Автор Тема: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"  (Прочетена 11055 пъти)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #15 -: 24 Април 2008, 01:48:47 »
Саше, започнах вече работа по модела! Знам че е трудна задачата ми, затова носи и това име "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
110'8''=33м77см. в мащаб 1:87= 38,8см. На ясно съм с проблема за вписването в завоите и затова разработих няколко варианта!!!
Вярно е, че нямам подходящите колела и това ме бави, но се надявам, че ще намеря! Мисля, че имам и' необходимите технически познания  :) ако и те не ми стигнат, сигурно си забелязал, че не ме е "срам" да потърся помощ от съмишленници (приятели) като тебе!
Благодаря ти, че ми даде допълнителен стимул! Истината е, че в момента нямам необходимото време (поради ред "уважителни" причини) а наистина има неща, които с удоволствие бих споделил!
Ще се радвам ако продължим да коментираме по тази тема :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #16 -: 24 Април 2008, 12:16:15 »
Колела със същия диаметър 1600 mm имат и локомотиви:

BR 41, 44, 45, 50, 58, 64, 65, 65.10, 75 - само че ако избереш BR 64, или 75 ще ти трябват не 2, а 3 локомотива  ;D

Гледам шатунът е хванат за средната ос - 4-тата, а контракривошипът с кулисната щанга за следващата - 5-тата. Такива локомотиви са интересни защото са по-различни, подобен е BR 39:

В крайна сметка може да се направи и стационарен модел защото все пак е много интересен, ревълските локомотиви са точно такива и не стоят никак зле! "Стационарен", или както често се нарича със звучната българска дума - "настолен", че то настолен е бил и самият оригинал. ;D. Или ако не си падаш по настолното, може да се направи да се движи само направо, също както и при оригинала!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #17 -: 24 Април 2008, 15:35:32 »
Цитат
Или ако не си падаш по настолното, може да се направи да се движи само направо, също както и при оригинала!
Ми така де , това пълно копие ли ще е или не ???
 ;D ;D ;D

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #18 -: 24 Април 2008, 22:16:43 »
Цитат
В крайна сметка може да се направи и стационарен модел защото все пак е много интересен, ревълските локомотиви са точно такива и не стоят никак зле! "Стационарен", или както често се нарича със звучната българска дума - "настолен", че то настолен е бил и самият оригинал. . Или ако не си падаш по настолното, може да се направи да се движи само направо, също както и при оригинала!
Tова е последния от вариантите ми, (да се движи по права линия)! Така наистина ще отговаря на оригинала ;D
Цитат
Ми така де , това пълно копие ли ще е или не
Ще се помъча максимално да се доближа до оригинала :) Поне до това, което се вижда от чертежа и снимката. Естественно че няма да успея на 100%  :)
Ето и един вариант, но незнам колко може да бъде удачен!?!

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #19 -: 25 Април 2008, 11:38:53 »
Безребордни колела няма да те спасят, само ще обръщат лока, а и стои много грозно без тях!

 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #20 -: 25 Април 2008, 14:26:38 »
хах , да те насъскам !!! ;D
Отвори този линк
http://letrainpassion.fr/
и от ляво избери в "Documents" което е доста надолу , името "Challenger"
след което почти в края на статията има и видеоклип със звук!Супер е , особено потеглянето!
Междувпрочем кой каза , че няма луди да теглят дълги композиций?
Не мога да ги преброя , но според мен тук лока тегли над 20 броя пътнически вагони от американските , мисля че са над 300 мм всеки!!! :o

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #21 -: 25 Април 2008, 19:21:25 »
Цитат на: CALLlO link=topic=279.msg4108#msg4108 date=1209112733
Безребордни колела няма да те спасят, само ще обръщат лока, а и стои много грозно без тях!
(Image removed from quote.)
 ;D
Саше, от къде го изкопа това  ;D
Дай още снимки, ще ми бъдат от полза ::)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #22 -: 26 Април 2008, 20:10:56 »
Намерих още нещичко ???

