Автор Тема: Всичко родно на един адрес  (Прочетена 7223 пъти)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Всичко родно на един адрес
« -: 14 Ноември 2011, 22:14:04 »
Направо съм изумен от линка.Някой знае ли за какво става въпрос?Стигам до извода,че е свързан с някогашния завод за играчки МИР Разград.Аз лично още си ги пазя и колекцията беше доста добра за едно дете.Знае ли се може те да са бъдещите сътрудници за новите ни БГ модели.Може и да е просто една фалшива тревога,но някой все пак го е създал този сайт.
http://www.bulgariancollection.com/others_yaxon_tin_bdz/bdz-bulgarian_state_railways.htm

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #1 -: 14 Ноември 2011, 23:53:38 »
Сайта е по-стар и от този тук. Отдавна не е обновяван и често сме качвали негови снимки по темите! За съжаление, няма всичко родно произведено...

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #2 -: 15 Ноември 2011, 03:09:52 »
Сайта е стар да, но се обновява сравнително често. Човека на когото е колекцията от модели не е свързан със завода в Разград и е колекционер/моделист като нас. Във форума е с никнейм BDZ и събира предимно български модели. За повече информация може да се включи той.  :)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #3 -: 15 Ноември 2011, 09:17:01 »
Поздрав към човека създал сайта  :hi: :thank_you:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #4 -: 15 Ноември 2011, 09:20:02 »
Като гледам качените снимки на 46-та серия, сайтът си се обновява толкова често, колкото и излизат бг модели. След 46-та серия по-ново излиза чак сега с тилишките пътнически вагони.
Супер си е сайта! Поздравления, BDZ, за старанието!
« Последна редакция: 15 Ноември 2011, 13:51:32 от Vlado »

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #5 -: 18 Ноември 2011, 00:10:47 »
Благодаря ви за поздравите приятели, радвам се, че ви е харесал сайта. Това е един мой стар проект, с който последните месеци не ми остава време да се занимавам. За сефте сайта го направих 2004 г. След 4 години претърпя основен ремонт и сега като гледам пак е за "реновиране" за 2012 г. Не съм качвал снимки поне от 3-4 месеца, а има нови неща. Има и грешно инфо, както забелязахте, което също трябва да се поправи. Официално нямам нищо общо с Разградската фабрика, така се случи, че повечето неща са техни. Нямам възможност за мое съжаление да събера всичко българско, което ме кефи, затова "заложих" на колите (дайкаст) и влаковете, като моя най-голяма страст, откакто се помня. В списъка ми е да си купя мобилнo фотостудио, нещо от този сорт - http://www.tamiya.com/english/products/74079studio/index.htm, за да мога да уеднаквя всички снимки на моделите (някои във Варна, други в Швеция), като ги снимам наново и ги кача с по-голяма резолюция. Пламен Стефанов ми прави част от снимките на новите неща, които идваха във Варна, когато бях извън страната през периода 2007-2008 г.
В нета е пълно с подобни сайтове, но нямаше един български или такъв който да се занимае с нашето производство и напук един ден 2004 г. си купих една дебела "тухла" за HTML и след няколко месеца писане на код в Ноутпад се пръкна bulgariancollection.com. Сега вече няма време за "хамалски" труд - има Dreamweaver. Общо взето, това е накратко историята. Много хора, повечето чужденци ми писаха на имейла през последните години, най-вече търсейки информация или начин да се сдобият с Опели в 1/43, Мачбокс или БДЖ вагони - за тях интересът е изцяло български. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пише.  :ok:
« Последна редакция: 18 Ноември 2011, 00:12:47 от BDZ »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #6 -: 18 Ноември 2011, 12:07:19 »
В една друга тема стана дума за грешката в описанието на кушет вагона от балкансета "Tillig/Sachsenmodelle No.74519 BDZ 2 klasse Typ B, Ep. V" че всъщност е 4 еп.
 :good: чакаме с нетърпение ъпдейта

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #7 -: 24 Юни 2012, 03:14:35 »
Най-накрая!  :drinks:
Качих повечето новости. При влаковете нищо ново или по-различно от това, което го има тук във форума. Ако съм объркал нещо в текстовата информация, моля поправете ме. Иначе в автомобилната секция има нови допълнения най-вече в Н0. :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #8 -: 24 Юни 2012, 09:59:57 »
тук поправи :

Цитат
Bulgarian Connection - TT Bulgarian State Railways (BDZ / BDŽ / БДЖ) - 1/120

Бях ти пратил едни снимки на BDZ двусекционен вагон за материали за рециклиране , производство на австрийска фирма ?

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #9 -: 24 Юни 2012, 10:07:44 »
Адри, още не съм го намерил, доста е труден. ТТ-то също е голямо предизвикателство.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #10 -: 24 Юни 2012, 12:12:10 »
Най-сетне обновление  :drinks:
Малко не се връзва спалния в кутийката, но вярвам с времето ще му сложиш по-хубава снимка.

Като гледам, че си сложил и бойна техника, като БМП-тата та се сетих за нещо !
Не знам дали държиш в секцията за БГ машини да разполагаш само такива твое притежане, но аз ти предлагам съдействие, като да качиш снимки и на мои модели, правени от мен и носещи български отличителни белези. Става дума за техника била и все още на въоръжение в БНА/БА като: ЗиЛ-157 с фургон, ГАЗ-66 с фургон, МТ-ЛБ, Зу-23 и др. Конкретно МТ-ЛБ-тата са си наше производство на завод Бета Ч.Бряг, Зу-то е на Арсенал Казанлък, а автомобилни фургони се правеха (и все още) в Исперих, само дето се качват на шасита чуждо произодство. Всичко ми е в НО. Та ако приенаш- драсни едно ЛС за подробностите.
 :drinks:
« Последна редакция: 24 Юни 2012, 12:32:13 от gzo »

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #11 -: 02 Юли 2012, 19:46:56 »
Да, кофти е спалния в кутията, но в момента нямам достъп до вагона, за да го снимам както трябва. В гугъл намерих една читава снимка, но не знам на кого е, за да поискам съгласието на автора ѝ.

Това, което предлагаш съм си го мислил преди. Имам идея да отделя самоделките на отделна страница, защото имам и други снимки на други интересни български самоделки, без да притежавам самите модели. Твоето съгласие го имам, но ще е трудно да получа съгласието на другите, защото дори не знам кои са авторите. Прати ми линкове към снимките на ЛС, ако ти е удобно. Ако някой друг има нещо интересно българско, нека да ми драсни/прати на ЛС.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #12 -: 02 Юли 2012, 21:20:06 »

    2010 г.:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2247.msg36303.html#msg36303

                                                                         
                                                   

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #13 -: 03 Юли 2012, 08:22:11 »
 
И това е за поправяне:

Tillig No.74777 BDZ Liegewagen Typ Y WLAB, Ep. IV ---> Tillig No.74777 BDZ Schlafwagen Typ Y WLAB, Ep. IV

Tillig No.16360 BDZ Liegewagen Typ WLAB Ep. III (limited edition) ---> Tillig No.16360 BDZ Schlafwagen Typ WLAB Ep. III (limited edition)

Едното означава "туристически спален вагон" (по известен като "кушет вагон") от които имаш показани такива,
докато другите два са си чисто "спален вагон"!  :hi:

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Всичко родно на един адрес
« Отговор #14 -: 14 Юли 2012, 22:09:04 »
Благодаря за уточненията! :hi: