Автор Тема: Усъвършенстване на Liliput 111113  (Прочетена 4028 пъти)

Lucky

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Усъвършенстване на Liliput 111113
« -: 08 Декември 2011, 09:23:13 »
Здравейте,
Дядо Коледа получи поръчка за парен локомотив със звук. Аз като един образцов Дядо Коледа се заех сериозно със задачата и необходимите съставки са налице:
1. Локомотив Liliput 111113
http://www.reynaulds.com/products/Liliput/111113.aspx
2. Контролер и звук
54406 LokSound V4.0 Steam "Class 01", Gauge 0,H0
3. Парогенератор
Seuthe Dampfgenerator, Spur H0 ! 11
В упътването на локомотива е посочен точно този парогенератор като възможен за вграждане. Не се казва дали може да се ползва този контролер на Есу, но конекторите и стандарта съвпадат.
Тъй като не съм правил такава интервенция досега, а не искам да потроша нещо моля за помощ при сглобяването.
Предполагам, че контролера на Есу подлежи и на настройки, за които нямам необходимия хардуер.
От моя страна  :drinks:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #1 -: 08 Декември 2011, 13:25:22 »
Има един малък проблем, на който не си обърнал внимание- локомотив 01.10 на Лилипут е трицилиндров, а ти си поръчал звук за двуцилиндрова 01. Разликата е, че за твоята машина трябва за един оборот на двигателните колела да се чуят 6 пуфкания, а декодера, който си поръчал пуфка само 4 пъти на оборот!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #2 -: 08 Декември 2011, 13:45:44 »
Като Яско спомена разликата в машината и звука за нея, се сетих как на Националната среща тая година Емо Стрезов и приятели коментираха моята 14-ка, съответно звука й:
При модулите сме и караме влакове, а аз, разбира се, предоволен от вида и звученето на модела се фръцкам с него, като ги каня да го пуснат, чуят и пр. В първия миг на потеглянето на машината обаче и тримата (Емо, Алберт и още един пич) в един глас възкликнаха, че звукът не отговаря и еди какво си се разминавало с еди що си... Бях като треснат и за един момент изражението ми сигурно е приличало на сгазена от камион мечка, но бързо се окопитих и с усмивка на уста започнах да се шегувам с тях, като продължихме заедно да се радваме на вида на чисто бг модела на парен локомотив. :)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #3 -: 08 Декември 2011, 13:51:57 »
Ти пък кога видЕ сгазена от камион мечка :unsure: , а? Тя само да те чуе Бриджитката, ще видиш кон боб яде ли :fie:

Lucky

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #4 -: 09 Декември 2011, 11:55:44 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=3441.msg68522#msg68522 date=1323343522
Има един малък проблем, на който не си обърнал внимание- локомотив 01.10 на Лилипут е трицилиндров, а ти си поръчал звук за двуцилиндрова 01. Разликата е, че за твоята машина трябва за един оборот на двигателните колела да се чуят 6 пуфкания, а декодера, който си поръчал пуфка само 4 пъти на оборот!
Благодаря за съвета. Това наистина не го знаех. Ръководех се единствено от BR01. Все пак доколкото знам този декодер може да получи подходящия звук, който се сваля от сайта на Есу и се зарежда в паметта. Стига някой да знае как се прави и какъв друг хардуер трябва.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #5 -: 09 Декември 2011, 12:03:38 »
Да, някои колеги слагат подходящ звук. Аз не знам обаче, дали 01 на лилипут има достатъчно място за звуков декодер?

Lucky

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #6 -: 13 Декември 2011, 09:40:08 »
В крайна сметка някой наема ли се да вземе проблема в ръце докато разсъждава върху качествата на бутилка възрастен алкохол. :blush2:

turboto

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #7 -: 14 Декември 2011, 13:26:07 »
Цитат на: Lucky link=topic=3441.msg68744#msg68744 date=1323762008
В крайна сметка някой наема ли се да вземе проблема в ръце докато разсъждава върху качествата на бутилка възрастен алкохол. :blush2:

малииии колко много въздържатели  :haha: в Търново друго видях  :sarcastic:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #8 -: 14 Декември 2011, 13:29:31 »
Да се силиш на маса е много по-лесно и приятно от напъване върху модели /не фотомодели де/ или макети...  :sarcastic:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Усъвършенстване на Liliput 111113
« Отговор #9 -: 14 Декември 2011, 13:48:24 »
Не знам колко сте се напъвали в Търново, ама от много пънене да не останаха следи... :haha: :haha: :haha:

Принципно малко хора ще се навият да правят такова нещо на свой локомотив!
Да не говорим  на чужд модел по няколко причини:
- не пият алкохол.(може и да са вегетарианци)
- нямат нужния опит.(с две леви ръце са)
- нямат нужните познания.(като кучето пред месарницата - с гледане на става)
- нямат нужната материална база.( не всеки разполага с поялник, а за СNC фреза да не говорим)
- не искат да бъде оценявана работата им от всеки който се има за някакъв моделист тук.(или колекционер)
- не искат да се шуми около името им.(предпочитат само приятелите им да го знаят)
- не искат да споделят знанията си.(особено на място, което претендира за собственост върху тях)
- не са прочели темата тук.(има и други места в мрежата с разработени такива въпроси)
- не са убедени, че си струват опитите.(вече се чу, че в този модел може и да не става)
- не ги устройват условията.(не хвърлят труда си на вятъра)

 :scratch_ones_head:...до тук десет условия, с което причините да не се направи не се изчерпват. :blind:

Сега по съществото на темата - обърни се към Любомир (lubomir) от Пловдив.
Той единствен е направил няколко ревюта на такова вграждане на звуков дешифратор.
Вярно, че е на други модели (дори има изпълнение в N),
 но ако има време...възможност.. и т.н. и т.н.(не съм му рекламен агент)
сигурно би ти помогнал! ;)
 ;D ;D ;D