Автор Тема: Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!  (Прочетена 5387 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Побеляха ми очите - всичко е в мъгла; отнема вече над 25 минути за един фенер на хладилен вагон - не, никога!!! Едно такова, малко, мъничко, лелее... нито с пинсети, никак ! Търся в гугъл - ала не! Търсенето ми отваря "slot cars racing". Как се инсталират тези супер-мега-екстра-хипер-супер-дупер малки детайлчета? Айде, дръжките ок, поне се захващат на две места, но какво правим с част, която зацепя само на една дупка? А колегите с по-дебели пръсти? Моите са скелетни и пак - не!

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #1 -: 13 Ноември 2010, 15:11:52 »
Трима прочели - нула писали? Хайде, де, пишете веднага! !! Това е нехуманно!!!! Тая част е един микромилиметра сигурно!!!!! Как така???? Това трябва да се прави в заводааааа

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #2 -: 13 Ноември 2010, 15:17:20 »
Има лесно - или ги слагаш, или не ги слагаш! Понякога, поради различната височина на релсите - производителите съветват да се прочете какво пише в упътването. Лично аз не си играя да ги слагам, спадам към групата на "кашонните колекционери". ;D Всичко е въпрос на личен избор! :yes:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #3 -: 13 Ноември 2010, 15:30:43 »
Е, как така? Кашонните колекционери именно искат колекцията им да изглежда мега готино и сигурно повечето ги редят тея детайли. Сериозно! Помогнете - техники, използвани инструменти, методи... Тук летят части, отприщват се, хвърчт, на път са да се разкривят - не и не! Как така?! Това иска лазерна точност? Не ми се вижда реално?

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #4 -: 13 Ноември 2010, 15:35:28 »
Не, сериозно! Пъхам долната част на дръжката - ала горната явно дупката е микронно по-тясна от елемента, който трябва да влезе - трябва сила;ала каква сила, когато частта е колкото микрони от нокътя ти! Изкривява се и се изпружва и полита мигом из стаята! помощ...

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #5 -: 13 Ноември 2010, 16:15:09 »
Ама, какво мълчание, все едно никой и никога не е слагал детайли. Препотих се осем пъти. И от къде тръгна тоя мит, че старт сетовете на Роко не били детайлни? Почупи ме тоя зърновоз!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #6 -: 13 Ноември 2010, 18:44:03 »
Предполагам, че ако мазнеш с моделисткото лепило на "Revell", пластмасата леко ще се "разложи" по повърхността, което ще доведе до влизането на детайла в отвора.Е, трябва да се внимава с лепилото, защото в прекалено големи количества става оцапондрено и грозно.  :hi:

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #7 -: 13 Ноември 2010, 19:30:08 »
Почини си няколко часа. Така като те гледам си в истерия ... А хобито не трябва да е такова! ;)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #8 -: 13 Ноември 2010, 19:43:53 »
Абе, справих се, но наистина ми се струва, че има нещо, което не зная... :)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #9 -: 13 Ноември 2010, 22:54:23 »
Липсват ти миниатюрно чукче и пирончета... Иди си купи в най-близката железария.. Викат, че ф Чикагу имало и от хамериканци мляко...  :dance1: Може и някой жълтур да ти продадат към инструмента, за да свърши работа вместо теб.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #10 -: 14 Ноември 2010, 06:32:31 »
пробвай с дървени клинци. а за кашонните колекционери те събират кашони.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #11 -: 14 Ноември 2010, 12:04:26 »
Ама никой не написа една свестна тема "да бе, и аз съм се мъчил, не е лесно" и т.н., чак се чудя изобщо хората верно редят ли детайлите?

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #12 -: 14 Ноември 2010, 13:11:56 »
Ами часовникарите как поправят швейцарски часовници, които струват колкото луксозна лимузина?
Всичко е до способности и прецизност, не може биволски касапин да бъде очен хирург. Просто хората са различни, техните способности са различни, дори и пред Бог не сме равни, равни сме само пред Господин Колт  :yes:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #13 -: 14 Ноември 2010, 14:55:10 »
За целта използвам няколко инструмента- пинсета, макетен нож, бургии от 0,5 до 1 мм, и ако се наложи каноколит. Доколкото разбирам става въпрос за вагони на Роко? Пластмасата на техните допълнителни детайли е мека и еластична, лепилото на Ревел(и въобще ацетоновите лепила) не я лепи. Оворите често са по-малки, или по-големи от детайла. Затова, ако отворът е по-тесен го доразпробивам със съответната бургия. Ако е по-широк използвам много малко каноколит.
 Принципната идея на Роко е тези детайли да се монтират без лепило, просто да се заклинват в предвидените за тях отвори.

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как инсталираме детайлите, идващи с нов модел?!
« Отговор #14 -: 14 Ноември 2010, 16:34:22 »
Не знам аз канаколит не ползвам а Model master при теб трява да има мнооооооого от него защото отдлу пише made in U.S.A