Автор Тема: Макетите на Филип  (Прочетена 25466 пъти)

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Макетите на Филип
« -: 01 Май 2011, 17:18:09 »
С тази тема започва историята на макета ми.Все още правя схемата му на програмата SCARM.Вече имам планове какъв да бъде.Мисля да бъде традиционния П-профил и да е на три нива.На първото ниво ще е градската част с централната гара.На второто по-високо ниво предвиждам да има нещо ката морско селце с морска гара ;D  :haha:. Третото най-високо ниво ще бъде планинска вилна зона със спирка обслужваща тази зона. Засега имам само локомотив три вагона и гара Бъргщейн която мисля да сложа за Морска гара.Скоро ще си купувам джуниърски сет на Пико.Очаквайте схемата  ;D ;D ;D.
« Последна редакция: 18 Май 2011, 14:45:41 от fpk1999 »

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #1 -: 01 Май 2011, 17:46:40 »
П.П.

Макета ми ще го направя като истинските железници.Ще има МРЦ.Мисля да го електрифицирам но поетапно.Планинската част няма да я електрифицирам или поне засега така мисля защото на планинска линия някак не и отива да е елетрифицирана.Сматам да пресъздавам БДЖ и то в периода 1960г.-2002г. ;D :haha: така че смело казвам-ВЛАКОВЕТЕ МИ СА 3-ТА 4-ТА И 5-ТА ЕПОХА НО СА ГЛАВНО 4-ТА ЕПОХА.Избрах този период защото през него се електрифицират усилено линии.През този период ПВ БВ ЕВ са с по 10-15 вагона. Защото този период е голеееемия възход на БДЖ. ;D

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Филип
« Отговор #2 -: 01 Май 2011, 19:30:41 »
Поздравявам те за начинанието :clapping:,имай в предвид,че тепърва се популяризират подвижни състави на БДЖ.Възможно е и ти сам да преустроиш достатъчен брой вагони в БДЖ,това ще ти даде гъвкавост и индивидуално изпълнение.
Както можеби знаеш фирма АКМЕ започна със локомотив 46 серия,предполагам тепърва ще излизат сетове на български състави,имаш уникалния шанс наистина да направиш невероятни композиции,ние ще помагаме с каквото можем.Аз също моделирам и ще моделирам главно БДЖ-IV епоха.Успех в работата!!!

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Макета на Филип
« Отговор #3 -: 01 Май 2011, 19:33:17 »
Звучи интересно!! Успех и с интерес ще чакаме развитието по бъдещият ти макет! :hi:

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #4 -: 01 Май 2011, 21:53:02 »
Може ли малко помощ например някоя схема на три нива. Дори и да е много проста аз ще я преработя и допълня по мой вкус.Само да не е на тези софтуери за които се плаща.Да е на SCARM. :)
« Последна редакция: 01 Май 2011, 21:57:05 от fpk1999 »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Филип
« Отговор #5 -: 01 Май 2011, 22:23:56 »
То тия, за които се плаща, могат да се хакват и да не се плаща нищо.
А и за разлика от неразпространените програми,
за тях има достатъчно много планове на макети из нета,
които да се ползват като отправна точка за това, което искаш ти.
По същата причина ползваме майкрософтска ОС, не защото толкова много
ни харесва, а защото почти всички програми са направени да работят с нея.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макета на Филип
« Отговор #6 -: 02 Май 2011, 09:13:57 »
Тук има един проект на три нива...

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,466.120.html

...но може би трябва да ни напишеш и на каква площ ще го правиш?

(впрочем доста хора от нас работят с български менюта във WinTrack...тоест WinTrack-BG ;))

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #7 -: 02 Май 2011, 14:42:38 »
Благодаря за схемата но търся нещо по-малко например 2м на 1.50м защото у нас няма много място и дори смятам по-високите неща например гари тунели дървета и др. да не ги закрепвам за макета и да ги махам за да може когато не го ползвам да го прибирам макета например под някоя мебел или там където е възможно защото открих начин как да го пренасям от едно на друго място  :spiteful: :music: ;D.Иначе за плана на Pach мога да кажа..... :nyam:.Ще продължавам да търся из нета планове на макети. :search:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Филип
« Отговор #8 -: 02 Май 2011, 15:05:32 »
Цитат на: pach link=topic=3158.msg58813#msg58813 date=1304316837
...
(впрочем доста хора от нас работят с български менюта във WinTrack...тоест WinTrack-BG ;))


голямо рекламиране, ейййй :)
други можем и на английски, даже и на немски (имам версия 9, която за съжаление е на немски)

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #9 -: 02 Май 2011, 20:14:40 »
Вече направих ръчно голям стълб за КМ за гара (не знам как се казват големите стълбове за КМ по големите гари) :yahoo:.Направих го ръчно от кибритени клечки и лепило без никаква помощ.Клечките от които направих конзолите съм ги слагал с барута навътре за да изглежда все едно имат изолатори :sarcastic:.Може да не повярвате но ефекта с изолаторите е поразителен.Приемам похвали и критики но имайте предвид че това което правя е са само пробни стълбове и не е сигурно дали ще останат в бъдещия ми макет :yes:.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Макета на Филип
« Отговор #10 -: 02 Май 2011, 20:27:45 »
Качи някоя снимка да го видим и ние тоя стълб :)

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #11 -: 02 Май 2011, 22:12:34 »
Доколкото разбрах трябва да имаш кабел от фотоапарата до компютъра или скенер а аз нямам.Може ли да ми кажете колко струва такъв кабел.Ще си го купя и ще публикувам всички снимки от фотото ми свързани с хобито :haha:. :yes:.Иначе стълба прилича на тези които са по свиленградската линия.Междудругото съм фен на ремонта по тази линия. :yes:

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Филип
« Отговор #12 -: 03 Май 2011, 08:50:04 »
По-добре е снимките да ги сваляш от картата на апарата с картридер. Много по бързо и удобно. Джаджата за всички видове карти струва 16-17лева. Ръгаш USBто в компа, от другата страна картата и точиш. Няма софтуер, инсталации и други щуротии. Категорично това е начина! Ако искаш мога да ти кажа от къде веднага за тази цена да си вземеш много добър ридер за всички карти. Колкото до макета имам две притеснения: едното за П профилните релси, другото за трите етажа на такава малка площ. За релсите последното е че са стари, склонни да ръждясват, деформират се. Основния проблем е тяхната геометрия. За да получиш затворен макет с точна геометрия е необходимо използването на "напасващи релси" от същия модел, каквито се намират трудно, да не говорим, че повечето хора не знаят за какво служат. Намери във форума книгата на ПИКО за макети и си избери готова схема с П профил. Има и на различни нива. Това е книгата за тези които искат да се занимават с тези релси. Програмите за планиране нямат в библиотеките тези релси и това което ще планираш с други модели, категорично няма да можеш да реализираш. Колкото до трите нива на такава малка площ, също не ми звучи добре. Изобщо тези неща са дискутирани от разбирачи тук. Чети стари и много старите теми и трябва да ти се изясни. Десет пъти мери, един път почвай макет.

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #13 -: 03 Май 2011, 14:34:05 »
Благодаря за инфото но скоро няма да има снимки защото тепърва събирам пари за сет и макар че съм ги почти събрал първо ще си го купя а снимките след това :).

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Макета на Филип
« Отговор #14 -: 03 Май 2011, 15:58:28 »
Как мога да публикувам проекта ми от СКАРМ във форума
« Последна редакция: 03 Май 2011, 16:06:12 от fpk1999 »