Автор Тема: Помощ в макетирането на г. Твърдица  (Прочетена 5319 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Уважаеми колеги,
в момента правя макет на гарово сдание. За модел съм избрал един от най-класическите с арки на чакалнята и покрив на 2 ката. Такава е гарата в Твърдица (на снимката). Такива гари се срещат и в огледален вид, при който арките са в ляво, а рампата с магазията са от дясно. (както е при Гавраилово).
Въпроса е, че разполагам само със снимков материал с такъв ракурс, че не мога да видя как изглеждат фасадите отстрани (над покрива на магазията) и отзад (входа от към улицата). На снимката съм означил търсените фасади със стрелки !
Моля помагайте със снимков материал ! Не е задължително снимките да са на г.Твърдица, може да са и от който и да е подобен тип, че дори и от огледалния.
Интересува ме и кога са били строени този тип гари ? Дали преди или след 1945г. ?
Мерси !

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #1 -: 19 Януари 2011, 16:39:59 »
Отиваш на адрес: http://www.railfaneurope.net/pix_frameset.html
Там в бг частта (в ляво, отгоре надолу шестото, натискаш знамето с BG по средата), търсиш station и намираш най-богата колекция от снимки на бг гари изобщо в нета. Има я и твоята гара!
« Последна редакция: 19 Януари 2011, 16:41:52 от Vlado »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #2 -: 19 Януари 2011, 23:01:27 »
Благодаря ти за насоката Владо  :good:
Благодарение на нея видях как е страната на магазията при подобен вид гари, но за съжаление всички снимки в албума са на сданията от към пероните. Задния вход не е сниман !
Установих и кои са близнаците на гара Твърдица. Това са Видбол, Калояново, Макреш, Стрелча, Съединение, а огледални са Ребарково, Черквица, Сомовит.
Търсенето на фасадата откъм улицата продължава !
« Последна редакция: 19 Януари 2011, 23:16:53 от gzo »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #3 -: 20 Януари 2011, 11:43:32 »
За Черквица малко си се объркал...


...принципно моделирането на даден обект започва след като си си набавил необходимите снимки и материали...
 :hi:

Може би трябва да включиш и гара Саранци!? ;)


 ;D

Или дори Елхово...

« Последна редакция: 20 Януари 2011, 12:05:11 от pach »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #4 -: 21 Януари 2011, 14:59:12 »
Да, за Черквица съм се объркал, а иначе започнах да моделирам гарата защото ще е на такова място, че така или иначе няма да се вижда отзад, но в последния момент реших, че ще е най-добре да е 100% макет на цялото сдание, а не само на 3 от страните. За Елхово знам и имам снимка на задната страна, но исках да намеря поне още 1 задна страна на подобен тип гари.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #5 -: 21 Януари 2011, 15:14:15 »
Доколкото би ти било полезно, прегледай темата ми за изграждането на гара Панагюрище:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,372.msg9782.html#msg9782

Дано ти свърши работа.  :good:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ в макетирането на г. Твърдица
« Отговор #6 -: 21 Януари 2011, 15:53:43 »
Благодаря Владо, очаквай скоро и първи фотоси от моята "барака" в темата за макета ми.