Автор Тема: Макет в н2о ))Вече и с вода)  (Прочетена 33181 пъти)

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #60 -: 18 Май 2011, 12:30:02 »
Ще си позволя да дам една идейка - боядисай вътрешността на тунелите в черно, за да подчертаеш мрака вътре. Това ще ти позволи да сложиш и осветление там.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #61 -: 18 Май 2011, 18:54:03 »
Разбира се, само че вече почнах,да им лепя черно фолио -мат, по бързо става, не чакам да съхне, а и няма да има паразитни блясъци от светлините после. :hi: :drinks:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #62 -: 19 Май 2011, 18:33:36 »
Дойде момента да споделя защо работя на сегменти).Причината е както казах, че ме сърбят ръцете, но и , че не ми беше готово помещението за хобито. Когато го замислях, си дадох сметка, че или ще е по голям, за да е по сложен,  с нива, или няма да го почвам сега.Вариантите са няколко, но основните са 2. Единия , много добре решен от Ясен , но неприложим при мене, по причина, не съм планирал така обзавеждането.Другия вариант,  в някоя стая- но с тази големина, не е много добре))))))по обясними причини. ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ  идеята се появи от само себе си) .Така и така почти нямам съседи и беше лесно- разписаха ми да сложа врата на долната площадка на стълбите. И  понеже няма плоча/над стълбите/ - последен етаж съм, и си поръчах планки и конструкция да си направя Г- образна площадка. И сега съм на финалната права другия месец, се монтира и почвам ж.п. строителството на пълни обороти, има и снимка за по добра илюстрация на думите ми. :lol:http://nikyyy.snimka.bg/other/maket.584748.Май се оказаха  в края на албума, не знам защо ;D
« Последна редакция: 19 Май 2011, 18:54:04 от niki »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #63 -: 20 Май 2011, 09:17:43 »
С ваше позволение колега...


Това е една съвсем нов идея за местоположение на макет.
Май за пръв път виждам подобен проект (а аз съм огледал над 2000!!!)
и струва ми се, че идеята е страхотна, като нямаш място и стълбите са си подходящо такова!!!
 :ok: :ok: :ok:

Дай в крайна сметка някаква площ?
(ако качваш в темата си снимките, повече ще т екоментират и помагат...с идеи и критики.
...  :scratch_ones_head: щото нашего брата е мързелив съфорумец и линкове рядко отваря, повярвай ми!  ;))
 :hi:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #64 -: 20 Май 2011, 09:51:08 »
 ;D :good:)) Имаш право. Габаритите са следните-2, 60 метра е широчината на площадката/ коментирам,размерите, които аз ще правя- маркирани са в сиво с формата на буквата Г.Широчината е 1, 45 м. В другата посока е , 3, 40 , пак на 1, 45м, като за мекета в тази посока ще отделя2, 70- а останалите 1, 40 на 70- ще ми е пулта за управление и отгоре,,витринката с подвижния състав, който не е в движение в момента.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #65 -: 20 Май 2011, 09:55:30 »
Цитат на: pach link=topic=3116.msg59971#msg59971 date=1305872263
С ваше позволение колега...
(Image removed from quote.)

Това е една съвсем нов идея за местоположение на макет.
Май за пръв път виждам подобен проект (а аз съм огледал над 2000!!!)
и струва ми се, че идеята е страхотна, като нямаш място и стълбите са си подходящо такова!!!
 :ok: :ok: :ok:

Дай в крайна сметка някаква площ?
(ако качваш в темата си снимките, повече ще т екоментират и помагат...с идеи и критики.
...  :scratch_ones_head: щото нашего брата е мързелив съфорумец и линкове рядко отваря, повярвай ми!  ;))
 :hi:
.Имам място, но предпочетох този вариант заради това, че там ще си бъде само мое място и само за макета, което убедително надделя в решението ми. ДА добява, както  в началото писах имам и други хобита, като акваристика примерно, и исках обособено място за влаковете.Имам и друга лудост))) не знам кога ще я реализирам, но ще го направя някой ден, да сме живи и здрави :drinks:- а именно, линия да минава през аквариум с риби, намерил съм плексигласова тръба, продължавам с  ,,отстраняването на подводните камъни,,  в тази идея- но съм сигурен-ЩЕ стане. :drinks:
« Последна редакция: 20 Май 2011, 09:59:52 от niki »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #66 -: 20 Май 2011, 11:51:58 »

(ако качваш в темата си снимките, повече ще т екоментират и помагат...с идеи и критики.
...  :scratch_ones_head: щото нашего брата е мързелив съфорумец и линкове рядко отваря, повярвай ми!  ;))
 :hi:
[/quote], А, може да не е мързелив, хора, които отделят толкова време и мерак , в това да създават нещо, не са мързеливи, може би , по скоро, съдейки по себе си, се отварят линкове, които са им интересни или от полза в конкретния момент.Примерно да си вземат нов вагон или лок, ако има нещо или някакъв материал за макета, да е в помощ, тоест малко по застъпена практичната гледна точка. И още нещо с времето отделено за макетира, това което остава за форума  е по малко все пак, не трябва да се пречи на строителството))) :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #67 -: 20 Май 2011, 12:11:13 »

Това е така, но в други форуми...
Тук някой (не казвам че са точно мързеливи) не отварят линковете по ...презумция.
В последствие ако се разгорят коментари и пак не са ги отворили
- почват да питат за какво става въпрос или нещо от сорта
(така съм разбрал, че не са "в час").

Но ако няма коментари, след време почват да питат тези
които са отворили линковети ивидяли за какво става въпрос:
 "-Ама това как го направи???!!!"
...или дори още по-тъпо - отварят нова тема (дори без да проверят във форума дали вече не е обсъждано)
и започват да задават въпроси (които ние вече поне три-четири пъти сме обсъждали и ги има в темите).

До тук няма лошо - никой от нас не се е родил научен.
Лошото е че почват да се сърдят и да говорят глупости, като загубят търпение,
защото никой не им отговаря.

В случая не визирам тебе, защото виждам, че четеш тук,
 но и имаш желания да пишеш как го правиш,
но ако не мяташ снимки, ще се сблъскаш и ти с този проблем.

Поне за мен, напоследък стана досадно...
При това знам човек, който чете само това, което той пише и отговорите по него,
 а останалото го маркира като "прочетено",
което обаче не му пречи след 4/5 месеца да пита -
"...ама това как се прави?" или "Това от къде го намирате?"
и т.н.
 
Та за това си позволих да ти кажа за снимките - по мой сведения (но не съм от КГБ),
албума ти го отваряме 5/6 души и именно ние сме в час в развитието на проекта ти.
Останалите .... :(

...или както казва един приятел и съфорумец
"Хайде да си замълча, че ще кажа нещо грозно..."
 :lol: :lol: :lol: :lol:


ПП.Този последния с въпросите си за S, О и G мащаби е пък съвсем нов и не го визирам в горния си пост... :swoon:
« Последна редакция: 20 Май 2011, 12:16:56 от pach »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #68 -: 23 Май 2011, 20:01:32 »
 :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:Намерих още едно решение, а именно. Прочетох реплика на Жоро, към макета на Шатци, да не се навеждаме, докато се гледа макета/ да няма сецнати/ та за моя , ще сложа камера, да си го гледаме на балкона и да пием бира, кафе и , абе течности :drinks:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #69 -: 08 Юли 2011, 16:17:07 »
Какво нещо е живота)))))))).- отивам за едно нещо да си взема и виждам друго)).Фадрома в мащаба. Естествено тази на херпа е доста по добра, но пък не колкото разликата в цената- 40 евро- към 2, 80 лв :lol: :lol: :lol:. Още повече , че не е за колекция, а ще се труди някъде по макета. разбира се, ще побоядисвам, да изглежда подобаващо. :drinks:http://nikyyy.snimka.bg/other/maket.584748.24177300
« Последна редакция: 08 Юли 2011, 17:30:18 от niki »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #70 -: 15 Ноември 2011, 15:11:43 »
Mалко нови илюстративни материали да ви предложа, абе накратко малко снимки ;Dhttp://nikyyy.snimka.bg/other/maket.584748.25608376
« Последна редакция: 15 Ноември 2011, 19:54:48 от niki »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #71 -: 18 Ноември 2011, 11:49:37 »
Още няколко :drinks:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #72 -: 18 Ноември 2011, 11:50:29 »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #73 -: 18 Ноември 2011, 11:51:31 »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет в н2о ))Вече и с вода)
« Отговор #74 -: 18 Ноември 2011, 12:13:34 »
иии, моста , който е готов и си чака  аерографа ;D