Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Похвалете се с вашия макет | Show us Your layout

Макетът на Best Ripper в ТТ

<< < (7/16) > >>

Best Ripper:
Да разбутам малко фронтовото затишие...  ;)
Завърших баира вдясно отзад, левия е докъм 3/4 готов. Вътрешните са готови в основни линии. На предната гара сложих платформите между коловозите, треволяка около линиите. Тъй като чакам доставката на няколко къщурки и съм спрял с тревата във вътрешността, тъй като ще трябва първо да разположа постройките. След доставката на баластрата съм се захванал основно с поставянето й, където вече няма какво друго да се прави и където тревата е поставена.











По трасето и по стрелките има несъбрана баластра, която трябва да я обера с прахосмукачката, ама чакам добре да изсъхне лепилото.
За сведение - баластрата е NOCH - 3 цвята:
1. Сива - кат. №09374
2. Тъмносива - кат. №09376
3. Кафява - кат. № 09371
И трите се водят за мащаб Н0/ТТ.
Тъмнокафявата баластра е малко по-едра и представлява клингерни гранули. Нея съм я взел от приятел. Ползвам я за запълване на дупки около стрелки и линии, както и за изолираните коловози по макета.

София 70:
Браво ! Заформя се хубаво кътче!

toniemi:
 :hi: :good: :good: :good: :drinks:

Best Ripper:
Напредък през последния месец...




Вдясно е завършено в общи линии, в центъра задигнах всичко с 5 мм. Набучих осветление със светодиоди на почти всички сгради. Не са фиксирани още за постоянно. Вдясно на празното място ще има строеж на къща - останаха разни неща от трите къщи и мисля да ги заформя като строеж... Довършвам баластирането, прелеза и пътищата.  :)

gzo:
За кое имаш предвид "в центъра задигнах всичко с 5 мм", че тъкмо се каня да те питам с колко ти настърчат пероните над релсите ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия