Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout
ЗА ЛЕПИЛАТА
XRISTO:
Любо, пробвал ли си това, което съм споменал по - долу? То не би ли трябвало да изтрае по - дълго? Нали добавката, която го полимеризира е във допълнителен флакон? А е и турско, те макар и да не са кой - знае какъв производител, със сигурност са доста по - напред от нас. А и за криза в Турция не съм чувал. Все още. :unsure:
lubomir:
Резултатът от това лепило го видях върху детайли залепени по кухнята. Всъщност те май точно за мебели го продават. Отлепянето стана с поглед, дори не го напънах.
Това което си взел е цианоаклиралатно лепило с ускорител на аминна основа. Турците не са добри химици, и за отговорни работи предпочитат да си вземат продукти с гарантиран произход и качества. Тук се продава всичко, което е евтино. За качество въобще не се говори, тъй като то струва пари. Никога не забравяйте, че най добрите химици в света са японци, германци и американци. Последните имат една камара химикали(ползващи се в лепилата), които са забранени за износ от САЩ, дори и за приятелски страни като Германия и Англия. Същите химикали могат да излязат от САЩ само ако вече са вложени в някакъв продукт(лепило примерно).
Лепилната технология е интересно, сложно и много важно нещо в севременното производство. Достатъчно е да погледнето по колите си колко лепилни и уплътнителни материали са ползвани за да разберете за какво става въпрос. За аерокосмическата индустрия и електрониката пък да не говорим въобще. Но ние не сме подготвени още от институтите за това, камо ли пък да го ползваме в производствата(дето ги няма) или дома.
XRISTO:
За западните лепила съм сигурен и без да имам инфо, че са качествени с пъти повече. Ама купени оттам. Тези, които се внасят за у нас са боклуци, та макар и баркода да им е немски или английски и да пише, че са тяхно производство. А малко е кофти да се затътря до Германия за някакво си там лепило, нали? Може би, когато порастна, както се казваше в една реклама... ;D
А това със спрея ме кефи, че може човек да коригира преди да залепи.
У нас в момента няма лепила, които да държат достатъчно здраво детайли, които понасят някакво натоварване или вибрации, но пък за по - малко натоварвани механизми някои стават долу - горе.Става въпрос за по - малкото зло в българия, тоест, по - малко лошото лепило. Защото да ви кажа честно, разни локтайти и бондове не ме кефят и на половина колкото каноконлит Е, ама от стария. Аз в момента ползвам китаец от 40 стотинки марка Kartel и съотношение цена - качество е в пъти над въпросните шитни, споменати по - горе. Та и заради това питам за турското, не да го сравняваме с лепила от "белите" държави, а в сравнение с боклуците на нашия пазар. :hi:
modeli.gt:
Да споделя и аз моя скромен опит с лепилата. Допреди няколко месеца ползвах четири марки лепила за различни нужди - Локтайт, Уху туист, Ц200 и любимия ни Щангер (за всичко друго но не и Полистирол) ::) Това Локтайт (зеленото) се оказа абсолютен боклук - преди не беше чак така, но нещо му смениха химията и сега въобще не държи, та минах на един друг каноколит - Yuki Model Sekundenkleber. Той става с оглед на това, че залепва бързо и здраво, но лошото е, че леко белее на прозрачни повърхности (за тях най-добро за мен си остава С-200).
gzo:
Аз пък след толкова години преоткрих каноконлита ;D
От как открих необятните възможности при мделирането с пластмасата Симона, опитах бая лепила (все дадени, че УЖ лепят пластмаси)
и накрая установих, че по-здраво и евтино от старото каноконлитче НЯМА ! Така я лепи тая Симона, че при натиск залепената плоскост се чупи малко над залепеното, но не и самия ръб на лепенто.
Обаче, българската марка КАНОКОНЛИТ-Е взеха, че нещо я оскъпиха в последно време и от жълти стинки взе да гони двулевката, та вместо нея си купувам китайско лепило със смешното име "Еуро стар" за 80 ст. и съм много доволен, особено когато има голям проект като замък или жилищен квартал, който гълта много пластмаса и лепило.
Препоръчвам и на Вас :ok:
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия