Автор Тема: ПОЧЕШИЕЗИК или как да не храним с локум всяка тема!  (Прочетена 194335 пъти)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Факт е, че българина работи по съвсем друг начин като е в странство.
При това така си стиска гъза, че като се върне тук е минимум с язва.
А живее в такива "стаи" (от пустите му икономии), че и още някаква болест е прихванал.

Винаги съм твърдял, че ако гурбетчиите се стискат така по родните си места както в чужбина, при същата работа
ще спестят на 90 % и същите количества пари.

Така беше по соца (Либия, Ирак и т.н.) така и сега (Ягоди в Англия, риба в Аляска и т.н.)
Впрочем това последното е най-новия хит - един мой познат вече трета седмица е в Аляска и бачка по 12 часа на денонощие.(щото там сега и нощта е два сумрачни часа и слънцето не слизало под хоризонта). Нямат почивен ден и ако не  е мрежата, вече се обърка днес петък или понеделник е...
Скъсват му гъза от работа, прибира се в квартирата, яде и спи като пребит и ...айде пак на работа.
Да видим с какви пари ще се върне в края на сезона, и дали ще иде пак прост хамалин (с две ръце и не боящ се от физически труд) в странство?!!!!

 :fool: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: Der Hetzer link=topic=3247.msg62184#msg62184 date=1308831137
Но който умее да работи физическа работа и тук и там, не е схванат в ръцете, има техническа мисъл и издържа на натоварвания - там ще бъде в пъти по-добре платен от тук, при цени на храната двойно и тройно по-ниски. Факт!
Лошото е, че не моем веке!  :no: Счупих си костите на езика да лижа гръцки задници и получих лумбаго да им правя теманета. Шегичка.  :pleasantry:
Истината е че човек като превали определена възраст започва да се скапва и този момент е обратно пропорционален на натоварванията, които сме претърпели през живота си. Аз за 20 години съм изработил доста повече от мнозина българи. За съжаление всяко по - голямо натоварване за мен оттук нататък означава инвалидизация, тоест, нямам работа на запад - там безделници и началници си имат - търсят си работници.  ;)

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Добре де , а не ви ли дразни това че вместо да гледате влакове, пишете за някакви ,,локуми"  :stop: :lol:  и сега нахранихте ФОРУМА с ,,локум" с тази абсолютно излишна тема  :mda:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Мите,много хора са таили в себе си болка,неприязън,всякакви емоции и впечатления ,къде-основателни,къде-не,тук е мястото да се разтоварят.Никога не е късно да научиш нещо!
Аз имам само добри спомени!
Е,някой лоши хора изкупуваха от млад техник,любимите ми влакчета,и точно когато вече бях събрал паричките,влизам в магазина и....ХА :diablo: :angry: :diablo: :angry:Васята,Жоро ,Ясен и другите \знайни и незнайни \лоши чичковци и батковци,вече бяха ме предварили :diablo: :angry:
Но нищо!Казвах си-"някой ден ще си ги правя сам" и сега нанайси феродо барато \нямам спирачки\ :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Та така е в живота :good:
« Последна редакция: 23 Юни 2011, 20:00:43 от toniemi »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: mitko359 link=topic=3247.msg62202#msg62202 date=1308845922
Добре де , а не ви ли дразни това че вместо да гледате влакове, пишете за някакви ,,локуми"  :stop: :lol:  и сега нахранихте ФОРУМА с ,,локум" с тази абсолютно излишна тема  :mda:

Мда, най локумджийската тема във форума всъщност е за това как да не зе разтягат локуми.
Вместо да си чешете... (и аз не знам точно какво), вземете напишете някое ревю с по някоя и друга снимка на моделите си.
Така като се напише в гугъла "roco 62222" примерно, ще излизат снимки и информация от нашия форум, а не "снимчета" като банерчета от някакви
шваби, дето нямат нужда от фотографии, щото могат да си ги гледат моделите по магазините (за разлика от нас).
Така ще помогнете на колегите си тук да направят по добрия избор за какво да изхарчат (иначе оскъдните си) средства.
Пък после разтягайте локуми "как да не разтягаме локуми" колкото си искате.
Любо и аз поддържаме някак си "огъня", като моите ревюта не са толкова изчерпателни като неговите, но (надявам се) вършат някаква работа.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: widowmaker link=topic=3247.msg62205#msg62205 date=1308849440
...Любо и аз поддържаме някак си "огъня", като моите ревюта не са толкова изчерпателни като неговите, но (надявам се) вършат някаква работа.

 :clapping: :clapping: :clapping: :good: :good: :good:

Цитат на: widowmaker link=topic=3247.msg62205#msg62205 date=1308849440
Пък после разтягайте локуми "как да не разтягаме локуми" колкото си искате.

Де тоя късмет, де...

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А сега сериозно:
Когато Митко се ядосва, образно казано ...не ми пука. Ще се научи, както аз съм се учил (той се старае за разлика от по-големите).

Когато Любо и Дани реагират - това е вярно и сериозно.
Но кагато разни екземпляри, дето друго не правят, почнат да се ядосват на "локумджийницата" - това вече е ужаШШШШШШ.

Та нека да си я има "тук" тази тема -  "локумджийницата", за да не се пълнят темите с локум "там".
Макар да не е точно "локумджийница" ама на някой като не им оттърва написаното тук - ай стига с "локумите".
И все пак е за предпочитане от тема  като "Спомен по соца" или "Мъка по старото Пико"!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(то пак стана несериозно, ама по-добре щото някой взеха да се взимат вече твърде "на сериозно") :scratch_ones_head:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Не се пише УЖАШШШШШ, а ужасТ...  :on_the_quiet:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Щото не си чул едно сладко детенце как го казва,
 а неговия правогор (че е  :on_the_quiet:малко да пише още) е най-точен!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
С уговорката, че не съм нито комунист, нито "демократ" с простичко изброяване на факти ще лейна малко масло за поддържане на пламъка в темата  :spiteful:

Каквото и да ми говорите, бяхме на 26 място по индекс на икономическо развитие на ООН и това е достатъчно показателно. Да, тогава имаше много грешки и престъпления даже, но сега сме на 96 място! Бяхме 9 , а сега 7 мил.души. Станахме първи по смъртност и последни по раждаемост и доходи в Европа. Раждаха се много българчета - сега малко българчета и много мангалчета. Българските имена изчезват за сметка на арабски, латино-американски и какви ли не непроизносими. Бъдещия българин ще бъде мургав и неговорещ български. Силна тенденция за не използване на българската азбука и език. Само се огледайте, колко от рекламите около вас са изписани на кирилица и се ослушайте, колко неразбираеми чуждици ползват медиите и младежта.
Имаше работа и заетост, образование и наука, действаща правна система, криминална сигурност, здравеопазване и порядък в осигурителната система, спорт и рекордни постижения, подводно изследоватество и космонавтика, кинематогеафия (правеха се няколко български филма всеки месец!), селско стопанство и обработваеми площи, добив и преработка на полезни изкопаеми, енергетика, химическа промишленост, машино, автомобило, корабо и вагоностроене, ВПК и армия- сега нищо от прежде изброеното. Бладодарение на стопанската ни специализация в СИВ, изнасахме за половин Европа и целия 3-ти свят. Сега след "реформите" внасяме даже чесън, кисели краставички и мартеници от Китай, ебаси ! Единствената рафинерия бе продадена, а можеше да остане държавна и днес правителството да може да да контролира цените на горивата в поне някаква степен, а с това и цените на всичко в държавата. Хубаво е да има конкуренция между различни фирми, но държавата трябва да запази възможност за контрол - иначе народа ще бъде мачкан от монополи и картели. Както и става. И преди се крадеше, но поне беше тихомълком, а винаги оставаше и още. Сега всичко се разгради, наряза, продаде, разкраде и най-страшното е, че сега се краде най-нагло и открито... защото закона го позволява. Крадците са най-известните и уважавани люде в страна, лицата от екрана, пример за подръжание на подрастващите. Най-трагичното е, че няма съд и правосъдна система и всяка кражба се легализира с купени оправдателни присъди....това е всичко друго но не и демокрация ! Това аз наричам мъникрация или кинтокрация (власт на кинтите).. За последните 20 години абсолютно всеки инфраструктурен проект се е осъщестил с единствената цел да се окраде бюджета и европейските фондове. Пак поради същата причина половината от проектите въобще не се и осъществиха. За последните 20 години сами позволихме на талази от по 240 продажници да ни го нахедрят отзад, чрез гласуване на популистки и абсурни закони в интерес на престъпни кръгове, монополисти и всякакви лобита.
Това са просто реални факти показващи, че не онези 45 години съсипаха България, а точно тези 20. И тези 20 не са следствие на онези 45, или поне не са дотолкова следствие, колкото се преекспонира. Не са следствие, защото комунистите оставиха огромно материално наследство и по-голямо население. Абсолютно никой не си позволи да спомене, че след Втората световна война България бе в национална катастрофа и комунизма не наследи абсолютно нищо от предишната система. Заради войните не беше останало нищо, тогава загубихме безвъзвратно и последните български територии. А в осталите дори нямахме и столица. София беше напълно разрушена от бомбардировки. Проблема въобще не е в 45-те шибани години и това ни го показаха всичи останали от нашия лагер. Проблема си е изцяло в последните нашенски 20. Радвам се, че срещам и общувам с все повече реално виждащи и осмотряващи люде, спрели да плюят по комунизма и осъзнаващи къде е генезиса на сегашното ни дередже.
И понеже сме форум свързан със ЖП транспорта, не може да си изкривим душата и да не признаем, че тоталитарната система поне имаше интерес и развиваше железопътната система: ЖП път и национален превозвач. Като казах национален превозвач се сещам, че имахме и още няколко такива- авио, морски и речен превозвачи. Дайте ми пример за друга европейска страна без национален авио превозвач ! Не комунистите окрадоха, съсипаха и докараха БДЖ до това си положение, че да почнем да пресъздаваме по макетите си разрухата. Други го докараха до там, и тези други сами наричаха себе си "демократи" и се избираха  от онези други демократи дето още си седят и си плюят по комунузма. Така, че запазете секретите си за тях, и плюйте не комунистите, а демократите в кавички.
В заключение. Не съм нито червен, понеже няма такава система вече, а и никога не съм бил член на червена партия и не съм гласувал за такава. Не съм и "демократ" понеже по тея географски ширини такова нещо никога не ще може да съществува (в истинския смисъл на термина)
Наздраве за бъдещето  :drinks:
« Последна редакция: 25 Юни 2011, 12:06:26 от gzo »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :good: gzo :drinks:
Крайно време беше някой да каже на въпросните люде плюещи по комунизма истината в очите
Здравната ни система е под всякаква критика няма значение какви осигуровки плащаш лекуваш се наедно с мангалите дори съм имал случай лекар да ми заяви че се занимава само с ромско население :angry:
Осигурителна система  :blink: имаме ли такава ,колко от вас ще доживеят да си ползват пенсиите след 70г възраст
Доходи имаме най-ниските в Европа 2600евро на година в сравнение с германия където е 26 000 евро вярно една нула повече ама съществена нула ама това при средната за страната заплата да не казвам че огромна част от работещите са на заплата 250-300лв които са 1800евро колко са само 15 пъти по малка заплата :angry:
Икономика  е те такова животно нема по наще ширини всичко е печелбарщина за сметка на работника и за капак на всичко ,всички цени и данаъци са ни европейски а заплатите като в страните от четвъртия свят където е само и единствено България
Та кое му е доброто на криворазбраната демокрация това че с всеки изминал ден ни ограбват ли,това че с всеки изминал ден намаляваме и скоро ще изчезнем,това че има конкуренция ли (нема всичко е пак монопол) единственото добро е свободата да ходиш където си искаш ама за сметка на това че те ползват като роб в другата държава
Транспорт де го по времето на кумонизма влаковете ни бяха по 5-6 вагона минимум а сега приличат на трамваи с по един вагон,автобусите ни са на 25-30г,тролеите също са от братска Русия като изключим София тя винаги е била с привилегии
Енергетика тя е съсипана и разграбена навремето много хора си позволявана да се топлят на ток или парно а сега подържаме температури в домовете си колкото да не замръзнем тока беше 9ст а водата 25-30ст сега тока ни е 20ст а водата 2,70лв
Селско стопанство навремето изнасяхме с влаковете консерви и друга продукция за СИВ и Европа а сега внасяме залежала стока от Европа и кобаси които даже кучетат не искат да ядат,ядяхме хляб от пшеница а сега от фуражно зърно с подобрители
Къде видяхте сегашното ни полужение по добро НИКЪДЕ народа ни е обречен на глад и мизерия брояю стотинки за киселото мляко и хляба си,живеещ на ръба на оцеляването :angry: :angry: :angry:
« Последна редакция: 25 Юни 2011, 11:47:33 от evrokoma »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: gzo link=topic=3247.msg62268#msg62268 date=1308988882
Силна тенденция за не използване на българската азбука и език. Само се огледайте, колко от рекламите около вас са изписани на кирилица и се ослушайте, колко неразбираеми чуждици ползват медиите и младежта.

 :good: Днес търсих да разгледам какви филми дават по кината и се замислих.Преди имената на кината в Пловдив бяха Република ,Балкан ,Ботев  ....  Сега синема фейсис  :on_the_quiet:мейсис ....на баба им.....

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Принцип за управление на България:

"На българския народ трябва да му се *бава майката непрекъснато, постоянно и за сметка на това денонощно с най-елементарни глупости, проблеми и разправии, за да не му остава време, нерви и сили да търси сметка на своите управници /и техните чифутски началници/"...

Принципът се спазва неотклонно от началото на 20-те години на 20-ти век с дребни различия и особено стриктно се спазва в последните 20 години...  :drinks: