Автор Тема: ПОЧЕШИЕЗИК или как да не храним с локум всяка тема!  (Прочетена 194111 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
професионалният хобист не ходи на работа а съзецава.........

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Само да Ви светна относно комунизма и другите разни идеологии... Както винаги съм с една крачка напред и мисленето ми еволюира, откривайки преди всички останали идеалната и практична идеология за БГ... а тя се нарича:

   ЕГОИЗЪМ

Да, наистина има и други идеологии и политически доктрини, които доста бързо биха оправили сегашното положение в изстрадалата ни държава, причинено от 67 години комунизъм, но наистина няма смисъл. Защо Аз трябва да искам някой, на който му е мъчно за бащиния Москвич и идиотските пионерски кръжоци, изпитвайки носталгия по бозата от 6 стотинки и почивните станции на морето, от чийто канали нощно време изпълзяват орди от хлебарки да маршируват по подовата настилка от линулеум, защо да искам такива хора да са добре? Хич не ми дреме, само Мухобойко - Файърмена, Агент Гоце и Ахмед Доган за таквизи като Вас, то Вие си ги избирате, а после циврите...
Само да Ви споделя, че аз съм си много добре, а и имам чисто нов задграничен паспорт. Спасявайте се поединично  :spiteful:


gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
 :drinks:

Цитат
...Само да Ви споделя, че аз съм си много добре, а и имам чисто нов задграничен паспорт. Спасявайте се поединично.

ПОМОГНИ НА ОТЕЧЕСТВОТО СИ ===============> Е М И Г Р И Р А Й  !!!!!!!!!!!!

 :drinks:


XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: Der Hetzer link=topic=3247.msg62112#msg62112 date=1308692114
Само да Ви споделя, че аз съм си много добре, а и имам чисто нов задграничен паспорт. Спасявайте се поединично  :spiteful:

Мдааам, а моят скоро изтича...ама пък от друга страна бозата нека да си е ако ще и 5 лева шишето - въпросът е да я има. А на запад не се произвежда. Недостатък. Мисля заради едно такова мъничко удоволствие като бозата (та макар и почти да не я пия  ;D) да остана. Курортите ни едно време бяха разкошни - доста девствена природа и с пъти по - чисти плажове, за разлика от демократичните днес. Ама нали е демокрация - човек може да хвърля всичко където си поиска и никой - нищо не може да му каже. Демокрация=Анархия в българия. Това е основната формула която е сбъркана в чипа на българина. Нали и някакъв си политик беше решил да го препрограмира...  :spiteful:
Колкото до моят избор - в чужбина не търсят полуинвалиди като мен - имат си в изобилие. Какво ще им работя, пенсионер по болест ли? Или портиер, ама такъв, който не чисти входа, защото лекарите не му дават да вдига тежко.  :lol: Да знаеш, за такива като мен размитат!
На
Европа и трябва здрава ратайска ръка и да работи за почти без пари, че да остава повечко за господарската раса.:spiteful:
...а аз ще си другарувам тука с братя мангасарян, ако че не мога и на снимка да ги гледам...  :yes:
« Последна редакция: 22 Юни 2011, 07:48:11 от XRISTO »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: gzo link=topic=3247.msg62091#msg62091 date=1308673071

Няма никакъв смисъл !
Едно си баба знае, едно си бае, берем да беше и верно.

Пак ли мен визираш ? За каква тепсия въобще говориш и кой имаш предвид, че искал всичко на готово ? Всички, които сме тук смятам, че постигаме нещата и сами без да си вземаме на готово, още по малко пък да чакаме от теб. Всички си имаме глави с които сънуваме и мечтаем и ръце с които да сътворим сънуваното и мечтаното. Никой от нас не е длъжен да отделя време за пълен отчет на постигнатото в хобито. Който има време и нагласа да натиска копчета по клавиатурата сяда и споделя. ...

Ама то наистина няма смисъл, щом като от принципен спор между две противоположни виждания,
изведнъж (ни в клин, ни в ръкав) темата започна да се тълкува вече лично.

Нито съм искал да визирам някого конкретно, нито това ми е била целта.
Идеята бе за пример, как тъгувате по миналото, където някой взимаха всичко на тепсия,
а на вас сега ви е тъжно , щото смятате, че е ваш ред, но уви - вече не става така лесно.
Просто беше пример, а не лично обръщение.

Лично обръщение  направих директно към Рефил, и индиректно към Венци.
Но те може би защото ме познават, не реагираха така, както ти.

Да, може би съм допринесъл с нещо все пак за обогатяването на този форум,
но съгласи се, че вече активните в него са стабилното число (около 40 човека) които сме тук от основаването му.
(+/- три месеца).
 Та тези  40 души ... длъжни ли сме всеки път когато някой открие форума, детето в себе си или се завръща
отново в хобито, да го дундуркаме на ръце и за трети (понякога стигаме до пет пъти)
път да се връщаме назад и да обясняваме кое къде може да намери, кое как става
(колкото ние знаем от опита си) и кое как бихме направили.
Нещо повече - вече има хора които ама хич без да са прочели, влизат във форума
(и може защото всички са топло посрещани) започват като торнадо да отварят (забележи че и търсачка не ползват)
техни си нови теми, в които да си зададат въпросите. Ако все пак имаме търпение да им отговорим, то е в три варианта:
-  ползвай търсачката - тове вече е обсъждано във форума.(при това е изискване на правилата тук)
-  даваме директно линкове, къде точно сме говорили за поставения въпрос (ако е било сравнително скоро обсъждането).
-  тактично намекваме да се задават въпроси които наистина са от значение на само за
 определен индивид (за това си има ЛС) а касаят повече заинтересовани и до сега не са обсъждани във форума.
"Тактичното" намекване е - първо прочети, за да знаеш какво и как да питаш.

Е съгласи се, че това ако го правим всеки път когато някой навлиза в хобито, е доста смущаващо.
Най-малкото за всички които вече сме извървяли този път. Ами ние ако всеки път се
връщаме заради даден нов приятел, назад, кога всъщност ще се движим напред????

Тук напоследък има и още един парадокс - такива (готини пичове) като Венци и Рефил,
"изкрейзват" когато става чат/говорилня във форума.
Да си дойдем на думата - единия направи сървър който стига да се чете три месеца,
 има доста ценна информация, при това събрана на едно място (което е много важно) .
но никога не е написал нещо точно и конкретно по дадена тема.
 Друг е въпроса че това го правят 75 % от колегите тук.
Всичко се заключава до общи приказки по темата, хвалби или в най-добрия случай,
 едно малко съветче с пресантимана
"Ама всеки си решава сам за себе си какво му най-харесва и приляга".
Човека щом пита значи или не знае или не може да избере решение.
А тук му се отговаря в стил "Аз това го знам!" -следва кратък анонс/намек как може би го е направил и...
вече култовото "Но ти си решаваш!"

Другия постоянно съм го натискал да напише и той, да сподели своя опит (който не е за подценяване) в определени области,но той така и не го направи. Ами ето така форума стана чат а не форум по моделизъм,
с достатъчно задълбочено развити теми по хобито ни.

Обаче и двамата избухват (от време на време) дайте да се върнем на темите (след което те първи се умълчават).
Парадокса е пълен (и параграф 22 също е валиден в този случай).
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Темата вече отива към това кой какво свободно време има  и как го оползотворява.

 :scratch_ones_head: :scratch_ones_head: :scratch_ones_head:
Макар и да не ми е в стила, а и на по-близките приятели от форума отдавна да съм го изяснил,
 ще го напавя тук само още един път - все пак това е  информация, която не смятам че е важна за този форум.

И така, що се отнася за мен, хората които ме познават, знаят че имам доста
над средното КПД (коефициент полезно действие) - с което впрочем съм известен достатъчно
 (но пък на мен не ми стига нито време нито пространство...).
Да имам (вече  :yahoo:) и достатъчно свободно време за което ми се плаща.
Работил съм без прекъсване на трудовият стаж от 1980 година.
За мен няма истинска безработица в България няма - има друг вид хора само.
Никога не съм си позволявал да стоя на едно място както в професионалното си развитие, така и в квалификацията си.
Въпреки че съв буквално "стоял" - тоест работил в една фирма цели 17 години (1988 -2005).
Как съм се квалифицирал и обучавал допълнително ли (?) - през свободното си време и винаги за моя сметка.
Така си избирах аз какво ще ми трябва за бъдеще и какво точно да усъвършенствам.
Работил съм интензивно и по...много. От там и "придобития" висок КПД.
От 1990 до 1999 година съм работил едновременно на две/три места (при 16 часов работен ден е възможно).
Рекорда ми  е през 1996 година (малко преди оная "хубава" зима) - на два официални трудови договора,
на две места неофициално и от още едно място си "докарвах" нещо допълнително - поемах
 монтаж на сателитна техника по домовете в съботите и неделите.
Е дойде време (че станах и на възраст средна - Рефил ми казва "дъртооо"  :haha: ама той по-млад не става от това  :spiteful:)
да продавам знанията, опита и умът си вече с главата на раменете си.

