Автор Тема: Първи стъпки  (Прочетена 10333 пъти)

gench

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #15 -: 08 Януари 2012, 23:43:18 »
А какво представляват те. Дай моля те повече подробности (линкове).

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #16 -: 09 Януари 2012, 00:10:58 »
На този клип се вижда как със серво машинка се управляват стрелката и семафора:
http://www.youtube.com/watch?v=GvtPaFJyUu0&feature=related
На долния линк е магазина от който аз си пазарувам серво машинки за другото ми хоби летящи радиоуправляеми самолети и си имам винаги някаква наличност от 5-10бр в къщи щото при самолетите се чупят  чат пат когато самолета се срещне със земята под по голям ъгъл :), или когато си правя нов самолет затова си държа на склад както се вика. Доставката варира от три дена при експресна,  до 45 дена при нормална. Нормалната пристига за около 20 дена обаче. Ако покупката от този магазин е под 1кг. рядко минава през митница и си  взимаш кашончето от пощата, ако е по тежка, или по скъпа да кажем над 100 долара то тогава се налага да минеш и през митница да си платиш ддс и мито.Ако имаш късмет минаваш  метър като не плащаш още една пета от сумата като ддс на държавата. Това с митницата още не съм му хванал цаката, някой пратки ги спират като в същото време съм получавал по скъпи пратки, но по леки който не ги спират за обмитяване. Изглежда там е въпрос на късмет при малките и леки пратки, а при големите и тежки пакети винаги ги спират, и си плащаш това прочуто ддс. Трябва да съобразяваш при покупка цената на транспорта и на ддс и да я сложиш върху цената на самия артикул. Митото се слага при цени над 300лв., и е някъв малък процент при хоби играчките.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__84__189__Servos_and_parts-All_Servos.html
Управлението на тези серво машинки става със серво тестер, серво тестери аз си ги правя сам и затова не им знам цените , в нета е пълно със схемни решения , също и се продават готови сервотестери.
« Последна редакция: 09 Януари 2012, 00:21:10 от Gogo55 »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #17 -: 09 Януари 2012, 00:31:13 »
Гого това на клипа с плавното движение на стрелката е много истинско.Твойте като се видяхме каза,че ще са така доколкото разбрах.Ще се възползвам от поканата да дойда да ги видя  :hi:

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #18 -: 09 Януари 2012, 00:35:29 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3526.msg70369#msg70369 date=1326061873
Гого това на клипа с плавното движение на стрелката е много истинско.Твойте като се видяхме каза,че ще са така доколкото разбрах.Ще се възползвам от поканата да дойда да ги видя  :hi:
Разбира се по всяко време си добре дошъл, имам налични винаги серво машинки и тяхното управление. За сега са само на самолети монтирани и движат тяхните плоскости за управление, или голи, но скоро ще бъдат и на стрелки и семафори монтирани, разбира се след като си направя макета.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #19 -: 09 Януари 2012, 10:29:09 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3526.msg70369#msg70369 date=1326061873
Гого това на клипа с плавното движение на стрелката е много истинско.Твойте като се видяхме каза,че ще са така доколкото разбрах.Ще се възползвам от поканата да дойда да ги видя  :hi:

За да бъдем точни, в ЖП моделизма се ползват функционални (аксесоарни) декодери, които имат тази опция - забавянето на движението на сервото при превключване на стрелките, бариерите и семафорите.
Ползвам съвсем елементарна схема с възможност за програмиране времето на забавяне. Информация - 4 servo Decoder v.2.
Аз съм си купил ей такива машинки, тия са с лагери:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=10344

gench

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #20 -: 10 Януари 2012, 09:33:33 »
Някой дали може да помогне с ключ за програмата trainplayer http://www.trainplayer.com/index.html

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Първи стъпки
« Отговор #21 -: 10 Януари 2012, 10:56:39 »
Това със серво машинките е интересно,ама пусто аз с тоците и електрониките съм скаран :yes: :haha: та...ако може сним.м-рял за начин на монтаж и т.н.  :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Първи стъпки
« Отговор #22 -: 10 Януари 2012, 12:09:42 »
Цитат на: gregary link=topic=3526.msg70507#msg70507 date=1326185799
Това със серво машинките е интересно,ама пусто аз с тоците и електрониките съм скаран :yes: :haha: та...ако може сним.м-рял за начин на монтаж и т.н.  :hi:

Освен серво машинки, ти трябват и ей тия джаджи:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8414

Монтажът се прави горе долу така






gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Първи стъпки
« Отговор #23 -: 10 Януари 2012, 12:51:38 »
Благодаря! :drinks:
Това си е нещо ново и полезно! :hi:
Предлагам уважаемата админ. :hi: да премести постовете в подходяща тема,за да не цапаме тази на човека.

p.s.
Дани,имаш една ин...г..ция! :lol: :drinks: :pleasantry: