Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36969 пъти)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Аз пак твърдя, че при започване на нова страница се премества от предната страница авторският пост, като в предната страница се изтрива всичко от авторският пост. Ако се добавя нов артикул, то той се добавя в последната страница, при преминаване на нова страница добавеният артикул се обединява (вмъква) в основният пост на автора. Така винаги имаме видимо поле на всяка започната страница със зададените артикули. Постовете, които остават на предните страници няма да са актуални. Всеки, който има интерес към артикул го обявява на съответната активна страница, после преминава на лична или мейл. Това е формулата според мен за удачен форум. Постовете на предходните страници вече ще съдържат само текст, който не товари форума.

Още нещо много важно, форумът цикли защото всеки се стреми да постне голямо резолюционни снимки. Поствайте само линковете за споделяне с ниска резолюция от сайтовете за споделяне. Аз лично ползвам Снимка.бг, където има три възможности за размер на снимката. Аз винаги ползвам средният размер и снимките ми се зареждат много бързо, защото не се налага да се преоразмеряват от софтуера на сайта. Повечето постват високорезолюционни снимки - забранете го, това бави изключително много отварянето на сайта.

Моля, вземете думите ми под внимание, от близо три години съм във форума и съм стигнал до тези изводи. Ако се направи това ще има мир и спокойствие. Който отвори последната страница първо ще види продаваните актуални към момента неща, после ще види постовете на коментаторите, също актуални към момента и ще си направи изводите.

От опит твърдя, че е твърде досадно да преровиш 5-8 страници за да видиш актуалното, а когато всичко е на първа страница, трябва и да ровиш във всички постове, за да добиеш представа за продажбата. С моето предложение всичко ще е видно на последната започната страница. Всички ще знаят, че постовете преди това не са актуални и няма да губят време да ровят из тях. Обявилите продажбата са заинтересовани всичко това да е актуално на всяка нова страница, интереса клати феса. Дори и да има коментар на започналата нова страница, то вторият пост, ще е на продавача с актуалната информация за продажбата, което не е проблем.

Не забравяйте и за проблема, ако няма ъпване, на кого обявата ще е начело. Т.е. кой ще е най-големият тарикат (това създава големите проблеми).


gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Без снимки само линкове............

Ако искаш гледаш (губиш си времето), ако ли не четеш и коментираш ( на ЛС, мейл, тел, факс, телекс),..............


Така темата се отваря мигновено-леко, но се затормозява индивида.........

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
     Затормозява го да отваря всеки линк?Или?
   Нов член или гост би се впечатлил от снимка не от линк!Казвам го защото много добре ви е ясно че много хора са на Вие с компютрите.Такива са и хората,който залагат на реалноста не на виртуалното.
   Ако това ще помага на хора ,който откриват или преоткриват хобито ,аз съм твърдо за снимките ,не за линковете!!!

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Жори, ако не се лъжа точно твоите снимки бяха с високата резолюция и се отваряха твърде дълго. Виж моят пост, отварят се мигновенно, защото не ги преоразмерява софтуера на сайта.  :hi:

Христо беше другият, до колкото си спомням. Моля, оправете си снимките и ще видите ефекта. Който се интересува от големи снимки, винаги можеш да му ги пратиш на лична.
« Последна редакция: 18 Март 2011, 21:33:02 от nilfe »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: nilfe link=topic=3066.msg56305#msg56305 date=1300475927
Повечето постват високорезолюционни снимки - забранете го, това бави изключително много отварянето на сайта.

Това с колко да се ресайзнат снимките уви важи за целия форум... т.е. ако намалим размера на снимките за "Купува / Продава", това ще намали снимките и в останалите раздели на форума... а това не искаме да се случва. Бяхме ги направили малки, тогава някой друг беше изпищял... Пълно щастие няма и винаги ще има едни доволни, други недоволни. Ако приемем, че сме 300 човека, то по всяка дискусия ще има 301 мнения... и просто нямам как всички да са доволни.

Затова пак си говорихме с администрацията и се взеха следните окончателни решения:
 - утре - живот и здраве, ще има ъпдейт на форума, като новите теми от раздел "Купува / Продава" вече няма да се показват в "Последни публикации" най-долу;
 - продължава да е задължително постването на линкове вместо снимки;
 - организирането на актуални листове с атрикули от задължително, става препоръчително. Т.е. сами ще си определяте как да си групирате покупко-продажбите. Формата за пръв или последен пост остава препоръчителна, т.е. по желание;
 - ЪП-ването става от веднъж на 24 часа на веднъж на 48 часа!

Новите промени ще бъдат въведени утре и съответно влизат в сила от 19.03.2011г. и не подлежат на коментари.

