Автор Тема: Направа на сгради  (Прочетена 90142 пъти)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #105 -: 20 Март 2009, 10:25:09 »
Въпросът за прозорци, огради и т.н., както и за всички дребни и неприятни неща от ежедневието като кирки, лопати и др. го считайте за отдавна решен. На мой гръб и в друг мащаб, но пак повтарям, та ако ще да ме съдят за авторки права - размерът няма значение. Мащабирането е най-лесно.
Любо, не съм виновен аз, че на българина всичко му се вижда като затвор. То си е така, ама замислял ли си се някога, че в тая държава по стар обичай нещата са наопаки и в затвора сме всички ние, а мутрите и изродите си щъкат на воля отвън? Не скачай толкова - по целия "нормален" свят е така и на ниските етажи си имат решетки.
Също така не съм виновен че и по времето на Райха е имало крадци въпреки всичките усилия на Партията, правителстното и лично на Фюрера. Освен това просто исках да дам един пример какво може да се направи още от хеви метъл. Пак повтарям - това не ми трябва за затвор, а за склад. Ей за тоя:



Това, за ваше сведение, е двора на заводите ЧКД в Прага, тогава БММ. И, както виждате, са правили не само локомотиви и трамваи за София.
Отново за онагледяване на металните изделия - нещата на място изглеждат засега по тоя начин:



Сетих се и още нещо, Павката го видя и него вчера "на живо". На една от снимките ми се мерна и капак на шахта, ей го:



Та по тоя повод се наложи да си направя и това:



Пак повтарям - това са само примери.
Надявам се да съм ви вкарал в дълбок размисъл.  :yes:

Герваско, пак новобрански въпрос към тебе: идеята за Биркенау ме грабна, ама я ми кажи в НО с 16V прав ток за принадлежности ли трябва да се захрани? Че с токовете не съм много в час!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Направа на сгради
« Отговор #106 -: 20 Март 2009, 10:31:14 »
директно 220 кой ще се разправя с 16 волта  :diablo: :diablo: :diablo:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Направа на сгради
« Отговор #107 -: 20 Март 2009, 10:42:39 »
Нещо взе да ме дразни заиграването с Биркенау. Нека този, който иска да прави макет на този лагер на смъртта да се запознае и с това:

Това е част от изповедта на Залман Градовски, намерена през 1945 г., заровена в земята на крематориум III на Биркенау.



"Драги читателю, пиша това в часовете на моето най-голямо отчаяние... Кой знае дали ще имам възможността един ден да разкрия пред света моята огромна тайна, която нося в сърцето си. Кой знае дали един ден ще видя отново свободен човек, дали ще мога да говоря с него... не знам дали тези редове няма да са единствените свидетелства... Описвам ти само малка част от това, което се случва в този ад Аушвиц-Биркенау... В средата на голямата дълбока зала, на която 12 колони държат тавана, свети електрическа крушка. По стените - пейки и закачалки за дрехите на жертвите... На първия стълб е забита табела на няколко езика, известяваща посетителите, че са дошли в "банята" и трябва да се съблекат, за да бъдат "дезинфекцирани"... Те знаеха, че това не са бани, а е коридорът на смъртта, преддверието на гроба... Залата се препълваше безспир от жени. Всеки ден пристигаха камиони с новите жертви, които залата постоянно гълташе. Ние стояхме вцепенени, неспособни да кажем каквото и да е. Това не ни беше първият път... Тези износени и разкъсани отдавна дрехи бяха увили изкусителни тела, пълни с очарование. Толкова глави с черни, кафяви, руси къдрици, рядко бели, ни гледаха с огромни черни дълбоки обезумели очи.
Първият въпрос на техните устни - дали мъжете им са тук. Всяка искаше да знае дали мъжът й, баща й, брат й, любимият й са живи.
После идваше сцената на ужаса. Всичките тези трепкащи "животи", тези малки светове щяха да бъдат мъртви и неподвижни след няколко часа... Щяха да са пепел... Трябва сърцето да загрубее... трябва да се превърнеш в автомат, да не виждаш, да не чувстваш, да не знаеш.
Краката и ръцете заработват, всеки е разпределил работата си... Дърпат, изскубват труповете от тази камара, един за ръката, друг - за крака, както е най-удобно... Влачат трупове по ледения плъзгав цимент... Две замръзнали очи се вторачват в теб, сякаш питат: "Какво ще правиш с мене, братко?". Често виждаш познато лице, с което си прекарал известно време преди смъртта му... Трима се занимават с подготовката на телата - единият със студени клещи отваря устата да търси съкровища - златен зъб - и когато го намери, го изскубва с плътта. Вторият с ножица реже косите на жените. Третият бързо изтръгва обеците им, пръстените; които не падат сами, са разкъсвани с клещи... Двама влачат телата на платформата и като се натрупат 7-8, по сигнал асансьорът се издига... Горе чакат четирима. Двама влачат телата към "склада", други ги влачат към пещите - като оставят по двама пред всяка "паст". Децата се трупат на камара, а после се хвърля по едно върху двама по-възрастни... Огънят на ада обгръща телата... първи се възплменяват косите, кожата се надува на мехури, които се пукат за няколко секунди. Ръцете и краката се оплитат, нервите и мускулите се напрягат и телата се размърдват... Стомахът избухва, вътрешностите бързо изгарят, главата отнема повече време, за да изгори. Две пламъчета горят в орбитите на очите... целият процес трае 20 минути и едно тяло, един свят се превръща в пепел...".

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #108 -: 20 Март 2009, 10:45:04 »
ilfil таз последната снимка за телена ограда се е "УтепАло"  :yes: Евала!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Направа на сгради
« Отговор #109 -: 20 Март 2009, 10:46:40 »
Жоро, евала!!!

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #110 -: 20 Март 2009, 10:50:40 »
 :diablo: :diablo: :diablo: Слагайте на машините и вагоните каквито си искате знаци, НО не се бъзикайте с ПАМЕТТА  на нещастните хора. Толкова за ИСТОРИЯТА!!!!!!!!!!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #111 -: 20 Март 2009, 11:05:45 »
Жоро ... :good:
:hi: :hi: :hi:
Is  the man!!!
 :clapping:

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 305
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Направа на сгради
« Отговор #112 -: 20 Март 2009, 11:19:42 »
Такъв модел бих стъпкал и след това изгорил! Отвратително! Жоро е прав , не се заигравайте с нещастието , сякаш няма хубави и приятни неща на тоя свят!  :nono:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #113 -: 20 Март 2009, 11:30:34 »
To EMPEROR: това в случая не е ограда, а профилна ламарина. Но не виждам проблем да се направи и на ограда.
Жоро, що пак обръщате нещата на политика и пропаганда, бе? С мене са си правили и по-лоши майтапи и кво?
В края на краищата всеки си има право на мнение, което уважавам, но смятам че за това си има достатъчно други форуми по нета. Така че дайте да не се отдалечаваме от моделизма, или поне не много. Та по повод на моделизма - преди няколко години на някакво изложение на модели първо място за диорами беше спечелила една доста импозантна диорама, наречена "Гулаг" - пипнал я беше човекът, както си му е ред - с всички подробности (а ги имаше много и се виждаха достатъчно добре, щото беше в голям мащаб, май 1:35). И не съм чувал досега КГБ да е пратило хора да застрелят автора. Писах го другаде по повод на гербовете, повтарям пак: за мене основната идея на моделизма като хоби е пресъздаването на една реална действителност, независимо дали тя ни харесва или не. На който не му харесва - да събира марки или салфетки, както някой беше предложил тука.  :yes:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Направа на сгради
« Отговор #114 -: 20 Март 2009, 11:47:54 »
съгласен съм с Бранеца и направо ми отмъкна помислите и сюжета за реплика :hi: :hi: :hi:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Направа на сгради
« Отговор #115 -: 20 Март 2009, 11:54:54 »
Да се върнем на 220-те волта и как ще се ползват в модела, тогава. Айде не се правете на ощипани моми.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #116 -: 20 Март 2009, 11:56:53 »
Цитат на: ilfil link=topic=33.msg21615#msg21615 date=1237541434
В края на краищата всеки си има право на мнение, което уважавам, но смятам че за това си има достатъчно други форуми по нета. Така че дайте да не се отдалечаваме от моделизма, или поне не много. Та по повод на моделизма - преди няколко години на някакво изложение на модели първо място за диорами беше спечелила една доста импозантна диорама, наречена "Гулаг" - пипнал я беше човекът, както си му е ред - с всички подробности (а ги имаше много и се виждаха достатъчно добре, щото беше в голям мащаб, май 1:35). И не съм чувал досега КГБ да е пратило хора да застрелят автора. Писах го другаде по повод на гербовете, повтарям пак: за мене основната идея на моделизма като хоби е пресъздаването на една реална действителност, независимо дали тя ни харесва или не. На който не му харесва - да събира марки или салфетки, както някой беше предложил тука.  :yes:

Това по-горе е толкова плътно до моделизма , че направо си е на първо , място !!!
Масово се правят макети на лагерите на смърта!!!
До тук с моделизма !!!

Колкото и да са си правили майтап с теб ,и ти не си се обиждал , толокова по-добре знаеш ,че майтап с някой неща НЕ Е ПРИЕТО да се правят!

До тук за майтапите!!!

А за майсторлъка ти , исакам да попитам , капака за шахтата ако го изправим за ограда , ще стане ли с нужните размери и прозрачност (тоест на мрежа става ли) , щото в НО растера на оградната мрежа е 0,63 мм!!!Пък за ТТ е още по-малко де - 0,45 мм!
Ще издържи ли в машината?Тоест ще стане ли на мрежа или ще се омаже до плътност на тенекиен стобор?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #117 -: 20 Март 2009, 11:58:22 »

Тва прилича на рифелова ламарина. Има я по почти всички стари машини - пасарелките най вече

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1345
  • Рейтинг: 209
Re:Направа на сгради
« Отговор #118 -: 20 Март 2009, 12:12:46 »
      Човека е прав всеки може да си пресъздава, каквото си иска. Миналата седмица бях в Испния и влязох в хоби магазин за стендов моделизъм. Там  видях доста модели, пипнати модели от втората световна на нацистите и съюзниците. На собствевника, никой не му е казал нищо, и никой не му е изгорил магазина, заради моделите със свастики и келтски кръстове. Това си е част от историята, все едно да се забранят да се произвеждат модели с надпис DRG или където ги видят да ги чупят. Като си ги пишеме тези неща се замислям, че България е единствената страна в светъ в която е забранена свастиката.  Това за мене е еквивалент на това да се забрани  петолъчката, комуснистите имат не по малък рекорд от хитлер в избиванто на хора, а като бройка, май са го затворили с няколко обииколки. В тоя ред на мисли съм виждал страхотен макет в ТТ на Берлинската стена и на Берлин. Там са убити не малко хора и тя си е един доста гаден синвол на времето.    

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #119 -: 20 Март 2009, 13:16:39 »
Момчета, предлагам вече да спираме с лаенето срещу луната на празен стомах.
Отговарям тука на всички, пак казвам - независимо от това дали отговора ще ви хареса или не.
Първо на тия по същество:

PACH - не мога да кажа със сигурност какво съм направил, щото го правих набързо в офиса (в който не съм в момента) и на око, за да допълня една заготовка. Това, което си спомням, е че дебелината на линията е 0,1 мм, пренасянето (т.е. разстоянието между две линии) беше по любимия ми метод "на око", като гледам е някъде 0,5 - 0,6 мм. За ограда дебелината на линията ще трябва да се увеличи малко, за да не изгори (щото в случая с моето тенеке ецването е едностранно, а за ограда трябва двустранно) и да се пусне на полуец, за да стане като дебелина 0,1 мм. демек по-мащабно. Ще пусна една проба при първа възможност, но имайте предвид, че тоя материал е пружинен (така му викаме ние), тоест жилав и седи малко "надървено". Но и за това си има начин да го накараш да омекне. Ще ви светна по въпроса ако се наложи.
За майтапите в тоя шибан живот - никой не е длъжен да има чувство за хумор. Имам и такива познати - абсолютно оперирани от въпросното, но дори и те отдавна са наясно, че ако почнеш да приемаш нещата прекалено сериозно, по-добре е веднага да лапнеш дулото. Който е бил в казарма го знае много добре.

LUBOMIR - така е, баш рифеловано тенеке си е. Има го не само по пасарелките, а къде ли не. Затова си направих повечко, че знае ли човек един ден какво ще му дотрябва...


JOPETO - сори, френд, но е точно обратното - България е една от страните, в която свастиката не е забранена, а просто не е толерирана. Освен ако нещо не се е променило откак сме в ЕС, не знам. Не съм фен на унищожаването на хора по какъвто и да е начин, масово или поединично, но не мога да приема една такава лицемерна забрана, поне докато не забранят и петолъчката. Тогава нещата ще се балансират.
Вие решавайте за себе си, но аз поне с политиката бях дотук. Щото наистина в моделизма става дума и за тия работи, просто е неизбежно, ама нека поне да ги разглеждаме като история и реалност - хубави или не.

ZAZO - приятелю, едно време 220 волта променлив ток за битови нужди се използваше в ж.п. моделизма ето така:



Ама това беше отдавна, когато магазин "Млад техник" беше още на "Найчо Цанов", ако си бил роден вече тогава. Сега не знам как е, може нещата да са дръпнали напред.
Нищо лично, но предупреждавам по принцип, щото явно се налага - тоя последния отговор е в секция "майтапи".