Автор Тема: Направа на сгради  (Прочетена 90125 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #120 -: 20 Март 2009, 13:21:35 »
Их бре , какъв майтапчия си само!?!?!?!!!!!! :sarcastic:
Аз за дупките на оградата ти окам , пък ти ми напомни по важното - за телта на оградата !!!
Ето за това при табелките ти предложих нещо за нова твоя тема - видя ли го!?
 :this:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Направа на сгради
« Отговор #121 -: 20 Март 2009, 13:27:24 »
Цитат на: ilfil link=topic=33.msg21615#msg21615 date=1237541434
Жоро, що пак обръщате нещата на политика и пропаганда, бе? С мене са си правили и по-лоши майтапи и кво?

Илияне, далеч съм от мисълта да си правя майтап с теб. Не виждам причина, а и имаш моето уважение.  :good:
Казах, че се дразня от заиграването с Биркенау, не виждам в следващото нито пропаганда, още по-малко пък политика. Цялото мислещо човечество е осъдило, както този, така и другия режим.

Цитат на: jopeto link=topic=33.msg21626#msg21626 date=1237543966
     Човека е прав всеки може да си пресъздава, каквото си иска.

Жоре, едно е да правиш макет на лагер на смъртта, излагайки го в исторически музей, друго е хобито ти да е пресъздаване на такива лагери. Колко извратрен трябва да е този, който изпитва наслада от подобен вид макетизъм. Да се радва на вида на пещите погълнали милиони човешки живота.

Цитат на: jopeto link=topic=33.msg21626#msg21626 date=1237543966
Като си ги пишеме тези неща се замислям, че България е единствената страна в светъ в която е забранена свастиката.

Явно не си прочел това:
Цитат
Превод в ефир:

"Част от нашите продукти съдържат знаци и символи от периода 1933 до 1945г., които са според § 86 от Наказателното законодателство на Германия са класифицирани като противоконституционни и чието използване за пропагандни цели е забранено.
Поради тази причина предупреждаваме, че съгласно §86, алинея 4 от Наказателното законодателство на Германия, тези знаци и символи могат да се произвеждат и предлагат само за пресъздаване и обяснение на технически, културни и исторически взаимовръзки и за никакви други цели.
С покупката на такива продукти клиетът изрично приема целите описани по-горе. За използване по начин, който не отговаря на §86, алинея 4 от Наказателното законодателство на Германия, не поемаме никаква отговоност."

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #122 -: 20 Март 2009, 13:52:34 »
Така е, Жоро, не ти се сърдя изобщо нито се засягам лично от нещо - свикнал съм отдавна да преглъщам много работи, а то тука няма и какво. И мене ме дразнят много неща, ама си трая тука, нали? А като не мога да трая повече, си намирам подходящия форум да се чепкам с другите там. Ще ме прощаваш, ама то излезе все едно ти да се набуташ във форума на вестник "Дума" примерно и да им пишеш там за влакчета! Та мисълта ми е че всяко нещо си има място под слънцето и то трябва да се знае.
А иначе изобщо не те мисля за такъв - ако беше така, нямаше да участваш с идеи, снимки и т.н. в темата с Райхсорела.
Ха тоя път наистина дотук с тия въпроси, ко шъ кажете, а?
PACH, сега отивам да видя с какво си ме зарибил там, ако има нещо - ще отговарям пак там!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Направа на сгради
« Отговор #123 -: 20 Март 2009, 15:08:05 »
Цитат на: ilfil link=topic=33.msg21642#msg21642 date=1237547799
ZAZO - приятелю, едно време 220 волта променлив ток за битови нужди се използваше в ж.п. моделизма ето така:
Ама това беше отдавна, когато магазин "Млад техник" беше още на "Найчо Цанов", ако си бил роден вече тогава. Сега не знам как е, може нещата да са дръпнали напред.
Нищо лично, но предупреждавам по принцип, щото явно се налага - тоя последния отговор е в секция "майтапи".

Tука аз се пошегувах, щото контекста беше малко по-друг. Въпроса е така в шеги и закачки да не преминем отвъд невидимата граница на добрия вкус, а третия райх и комунистическите режими са теми, при които това става много лесно, предвид повишената чувствителност на немалко хора. Давам си сметка, щото моя интерес към социалистическата символика е определян като нездрав от много хора.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #124 -: 20 Март 2009, 15:27:29 »
Хей , който иска да си говори за политика , тук все пак има раздел "Общи приказки извън хобито"!!!
Така че бегайте там неизявени бъдещи депутати и министри , па си чешете езиците до насита!!!

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Направа на сгради
« Отговор #125 -: 20 Март 2009, 15:41:33 »
Цитат на: pach link=topic=33.msg21665#msg21665 date=1237555649
Хей , който иска да си говори за политика , тук все пак има раздел "Общи приказки извън хобито"!!!
Така че бегайте там неизявени бъдещи депутати и министри , па си чешете езиците до насита!!!

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:


има ли ваканциииииииииии  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Направа на сгради
« Отговор #126 -: 20 Март 2009, 15:45:11 »
хах , още министър не е станал и вече за ваканции говори !!!
Я първо да порабитиш малко - бегай се запиши в курса на Илиян!!!
Кво си мислиш , че кат ти направи пилето и вече за министър ставаШ???
 :haha: :spiteful: :dance1: :dance1: :dance1:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Направа на сгради
« Отговор #127 -: 20 Март 2009, 15:53:08 »
Цитат на: pach link=topic=33.msg21671#msg21671 date=1237556711
...Кво си мислиш , че кат ти направи пилето и вече за министър ставаШ???
...

Ми той има светъл пример. Не случайно го кръстиха 2G. А тоя G е бил райхсмаршал.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1345
  • Рейтинг: 209
Re:Направа на сгради
« Отговор #128 -: 20 Март 2009, 17:56:05 »
Извинете, че пак може да прозвучи като връщане по темата.
    Мерси, Жоро за информацията това не го занех. Просто се сетих за забраната, понеже преди няколко месеца имаше скандал с плакати, където се спомена за наложени санкции за използването на синвола, макар и да е бил насочен точно в обратната посока. Та се замислих, че според българското законодателсто, майче няма значение за какво я ползва даден човек. Дали е за хоби или пропаганда, според закона, майче  няма никакво значение. Не съм го чел, но от медиите останах с такова впечетление.  Или просто за конкретния случай е било изтълкувано, както е удобно.  Извинете ме пак. 

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #129 -: 20 Март 2009, 21:49:23 »
Тия ограничения, самоограничения и забрани важат само за публични места. Не знам как е с вас, но аз си се занимавам с хобито кротичко и само у дома. А в къщи никой не може да ме хване или може да ме хване знаете за какво. У нас поне мога да си правя каквото си искам, примерно да пея "Союз нерушимый" и да размахвам свастика или "Erika", стиснал здраво сърп и чук в ръка. Защото от прага ми навътре важат само моите закони   и никои други. Който не вярва, да си направи справка с чл. 17 от Конституцията на Република България, която никой все още не е отменил.
Край на политиката.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #130 -: 20 Март 2009, 21:54:15 »
Казах "край", ама забравих нещо.
По принцип всичките сме хобисти - кой по-сръчен, кой по-малко, но поне по душа всичките сме. Вече май писах няколко пъти каква е основната идея на това хоби и за връзката му с някои недотам обичани символи. Дотук добре.
А сега имам само един въпрос:
Я ми кажете вие тука с какво са по-добри от нас ония в Брюксел, дето бяха сложили на картата на България тоалетна чиния?Това е, други въпроси нямам. И тоя път вече наистина край на политиката.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Направа на сгради
« Отговор #131 -: 20 Март 2009, 23:27:25 »
Цитат на: ilfil link=topic=33.msg21714#msg21714 date=1237578855
Я ми кажете вие тука с какво са по-добри от нас ония в Брюксел, дето бяха сложили на картата на България тоалетна чиния?Това е, други въпроси нямам. И тоя път вече наистина край на политиката.

Ами не са обидчиви като нас - отдавна сме се превърнали в европейската тоалетна, а като ни го кажат , па макар и под формата на колаж и веднага се правим на ощипани госпожици.  ::)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Направа на сгради
« Отговор #132 -: 31 Май 2009, 23:10:57 »
Предстои ми решаването на една сложна математическо-геометрична задача, а именно:



с любезното съдействие на

  от

Morpheus

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Направа на сгради
« Отговор #133 -: 13 Декември 2009, 20:41:54 »
Едно полезно линкче:

http://www.sticksite.com/house/index.html

Edit:

Някой ползвал ли е хартиените модели на Auhagen?
« Последна редакция: 20 Декември 2009, 22:07:57 от Morpheus »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Направа на сгради
« Отговор #134 -: 29 Декември 2009, 00:06:10 »
Може ли някой да ми каже, за отстраняването на няколко пласта боя (ревел и блажна) от пластмасова сграда, каква смивка да използвам (без да повредя сградата) - "Дунав" или "Ремовал"?