Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

Интересни снимки на български подвижен състав

<< < (258/356) > >>

CaLLlo:


                         БДЖ 04-03 Фабрична табела SGP 18223 1962 
                                    никъде не пише БДЖ, само 0403

https://www.ebay.de/itm/332410100457

МАШИНИСТ:
Няма и да пише.Локомотива е пробен и е сбирщайн от 5 локомотива и 2 вагона.Освен това , няма нищо австрийско в него , освен , че е сглобен в АВСТРИЯ.
Пък и когато е конструиран австрийците не имали и хабер от понятие,че някога този локомотив , ще бъде закупен от БДЖ и внесен в НРБ , и че ние ще го експлоатираме хамалски 50 години.
Само фабричния номер е достатъчен да се разбере,че е изпитателна серия
И понеже е сбирщайн,макар от пробвани във времето агрегати и машини,но не изпитвани в нашите зверски условия машината се е държала добре на изпитанията , за разлика от доста други локомотиви.

mitko0888:
Машинисте, не знам дали не си се объркал нещо.

Никъде не пише БДЖ - значи че в ебея този, който го продава, никъде не е написал че е от БДЖ. Сигурно си няма и идея от къде му е тази табелка.

А и локомотивът никак не е пробен, камо ли пък сбирщайн. Най нормален продукт, с нормален фабричен номер на локомотив, проидведен в серия за БДЖ.

pach:
Митко е абсолютно прав!
Машиниста само ника му не е сбъркан...може би с тези познания,
обаче и той не си е на място ...
Мислех, че няма моделист който да не знае наизуст историята,
на най-красивите дизелови локомотиви на Б.Д.Ж.!!!!!
Но явно съм се заблуждавал!!!

Единственият пробен локомотив от серията, все още съществува...в Австрия.
Той същият е и единственият прототип е с австрийската серия 2020.

 А БДЖ-04.03 (бивш Дх-04.03) си е просто третия наш екземпляр
от серията 50 броя произведени от SGP дизелови локомотиви за
България!

Колкото до фабричната табелка, не знам на някоя да пише държавата за която е произведен локомотива !!!
Поне на "нашите" фабрични табелки най-много да пише и
държавата производител ( а не купувач)!

А продавача в бея даже не е колекционер, а антиквар...или в най-лошия случай - прекупвач, тоест логично е да не му пука откъде е табелата.

МАШИНИСТ:
Нищо не сте чели.
Не мога да споря с аматьори,които са виждали локомотив на гара и картинка.
Не знаещите са са всезнайковци - прости им ГОСПОДИ !!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия