Автор Тема: Как да подобрим външния вид на локомотив серия 189 на DB произведен от PIKO  (Прочетена 7083 пъти)

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Тук ще дам няколко малки хитрини, които не струват скъпо,а ефекта е поразително добър!
Така, да започна първо с нещата които не са довършени чисто фабрично - това за късмет не са детайли , а просто не всичко е добоядисано до край. Това са щангите , бравите на вратите и някой изолатори по покрива.Това е всичко!  ;D
Всичко това става невероятно лесно със сребриста боя или сребрист ПЕРМАНЕНТЕН маркер!
За по прентенциозните е показано и как да се модифицират самите пантографи като се използват фабрични на ROCO. Успех на притежателите на тази наистина добра машинка! Казвам го като горд собственик на 3 такива! ;D

Започвам с общ изглед на локомотива:

Веднага се забелязват небоядисаните щанги по вратите.


и също изолаторите по покрива


Така , ето как всъщност става подобряването:




А ето и готовия локомотив! :





Толкова за BR 189

Същият Facelift се прилага и на моделите на PIKO на BR 182 i 185
ето резултатите:






А ето малко удоволствие (на тези снимки се вижда подобрения BR 182 "Taurus") :




Ами това е ! Дано да е полезно за всички вас , които имате този вид локомотиви!
P.S. Ако случайно локомотивите Ви са с прости колела без декорация пишете ми е-мейл или ЛС , за да се сдобиете с така важните шайби - има ги за BR 182; BR 185 и BR 189 !!!
Прятни минути с "тунинга" на вашите модели !  :)
« Последна редакция: 16 Септември 2007, 23:46:40 от spas_tf »

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Един въпрос! Как може да се поръчат пантографи за "ТАУРУС" обаче произведени от РОКО. Опитах се да намеря някаква листа с резервни части и кодовете им, но ударих на камък. Ако някой от вас е поръчвал или разполага с каталог нека ме "светне" по въпроса, за да мога да поръчам от Жоро 2 бр.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Жоро като прави поръчки ще ти прати файл с цените и артикулите.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Децата не съм ги питал, питам тези, които знаят как става цялата история.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Така наречените от теб "Деца" мисля, че са леко запознати как прави поръчки Жоро.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Жоро е достатъчно голям за да предложи офертата си сам. Аз питах ДАЛИ НЯКОЙ ИМА КАТАЛОГ С ЧАСТИТЕ ЗА ROCO, НЕ КАК СЕ ПРАВЯТ ПОРЪЧКИ ПРИ ЖОРО! Мен ме интересува да купя два ЧИТАВИ пантографа за да усъвършенствам това, което ще пристигне до 15 дин при мен.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
 :o
Цитат на: lok45111 link=topic=32.msg4370#msg4370 date=1209654783
Един въпрос! Как може да се поръчат пантографи за "ТАУРУС" обаче произведени от РОКО. Опитах се да намеря някаква листа с резервни части и кодовете им, но ударих на камък. Ако някой от вас е поръчвал или разполага с каталог нека ме "светне" по въпроса, за да мога да поръчам от Жоро 2 бр.
Противоречиш си...
Ето ти отговора на подчертаното.
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=32.msg4371#msg4371 date=1209656567
Жоро като прави поръчки ще ти прати файл с цените и артикулите.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Не се карайте де  :o

http://www.roco.co.at/fileadmin/downloads/Ersatzteilblaetter/62452.pdf

Надявам се това да бъде от помощ

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Точно това ми трябваше :)

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
"Дон Домат" отвръща на удара:


Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Рекламата на Дон Домат с какво си я правил, лазерен принтер ли?  ???

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Най - накрая вчера успях да направя поръчка при Жоро. Започнах с един пантограф, който ще бъде поставен експериментално на ES64U2, който очаквам към средата на месеца. Задължително ако някой се навие на този ход - да заменя пантографите с Roco-вски да съблюдава кода, тъй като едните са по - тесни. За ES64U2 с три пантографа трябват по принцип 2 бр. от код 85353 и един брой код 85354. Освен това с всеки пантограф трябва да се поръчат по три броя изолатори от код 110494. Ще са ви необходими при монтажа на пантографа после. И като теглим чертата какво се получава:

Изолаторите код 110494 струват по 2 лв. бройката, а пантографите от двата кода са с цена 36 лв. Вие си направете извод доколко ще ви е рентабилен такъв род "тунинг". При всички случаи обаче ако някой има възможността да сменя - това е. Все пак предлагания от roco пантограф е умалено копие на истинския SBS2T. Тъй, че визията на локомотива ще се промени драстично след подобна операция.
_________________________________
Тук някой правеше 46-та серия на БДЖ(toniemi ;) ) и имам нещо и за него. Roco предлагат пантограф, идентичен със сръбския POS254/III под код 85300 и цена, еднаква с този на ТАУРИ-то. За него трябва също сет с изолатори, който излиза някъде към 10 - 12 лева. Що се касае до детайлността, както при таурусовия пантограф, и тук тя е съвършена. Освен това пак за 46/441 се предлага и оригинално ГВП под код 105177, цената и там е някъде към 10 - 15 лева. В сета са ГВП, разрядни и разединителите.

Дано съм бил полезен.