 Сега работя само на едно място (жената напоследък, не се брои... :lol:) и самата специфика на работата, ми позволява да имам свободно време.
Част от конструкторски екип съм в областта на електрониката - или всъщност ПДК. (последна дупка на кавала  :haha:)
тоест от мен ..."нищо не зависи - значи съм независим"!!! :spiteful: ;) :lol: :lol: :lol:
В голямата си част от работата - проектирам.
 В отделни случай проектирам и произвеждам "до ключ", малкосерийни машини включени като част от
нашия  производствен процес (аз им правя електронната част и механиката) и като допълнение и част от процеса,
на проектиране - правя отделни файлове (те са резултат от процеса)  за управление на някои от тези машини:
http://www.youtube.com/watch?v=WSSbwxARGD0
(впрочем през автоматите в този момент се "върти" една от малкото мой платки зая основното ни производство
Аз съм я проектирал и разработил... :blush2:
Така практически докато даден продукт минава тестов период (а това е свързано с време) аз се оказвам ...
със свободно работно време. Е имам и дни в които не успявам, защото работния ми ден е 8 часа ,
но това не епроблем - обикновенно следващите часове го компенсират. Пожелава на всеки да може, това да го постигне.

Та така. малко нескромно може да звучи, но пак ще го повторя.
Вече знам  (или си въобразявам  :sarcastic:) как да ползвам главата на раменете си,
и смятам, че това което е в главата ми и това което могат ръцете ми, никой не може да ми го вземе,
а аз определям колко , как и къде да го ...споделя.
Останалото (на 90%) е здраве, силно желание и късмет.

ПП. Пак стана прекалено дълъг поста ми... :blush2: :hi: а сутрешното кафе отдавна изстина. :haha:
« Последна редакция: 22 Юни 2011, 09:44:42 от pach »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Пламене, веднага мога да ти отговоря точно и конкретно защо оставям на всеки сам да си вземе решение...
Целта ми е една: най-накрая всеки нашенец да се научи, че трябва САМ да взима и отстоява своята позиция, да се научи САМ да поема и носи отговорност... Бягането от това е типичния резултат от действителността - всеки реве, че това и онова в държавата не струва, а когато ТОЙ трябва да вземе решение - никъФ го НЯМА!!! И после Пешо бил виновен на Гошо, че несъществуващата сестра на Пешо не била дала секс на Иванчо...  :pleasantry:
Какво се получава в хобито ли в тази светлина? Тръгва Пешо да прави нещо, но не знае точно как да го направи. Пита Гошо - Гоши си казва мнението, дава съвети. Пешо почва да го прави, ама още отначало нещо не му харесва, но си ТРАЕ. Прави всичко го гошовите указания и препоръки, въпреки че е с едно наум... Накрая, след завършването, установява, че резултатът изобщо не му харесва, напълно се различава от вижданията и целите му и почва да пищи: "Гошо е п***раст!" Ами че кой те караше да слушаш Гошо? Що не удари в масата и не каза: "На мен така не ми харесва, ще го направя иначе!" И да си отстояваш твоя начин... А начин не му се отстоява, защото носенето по течението е най-благо... Що трябва да правя макет, като е по-лесно други балъми да правят, аз да си направя по-дълбоки джобове, за да си държа яйцата през тях! Що да правя модели, състаряване, управление и т.н., като е много по-лесно да търся кусури на другите "леваци"?  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
 :hi: :hi: :hi:

Подкрепям те напълно  :good: и ще те допълня с един известен "лаф":
"Ние няма да те нахраним с риба, но АКО ЖЕЛАЕШ може да те научим как да си я хванеш сам!"
...а дали "там" има риба (?) - ми не е наша работа въобще!"
 ...е моето допълнение!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Цитат на: Der Hetzer link=topic=3247.msg62112#msg62112 date=1308692114

Само да Ви споделя, че аз съм си много добре, а и имам чисто нов задграничен паспорт. Спасявайте се поединично  :spiteful:


В моя задграничен паспорт се появи една десет годишна виза, обаче съм си тук ;D. Как  да стоя в държава, чиято железница по принцип не харесвам?   Какво да им гледам грозните и бездушни  дизели на ония? Какво ми гарантира, че ще ми хареса местния моделистки клуб? Как би изглеждала 46-цата на техния макет без КМ?  Не би било професионално от хобистка гледна точка, да прескоча океана за едното нищо :yes:
« Последна редакция: 22 Юни 2011, 11:16:41 от spiritt1974 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
 :ok: :ok: :ok:
 :lol: :lol: :lol:
 :hi: :hi: :hi:
Браво колега !!!

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Като толкова много се оплаквате в крайна сметка решението е едно ето ви го :
http://www.youtube.com/watch?v=PIWn5FS5FkU

докато спим с отворени очи  никога няма да разберем че песента на Социализма и Капитализма вече е изпята и докато всички тия който са в ония правителствените сгради не бъдат прокудени чрез сила никога ама абсолютно никога няма да променим нищо колкото и да го желаем
с желание и приказки нищо не се постига на по 30-60 годишна ( къде и повече )  възраст сте и все още не сте го разбрали този факт явно... иначе сега щяхте да сте на барикадите а не като преди 2 години да седите и да мишкувате и да гледате как децата на България биват пребивани от Органите на реда по Новините същите тия Органи които един месец по рано плачеха че са им малко парите а вие им Ръкопляскахте и се биехте в гърдите как това било правилно и колко много ги обичате нямам думи просто  но както казва една приятелка:

Welcome to Bulgaria! The country where kids grow up too early and where dreams die too soon. There's no Santa! And there's no real life here in hell. If you want to see poverty, misery, ignorance, insane pollution and a real jungle called with the beautiful name nation, that's the place you need!



pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ааааа, отново имаш пробуждане!!!

Ама що да гледам испанските проблеми?
Да му мислят тия с новите паспорти, щото си мислят че като отидат някъде извънт Абсурдистан,
 ще хванат някой за ...шлифера!!!

Ето нещо за нас, а не за испанците. По-младите едва ли си спомнят едноокия, дето дойде и каза:
"За вас в тази страна - туризъм, земеделие и нищо повече!!!".
http://www.youtube.com/watch?v=BGpTrDEqQRs

Малко е тъжно нали? Но поне като го знаем, все пак правим нещо струва ми се.
Но още много трябва да свършим, за да не се случи пак и отново...
А финала все пак е оптимистичен...нали????

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Цитат
ще хванат някой за ...шлифера!!!

Паци, за хващане - ще го хванат.. за някои части, ама без ръце и крака....  :diablo:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ами само цензурирах се, ма като гледам :scratch_ones_head:  - схванат е смъсъла!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП. Вчера прочетох едно изказване от известен политик по адрес на такива с новите паспорти.
"Докато цяла България била със свалени гащи, те са си отворили и бузите дори..."  ;)
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


...щеше да е смешно ,  ако не беше толкоз вярно и тъжно....
« Последна редакция: 23 Юни 2011, 10:30:58 от pach »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Пацо идеята не е да напускаш Абсурдистан защото така е най лесно а да направим така че икономиката и политиката не да са над Човека и вместо те да вредят да му помагат а Лентичката за Испания има доста интересни коментари и факти точно поради тази причина го пуснах за съжаление езиковата бариера пак изиграва лоша шега  в случая не ме разбирай погрешно но са малко хората които не се водят по акъла на Стадото защото точно това е Обществото в момента а Общественото мнение се влияе от пропагандата в медиите ето за пример ти давам случая с Wikileaks в България малко се чу по темата но САЩ веднага скочиха и обявиха Julian Assange за едва ли не Дявола не за друго а защото започнаха да изкарват Кирливите ризи на САЩ и Съюзниците им барабар с тези на България и му спретнаха от някъде обвинение за Насилие за да го компрометират А някой хора от сената на САЩ го обвиниха дори в Държавна измяна и искаха дори да го премахват нищо че даже не е Американски поданик

пък и нека не забравяме че живеем в свят където правилата се диктуват от Facebook и Twitter
така че нещата ще са бързи без излишни приказки Кога ?: Скоро Как: Ще видите само гледайте да не се излежавате пак отново или за пореден път :spiteful:
« Последна редакция: 23 Юни 2011, 13:05:43 от piko1 »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Разбира се че е трудно, нима някой пишман програмист от Изот Импекс с девствени мустачки, прическа тип Гари Каспаров, обут с маратонки Ромика, тъмносин ученически панталон и ризка закупена от Универмага в Минск, който с години е седял в някакво учреждение с балатум, радиоточка и бюро със закована ламаринена табелка с инвентарен номер, който е специалист по езика Бейсик и Правец 16 в неговите представи е мощен звяр, кютайки си с години на сладкат държавна службица - е такъв екземпляр дали може да започне работа като специалист в "Хюлет Пакард"? Много ясно че ще мие чинии и кенефи (ако и за това го вземат), а после ще обяснява колко е зле на запад, как са студени хората и никой не го е оценил само защото е българин. Но който умее да работи физическа работа и тук и там, не е схванат в ръцете, има техническа мисъл и издържа на натоварвания - там ще бъде в пъти по-добре платен от тук, при цени на храната двойно и тройно по-ниски. Факт!