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Не говоря вие да забраните големите размери, а да наложите правило, което да се спазва от всички. Всеки сам по своя воля да поства нискорезулюционни снимки, сайтовете за постване на снимки го правят автоматично. За проба отвори моят пост и засечи за колко се отваря.

Не се вслушвате в мнението на тези, които реално ползват раздела, жалко. С тези линкове убивате желанието на някой да купува. Докато разгледа всички снимки ще му трябва цяла вечност. Няма да може да се ориентира какво точно се продава. В гугле като дадеш търсене на нещо си, излизат и обявите от форума, по снимката хората се ориентират много по-бързо. Имам такива обаждания от хора не регистрирани във форума. Ако линковете са решение, то Е-бей щяха да я карат само така.
« Последна редакция: 18 Март 2011, 21:44:55 от nilfe »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Колеги  :hi:,

да започнем отначало:

1. Без снимки само линкове ---->Това да важи за абсолютно всички теми и снимки. (олекотяване)
2. Актуалното в последният пост---->Купувача и Продавача са равнопоставени. (олекотяване)
3.Ъпване само веднъж на 24 часа .(олекотяване)
4.Всеки само с една тема в Купува/Продава (в съответния раздел НО, ТТ, N, други) (олекотяване)
5.Заключените теми от раздела К/П да се махнат.(олекотяване)  
6.Без чат в темата К/П . Начини за връзка м/у двама зайнтересовани колкото щеш...(олекотяване)

всеки може да допълни.........Модераторите решават....!!!!

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
   Нямах намерение да се намесвам вобще в темата но,ако трябва да се отваря линк по линк си е скучна работа.Сайтовете за качване на снимки също не са бързи.Отделно че когато си във форума и отвориш една тема си оставаш в нея,чакаш да ти се зареди ,ако трябва, и си я преглеждаш.
  Това би ме спряла лично мен с публикацийте ми(не визирам само раздел продава/купувя).Отделно че човека цъкайки линк по линк се отегчава и се отказва.Накрая става така ,че "неговия линк" е там но той се е отегчил и не е отворил "неговия линк".
  Искам да помоля модераторите да помислят по тоз въпрос!?!
« Последна редакция: 18 Март 2011, 21:53:16 от liro4605 »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Колега, стига с тия линкове. Възприятията на човек са очи, нос, уши. После започва да мисли. А чак след това да отваря линк след линк, бавно и тромаво. Ако трябва да разгледа десет обяви за продажба, колко време ще му се задържи интереса към раздела.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56272#msg56272 date=1300465123
Цитат
....................... Досадно е всеки ден едни и същи работи да ги отварям и гледам без да има някаква промяна в продаваните модели................


Като ти е досадно да ги четеш, просто го правиш един път в месеца, а през останалото време осмисляш прочетеното........

Не се заяждам просто имаш право на избор.............

 :drinks:


абе хора , направо ме удивлявате !!! ?   Защо отваряте тема , като ви е досадна ???? - има си опция "маркирай като прочетено " ... тема отваряш като  имаш интерес ! Аре стига с това лигавене

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56311#msg56311 date=1300477350
Колеги  :hi:,

да започнем отначало:

1. Без снимки само линкове ---->Това да важи за абсолютно всички теми и снимки. (олекотяване)
2. Актуалното в последният пост---->Купувача и Продавача са равнопоставени. (олекотяване)
3.Ъпване само веднъж на 24 часа .(олекотяване)
4.Всеки само с една тема в Купува/Продава (в съответния раздел НО, ТТ, N, други) (олекотяване)
5.Заключените теми от раздела К/П да се махнат.(олекотяване)  
6.Без чат в темата К/П . Начини за връзка м/у двама зайнтересовани колкото щеш...(олекотяване)

всеки може да допълни.........Модераторите решават....!!!!

ТОЧНО за ТОВА говоря и аз ! Това е интелигентно решение , всичко друго е битовизми

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


и още нещо се сещам ! - върнете възможността авторът да си трие постовете !! Доста ще облекчим нещата -
 моля за становище по този въпрос ?

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Новите правила (в червено) вече са факт.

Първата точка е изпълнена. :good:

Очаквам така бързо и останалите точки да станат факт, всичко да се разчисти, да настъпи ОЛЕКОТЯВАНЕ.........


П.С. ... :im_so_happy:.......Само линкове никакви снимки никъде................ :search:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56318#msg56318 date=1300479397


и още нещо се сещам ! - върнете възможността авторът да си трие постовете !! Доста ще облекчим нещата -
 моля за становище по този въпрос ?

Одобрявам тази идея, ако се притесняват модераторите - то нека да важи само за раздел "купува - продава".За тяхно улеснение е.  :hi: