Автор Тема: Препоръчайте декодер за локомотив  (Прочетена 15864 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Здравейте!Искам да си цифровизирам мрежата и за целта ще ми трябват поне 5-6 декодера.Предпочитам да се еднакви и за това може би ще взема и повече - предвиждам да се сдобия и с други машини.Въпросът ми е от къде мога да ги взема на по-ниска цена от тези,които са по сайтовете на известните фирми.Някъде из сайта даже бях чел нещо подобно,но нямаше данни за начина и фирмата , откъдето се купуват. ???



PP: Може и евтиничък пулт,май че Muncho ми беше казал за някакъв на цена 50 , ама лева ли,долара ли или евро - не си спомням вече.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #1 -: 11 Март 2008, 12:06:27 »
50 евро от  e_bay ,на Пико,това е централата с която ако локомотивите ти нямат декодери,можеш да караш само 1 .За  да джиткат повече от 1 ,отделно трябва да си вземеш декодери за отделните локомотиви. ;)
« Последна редакция: 11 Март 2008, 12:09:41 от muncho »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #2 -: 11 Март 2008, 19:45:25 »
А откъде да поръчам евтинки декодери?И гледам в сайта на Роко има едни сетове със комплект джойстик и лок със декодер,като пишеше,ако не се лъжа,че управлението е за 9999 лока.Струва ли си това,при положение,че има такъв сет за към 199 евро някъде,мисля беше цената?

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #3 -: 12 Март 2008, 01:46:24 »
Евтинки декодери ...няма ;)Щото евтино означава 5 лв.,нали.А идеята ти е да събереш 9999 локомотива ли,та се насочваш към роко ;D.Не бързай,поогледай ,ела на една сбирка в София като има,така най-добре ще добиеш представа какво ти трябва.Най-лесната работа е да  си изтръскаш джоба... ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #4 -: 12 Март 2008, 07:47:31 »
Е,повечко локове от 7-8 няма да събирам.Ама този пулт е на "Роко",те нали правят читави работи?Гледам иа на дистанционното потенциометър за регулиране на скоростта....абе изглежда истинско и за това именно питам,защото гледам някои си купуват сетове и после разпродават локове и вагони,което ме кара да си мисля,че ги взимат заради цифровото управление.Та аз и за това я създадох тази тема-ако има някой притежател на нещо подобно - нека сподели!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #5 -: 12 Март 2008, 08:30:20 »
Този сет може да се намери и за 179е ... и да вземат ги именно, защото стартсетовете излизат в пъти по евтино. А точно за конкретният модел сет, аз също мисля да си го взема от интерес към локомотива и карго вагона... ако останалото те интересува може нещо да стиковаме :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #6 -: 12 Март 2008, 10:31:07 »
Ами дай предложение за подялбата на сета и сумата,а и най-важното - лока ще го ползваш ли с дигитално управление или с аналогово?Защото ако ще го ползваш аналогов би могъл да ми смъкнеш и декодера. :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #7 -: 12 Март 2008, 11:55:29 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=310.msg2725#msg2725 date=1205303420
Този сет може да се намери и за 179е ... и да вземат ги именно, защото стартсетовете излизат в пъти по евтино. А точно за конкретният модел сет, аз също мисля да си го взема от интерес към локомотива и карго вагона... ако останалото те интересува може нещо да стиковаме :)
А,е това е човека който  със сигурност ще помогне и няма да имаш никакъв проблем.Има нюх към по евтините и в същото време много добри стоки ;) :)

tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #8 -: 12 Март 2008, 15:13:32 »
Той Лъчо и мен ме контролира изкъсо за покупките, но последната седмица ми изпусна юздите и вчера като разбра се хвана за главата.

Ама така е, Лъчка, като те няма в ИЦЯ-то и на мен ми дойде музата. Сега потривам доволно ръце в очакване на покупките. Тия дни пощата ще забогатее от мен - 4 лв. за тази пратка, 4 за онази, 4 за третата ... тия гадове ще ме одрусат едно 40 кинта.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #9 -: 12 Март 2008, 15:21:26 »
tabakoff аз тебе като те подхвана с голямата сопа и ........... ей ...

muncho неочаквано, но много мило... :) Незнам от къде си останал с такова впечатление, но благодаря за думите :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #10 -: 12 Март 2008, 15:22:30 »
ши мое ли да ме запознаете с този Гуру на еБея ?

tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #11 -: 12 Март 2008, 15:24:41 »
Цитат на: Adrian link=topic=310.msg2731#msg2731 date=1205328150
ши мое ли да ме запознаете с този Гуру на еБея ?
Приятно ми е да се запознаем, може да хапнем някой ден по една торта ... в сладкарница Неделя на Универсиада ....  :P

Ама как ги ловя в еВау ....  ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #12 -: 12 Март 2008, 17:02:31 »
Ами дето организират разни търгове на използвани неща (не помня точно в кой сайт съм го видял,май беше нещо немско) дали са читави,защото има доста смешни цени за солидни количества подвижен състав.Боя се да не са някакви мошеници , като нашите от мобиле бг,дето обявяват коли за по сто лева на импулсни телефони и всевъзможни други измами.Ако някой е пазарувал от подобни сайтове-нека сподели.

То май стана това за друг раздел , ама ...  :-\

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #13 -: 12 Март 2008, 17:04:15 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=310.msg2730#msg2730 date=1205328086
tabakoff аз тебе като те подхвана с голямата сопа и ........... ей ...

muncho неочаквано, но много мило... :) Незнам от къде си останал с такова впечатление, но благодаря за думите :)
Ааа как бе Лъчка,ми бате Спас  ::) ;), пък вие нали се виждате често.От него те познавам косвено.Ако не беше той досега щях да съм затънал до шия със скъпи покупки:)),а може би в последствие и ненужни.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Препоръчайте декодер за локомотив
« Отговор #14 -: 12 Март 2008, 17:47:41 »
...сега разглеждах в E-bay.Гледам и не вярвам на очите си.Нали бъкел не разбирам от Английския...Тези неща , дето се продават дали са нови или втора употреба ги продават?По скоро май второто.И дали може да се разчита,че ако си "преплюеш" нещо ще си го получиш?А как става номера с плащането? ??? ??? ???
« Последна редакция: 16 Март 2009, 10:56:35 от XRISTO »