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #23 -: 27 Април 2008, 17:44:57 »
Това е само рисувана анимация и там няма повече по въпроса!
Нали сам каза, че поръчката била топ сикрет, а колкото по-сикрет, толкова по-малко снимки. И понеже и резилът е голям, сикретът се е качил с още 2 степени нагоре, та ми е чудно откъде въобще си изкопал нещо!
Ако бяха го запазили е можело да стане ГОЛЯМА туристическа атракция и половин свят да се снима до него и това да поизмие една част от лошата слава, но не би ...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #24 -: 27 Април 2008, 18:20:48 »
руснаците имат и др подобни строго секретни провали :

http://youtube.com/watch?v=NpGacOmSeHc

http://youtube.com/watch?v=MT7ewylPlAQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YSYmSnpQ360&feature=related

от този модел екраноплан са произвели само 3 - и са хвърлили в ужас хамериканците - щото радар го не хващал - а можел да пренася и изстрелва балистични ракети - кофти , да дойде под носа ти и да ги изплюе ;
поради някакви причини проектът не е стигнал до производство , а е спрян и засекретен.
Но не са ги нарязали , има ги някъде по новосибирск,потънали в ръжда
« Последна редакция: 27 Април 2008, 18:35:07 от Adrian »

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #25 -: 28 Април 2008, 01:06:11 »
Цитат на: CALLlO link=topic=279.msg4184#msg4184 date=1209307497
Това е само рисувана анимация и там няма повече по въпроса!
Нали сам каза, че поръчката била топ сикрет, а колкото по-сикрет, толкова по-малко снимки. И понеже и резилът е голям, сикретът се е качил с още 2 степени нагоре, та ми е чудно откъде въобще си изкопал нещо!
Ако бяха го запазили е можело да стане ГОЛЯМА туристическа атракция и половин свят да се снима до него и това да поизмие една част от лошата слава, но не би ...
Нали помниш, че при комунизма най-секретните неща се научаваха първо от "врага" а обокновенния човек я` научи нещо я` не >:( Спомнете си за "Чернобил" и "Курск"  :( Така че никак няма да се учудя ако се намери повече информация от западни источници отколкото от Руски  ;)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #26 -: 28 Април 2008, 01:38:20 »
Голямо чудовище е, я виж какви са малки човеците наоколо!

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #27 -: 28 Април 2008, 13:08:29 »
Че е чудовище - чудовище е! Седейки, гледайки снимките се замислих следното, ако  се използват задвижванията на моделите BR 81 / BR 92 или на BR 80, слагайки се на една платформа и им се направи да са чупещисе на определен градус при завои, би ли се получило нещо!? Хем и ще е мощен с два мотора - почти брутален като основният модел!  ???

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #28 -: 28 Април 2008, 14:05:49 »
Цитат на: TheJackal link=topic=279.msg4232#msg4232 date=1209377309
Че е чудовище - чудовище е! Седейки, гледайки снимките се замислих следното, ако  се използват задвижванията на моделите BR 81 / BR 92 или на BR 80, слагайки се на една платформа и им се направи да са чупещисе на определен градус при завои, би ли се получило нещо!? Хем и ще е мощен с два мотора - почти брутален като основният модел!  ???
;D ;D ;D Да но много дебело излиза, освен ако от някъде се намерят бракувани такива платформи ::) ::) ::)
Иначе "чупеща платформа" е един от основните ми варианти ;)
За задвижването; ще е с 2 мотора основният от които ще е в тендера :)
Има и още един вариант за платформата: тя да е по-тясна там кадето лагеруват колоосите, ще имат напречн ход на всяко колело от +/- 3-4 мм. и ще се самонагаждат спрямо кривината на релсата ;)
Естественно ще се правят предварителни изпитания докато се намери най-удачният вариант ???

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА"
« Отговор #29 -: 28 Април 2008, 15:27:54 »
Сега е момента да попитам Тони дали може да отлее 2 талиги като неговите от снимката му, заедно с блендите, само че 3 осни!?! За тендера на лока :)
Има снимки в началото на поста, но ще ги прекача пак!