Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout
Контактна мрежа
bdz43r:
Няма конкретно правило кога да се ползват бетонни или решетести стълбове.
Бетонните се по-евтини и по-удобни за укрепване в земята.
Решетестите са по-устойчиви на големи хоризонтални натоварвания и са по-удобни за монтаж на изкуствени конструкции (мостове).
Често решетестите се ползват за стълбовете в краищата на анкерните участъци (стълбовете с тежести) или при земна основа, която изисква по-сериозен фундамент.
Стълбовете от релси се употребяват най-често в деповски коловози или като временно решение в междугарови участъци. Освен на Хумата, такива съм виждал само на още 1-2 места.
nilfe:
Колега, няма такъв лаф "решетести" стълбове няма. Стълбовете не са направени от решетката на кухненски гевгир. Казва се ферми. Стълбовете направени от ферми са най-здрави и гъвкави и се ползват на места където има големи линеини и еластични деформации. Учудва ме как от мухата слон направихте в тази тема. Защо бетонните стълбове са конусни, ами много просто конуса е по-здрава конструкция от цилиндъра. На места където конуса е по-ясно изразен в конструкцията на стълба, значи е необходима по-голяма якост на контактната мрежа поради много външни фактори. Там където стълбовете са с по-малък конус, значи тези странични фактори не влияят на конструкцията и по този начин се пести материал. Хората са инженери и могат да смятат. Не случайно са направени пирамидите във форма на пирамида. Времето го е доказало. :yes:
bdz43r:
Железорешетъчен стълб се води. Коничността на железобетонните стълбове е най-вече според възприетите в съответната администрация норми.
pach:
--- Цитат на: nilfe link=topic=349.msg58696#msg58696 date=1304187585 ---... Не случайно са направени пирамидите във форма на пирамида. Времето го е доказало. :yes:
--- Край на цитат ---
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
liro4605:
http://bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=8513942
Това оцветяване на стълбовете би седяло доста свежо на макет.Реалната височина на бялото е около 150 см , след което следва завършваща черна линия.При железорешетъчните пък, фундаментът е оцветен в бяло,а около 30 см от основата на стълба е черно.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия