямало до сега, и не че съответно фирмите, президента и кой ли не  ще спечелят от реклама и рейтинги... Направи ми впечатление, че за пръв път в света имаше икономическа и политическа воля да се похарчат 22 милиона, за да се спасят 33 човека.
 При това обикновенни миньори!!! Не някакви свръхгении, политици или икономисти (то пък счетоводителите кой ли би спасил :sarcastic:).
Обикновенни хора, които са на достатъчно социално ниво , да изкарват прехраната си по обикновен, но честен начин - с ръцете си!!!
Да видим сега как Европа и Унгария ще се справят с отровата в сърцето на континента ни  :resent:.
Впрочем това червено езеро още преди да се разлеее бе ясно видимо от километри - почти всички въздушни линии в района обясняваха на пътниците , какво виждат ппод крилата на прелитащите самолети...

Може пък и България да е тръгнала в правилна посока - отнеха лицензите  "Стара планина" на четири от големите месопреработватели!!! :good: :dirol:
 ;D ;D ;D :scratch_ones_head: 

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Чили
« Отговор #3 -: 14 Октомври 2010, 11:45:30 »
Цитат на: pach link=topic=2730.msg47095#msg47095 date=1287036392
Може пък и България да е тръгнала в правилна посока - отнеха лицензите  "Стара планина" на четири от големите месопреработватели!!! :good: :dirol:
 ;D ;D ;D :scratch_ones_head: 

Така и трябва!  :good:
Ще ги   :angry: в мошениците!
Кило кренвирши близо 9 кинта и са същите боклуци като тези от четири! Не ги ли разкара някой тези измекяри - постепенно всички ще си обявят ментетата за продукти с етикет "Стара планина", тоест, ще си напомпат двойно цените!  :angry: :angry: :angry:


Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Чили
« Отговор #4 -: 21 Октомври 2010, 11:58:17 »
За пореден път чета, как някой "трябва да ни оправи" и ми става мъчно. Докато не разберем, че сами сме отговорни за това, което ни се случва и че всеки сам трябва да бъде пример за себе си и за останалите, все някой друг ще ни "оправя" и все повече ще ни боли.

Иначе евала на чилийците - това се нарича солидарност.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Чили
« Отговор #5 -: 21 Октомври 2010, 12:12:22 »
Цитат на: Mixy link=topic=2730.msg47486#msg47486 date=1287651497
Иначе евала на чилийците - това се нарича солидарност.

Любовниците - заедно със съпругите хвърлят шапки от радост....  ;) А и като разбраха за кинтите, които им отпуска държавата - може и на един креват да си легнат, та да го отпразнуват.  :spiteful: