Автор Тема: Макета на Гого55  (Прочетена 15934 пъти)

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #30 -: 08 Февруари 2013, 20:42:17 »
Цитат на: tazcho link=topic=3547.msg86575#msg86575 date=1360344317
поздравления за хубавите придобивки , можеш ли да ги снимаш всичките една до друга на една снимка да ги видя как седят НО и НО ТТ дали има голяма разлика и най вече 12236 до моделарския магазин защото магазина го имам ама се чудех как ще изглежда точно тази къща .
Направих няколко снимки. Разликата, особено при двуетажните къщи е ясно видима и се набива веднага в окото ако са една до друга.





mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Макета на Гого55
« Отговор #31 -: 08 Февруари 2013, 22:09:16 »
Цитат на: Gogo55 link=topic=3547.msg86576#msg86576 date=1360348937

(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)


Извинявай, ама само на моя телевизор ли не виждам твоите снимки, ами имам само някакви кръстчета?

След коментара на София 70:
Извинявам се, ще оправяме телевизора. (макар че пробрема не е в него).  Това е за триене ...
« Последна редакция: 08 Февруари 2013, 22:23:04 от mitko0888 »

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макета на Гого55
« Отговор #32 -: 08 Февруари 2013, 22:15:31 »
Твоят телевизор , Мите .
Гого 55 , лично аз не бих могъл да ти дам съвет кои сгради как да разположиш . Не вярвам и някой въобще дали ще ти даде съвет. Всеки макет е индивидуален , всеки макет има уникално разположени сгради и така нататък . Нареждай , разреждай , пак нареждай и така нататък.
Не знам дали имаш поглед върху моят макет , но искам да споделя , че сградите стм ги въртял много пъти - едни съм слагал, други махал .
« Последна редакция: 09 Февруари 2013, 13:43:46 от София 70 »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #33 -: 09 Февруари 2013, 23:27:23 »
Гого ,да ти имам дерта  ;D, Ако долепиш 7-а на Брава до тази на Роко,разликата ще ти избоде очите ,нали.Ама ако са на макета няма да е толкова фрапантно...Кажи грозно ли седи хотел в НО до църква и къща НО/ТТ.

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #34 -: 10 Февруари 2013, 02:07:36 »
Зависи от гледната точка, аз поне имам сигурно професионално изкривяване и разлика от 0,5мм. при разстояние под 50см я хващам с окото и ме дразни много , особено ако аз съм я направил грешката-тогава полудявам направо и изпадам в прединфарктно състояние. Ако грешката е чужда не ми прави впечатление ама макета нали аз си го правя за мене си. Как да е, имам вече и на аухаген и на пико къщички за по едно населено място така че като двете населени места са по далече едно от друго няма да личи и няма да се дразня толкова много.  Сега по нощите завърших още един ж.п. план, утре на бистра глава ако си го одобря пак ще има разместване на масите и всичко отначало...

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #35 -: 10 Февруари 2013, 08:32:10 »
Цитат
аз поне имам сигурно професионално изкривяване и разлика от 0,5мм. при разстояние под 50см я хващам с окото и ме дразни много , особено ако аз съм я направил грешката-тогава полудявам
И аз съм така. Постоянно се вглеждам в макетите ми и нещо да съм го направил и с 3мм криво ме дразни.
Успех!  :hi:

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макета на Гого55
« Отговор #36 -: 10 Февруари 2013, 09:58:04 »
И аз някога работех с микрометри , вътромери , стотни и хилядни и получавах подобни пристъпи , когато окръжността даваше разлика от 0,02 мм , и се чудех да си затворя ли очите и да пускам да пътува , но сега нещата се промениха . Въобще не се старая всичко да е под конец - дори напротив - едно с едно еднакво няма , включително и в другото ми хоби .Когато се старая  все не се получава , каквото искам , късам хвърлям , пак на ново и се изнервям .Неточните детайли почнаха да ме успокояват .Както казваше един колега - няма да стрелят.

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #37 -: 11 Февруари 2013, 12:11:12 »
Вчера разтурих голямата маса която беше в средата на стаята и започнах да изграждам основата покрай стените. Наредих покрай първата стена почти всичкия инвертар и докато умувам как ще продължа по натам пуснах влакчетата да вървят. Едно клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=05O6LVJL2p4

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макета на Гого55
« Отговор #38 -: 16 Февруари 2013, 00:58:59 »
Пускам снимка на изгледа на последния ми макет. След близо седмица умуване и никакви промени мисля че това ще бъде последната версия която ще направя. Сложих доста голям гараж за локомотивите за да ми са винаги под ръка качени на релси. Също и глухи коловози за запасните композиции с една проста идея, да мога да сменям бързо и лесно композиции и локомотиви само с бутоните от таблото без да пипам с ръка.

Масата която е лява на снимката е направена  и реално точно така както е на снимката и ми хареса - доста повъртях на нея влакчетата. Също съм наредил и къщичките. Това в ляво ще ми е града. В дясно ще е селото, а в дъното ще е свръзката между града и селото която свръзка освен ж.п. ще бъде и с път с коли и камиони и два прелеза за целта. В ъгъла в дясно над тунелите ще има нещо като балкан със сечище и мина за въглища, като дървата от това сечище и въглищата от мината ще се свалят с камиони в селото, от там с товарен влак ще отиват в града да осигуряват топливото на гражданите.
С този проект си осигурих работа и запълване на свободното време за поне 5 години напред така като гледам.

 Тази вечер отдаден на "велики" размисли започнах и един проект за гаражите на локомотивите разбира се с автоматично сменяне на локомотив от и за гаража му. Това нещо не знам как се казва на Български затова му казвам врътка за локомотиви :lol:, макар че не е точно врътка . Ще бъдат две сгради /депа/ с коловози за по десетина петнайсет локомотива в тях. Изборът на такава врътка изобщо не е богат но гугала ми даде няколко картинки от които се спрях на една и по нея начертах моя си с леки промени свързани със здравината и монтажа максимално ниско към масата. Реших локомотивите да се местят линейно напречно на нормалното им движение докато дойдат пред избраното депо и се гарират в него, вместо с въртене защото при въртенето се събират по малко на брой в дадено място. Тоест икономия на място и повече на брои локомотиви в това място.
Ето снимка на оригинала на това нещо даден ми любезно от гугала:


И няколко снимки и на моя прототип който начертах тази вечер и който ще си изрежа на лазера основно от 3мм шперплат, или пластмаса.




 Гумите му ще бъдат бронзови ролки правени на струг. Задвижването ще е закрепено под масата и няма да се вижда, може да бъде по три начина:
1.Ръчен с врътка,  2 макари и корда
2.Електро-механичен със стъпков мотор за точното спиране пред дадена релса
3.Електро-механичен със сервомотор и енкодер за следене на линейното движение.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макета на Гого55
« Отговор #39 -: 16 Февруари 2013, 10:23:11 »
Да, тука има големи планове и идеи...
Пожелавам ти, лека-полека да ги осъществяваш...
Ще следим темата, да видим накъде отиват нещата...

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Макета на Гого55
« Отговор #40 -: 16 Февруари 2013, 10:36:50 »
Комцепцията е коренно различна от това, което аз бих направил на подобна немалка площ, но е ясна и категорична, така че ще се въдържа от всякакви предложение. Ясно е че си го прекарвал бая пъти през главата си и най-накрая си стигнал до вътрешно съгласие. Смело напред и упех с реализирането на трансбордьора.