Автор Тема: Оценка за коректност  (Прочетена 53219 пъти)

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #30 -: 20 Май 2008, 23:48:47 »
И още повече, че в плюс г-н Кракомобила получи вагон - ресторант на ČSD в отлично състояние.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #31 -: 20 Май 2008, 23:51:46 »
Цитат на: muncho link=topic=358.msg5581#msg5581 date=1211316514
Дано се разберете ,много криво става когато се появят подобни проблеми.Не стига че с толкова зор успяваме да си купуваме  всичко свързано с моделизма,ако вземем и да се  "дърлим" ,значи сме слаба команда .


Ако "американската кочина" бъде приведена в нормален експлоатационен вид(работещи ТД и леко движение) съм навит да я купя, но за друга цена. Колоосите са лесни за смяна, но не искам да имам машина, която не мога да карам, макар, че когато я взех и дадох и вагон тогава очаквах нещо, което ще стане идеалния 661 или 2061 на Хърватските железници.

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #32 -: 21 Май 2008, 07:10:11 »
Това ми прилича на--нати куклите, дай си ми парцалките--!!!!!!
Щом си приел риска да купуваш втора употреба, то трябва да можеш
и да търпиш загуби.
Поздрави

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #33 -: 21 Май 2008, 08:09:37 »
Аз се изказах вече. А г-н КРАКОМОБИЛА вместо да злепоставя, да стегне движението на машината ако иска да я продава.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #34 -: 21 Май 2008, 08:20:30 »
Начи тук постъпваш много нагло! Машината не съм те карал да я взимаш, ти сам я поиска! И ти сам предложи да я вземеш на изплащане, и за това цената се вдигна! Аз сам ти казах, че ти ще се нарадваш на машината и ще ми я върнеш и за това не исках да ти я давам преди да взема парите, но ти ме убеждаваше, че си сериозен и ще ми дадеш парите, ето резултата, утре съм на бал, а нямам подарък.. А доколкото за вагона, ако си го искаш взимай го, но тогава аз пак ще си искам 140.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #35 -: 21 Май 2008, 08:22:22 »
Сега и аз ще се изкажа. Не ви познавам добре и двамата. Няма конкретни доказателства за това кой крив кой прав. Никой не говори с конкретни факти, затова ще помоля личната вражда да се пренесе на лични или където и да било извън форума.

А личното ми мнение по въпроса е, че ако сте двама човека се видят лично и сключат някаква сделка, то тя е финална. Никой не е карал друг да купи нещо на сила с опряно дуло в челото. Ако имаше устна договорка поне, че при еди какви си условия стоката може да бъде върната ок. Но такова нещо като "това е втора ръка, ама аз си искам гаранция като за ново" няма НИКЪДЕ!

Ако имате нещо да доизяснявате, действайте, след което темата ще бъде затворена.

Един въпрос: Колко време беше нужно да се оцени щетата преди да се развали сделката?
« Последна редакция: 21 Май 2008, 08:23:54 от EMPEROR »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #36 -: 21 Май 2008, 08:25:57 »
На 17.04.2008 той получи локомотива и на 10.05.2008 ми се обади, че не го иска.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #37 -: 21 Май 2008, 08:31:05 »
В такъв случай заставам на страната на KRAKOMOBILA и въпроса ще бъде разгледан по-обстойно от власт имеющите във форума. Макар че нашата работа тук не е да сме съдници или арбитри, но и не смятам че трябва да се толерират един или друг вид отношение/поведение във форума.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #38 -: 21 Май 2008, 08:32:47 »
Ами аз не искам да има наказания или такива работи за lok45111, но просто исках да се знае с какъв несериозен човек се работи. Също така и не исках да пояснявам защо е отрицателния глас, защото знаех, че ще се стигне до тук..  >:(

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #39 -: 21 Май 2008, 08:44:00 »
Аз пък да изложа своята гледна точка, преди да седнете да ме съдите:

1. Локомотива, който бе взет от КРАКОМОБИЛА беше с отвратително състояние още при предаването му. Имаше счупена челна греда на късата страна, която бе залепена, за да не се разпадне някъде. Кошът бе свален от талигите и се реших, че на тая машина ще се прави ремонт, защото още при донасянето не искаше да върви. Оказа се, че в предавателния механизъм е пълно с боклуци, които навярно не са от Красен, но както и да е. Наех се, че това корито ще тръгне. И така две седмици си троших главата, докато го докарам тоя двигател до някакъв живот, доколкото можах, тъй като освен всичко, машината е направо ремонтонепригодна. След като оправих частично тоя проблем се появи друг. Машината не се вписваше въобще в кривите и изпадаше. И туй го преживях. После се установи спукана двигателна колоос. Както и да е. Бях боядисал коша и бях подготвил машината да се превърне в Хърватската серия 2061. През десет източника се сдобих с миниатюрни светодиоди(май са по 1,5 мм) за да направя челните светлини и кабинното осветление, но ентусиазма угасна заради изброените дефекти в механиката.

2. След като видях, че няма да може да се оправят гореописаните проблеми оставих машината на това положение докато реша как ще постъпя. Говорих с КРАКОМОБИЛА и се разбрахме да я върна и да му дам 40 лева като ми платят. Демек като съм гламав ще си троша главата. На това се съгласих.

3. Освен това, КРАКОМОБИЛА получи един вагон - ресторант на Чешките железници, който при връщането на машината не съм си го вземал. Така май прецакания не е той. На една от срещите ни той каза, че сам ще довърши машината и аз му взех бяла боя и четка, тъй като каза че няма. Разбрахме се да му дам и подготвеното осветление като се видим следващ път. Тъй че не смятам, че тук има прецакани.

4. Цялата работа в случая е това, че с г-н КРАКОМОБИЛА се разбрахме да му дам до 20-ти 40-те лева, че ще ходел на бал и искал да купи подарък. Казах му, че като ми платят няма проблем ще ги има. Снощи в 20:40 проверих банкомата и пари нямаше, при което Красен реши, че с публична кампания ще постигне нещо, в смисъл ще се облагодетелства по някакъв начин.

5. Смятам, че тоя случай съвсем не е за разискване където и да било, има си различни контакти за това. И още повече, че въпросната сделка така или иначе е подплатена с гореописания вагон и тези 40 лева, които ще получи. А дефакто машината след като и се накичат тези диоди, които аз купих ще стане поне нещо, тъй като с това калпаво движение не зная какво може да се направи, но както и да е.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #40 -: 21 Май 2008, 08:51:41 »
1. Не съм те карал да я взимаш.
2. Ние се разбирахме за 140, за 70, за 50 и сега за 40, обаче в срок, а като срока изтече и 20000 лева да ми дадеш все ми е през х.., аз съм си прецакан за бала..
3. За вагона в по-горните постове писах, че ако желаеш ти го връщам веднага, не ми се оправдавай с него.
4. виж т. 2.
5. Аз вече когато и да ги получа тези пари  съм прецакан, защо - виж т.2

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Оценка за коректност
« Отговор #41 -: 21 Май 2008, 08:58:05 »
Не ви познавам и не взимам страна , но съм съгласен с Мънчо!
Хубав-лош локомотива щом не е бил платен ,не е трябвало да бъде пипан , камо ли боядисван. С тези си действия колегата на практика вече е длъжен да го плати защото не може да го върне в състоянието , в което го е получил. Може да е боклук , може да е неработещ в кривите (за което пък Кракомобила не може да не е знаел , но май го е премълчал) но това е положението.(справка разните му там телешопове - стоката може да бъде върната само в първоначалното си състояние.)
Предлагам администратори и модератори на форума да се съберът (те не са съдий , но всеки регистрирал се тук , се е поставил един вид под тяхна "власт") , тоест съгласил се е доброволно те да решават възникващите проблеми , така че сега трябва и доброволно да спази тяхното решение дори и да не му харасва.С цел тук да не  се събира излишна горчилка , вместо моделистка взаимопомощ и т.н.
Нека тяхното решение да е окончателно , а начини да се изпълни има много и най-различни , но за да не се стига до тях , нека да е отново доброволно подчинението на това решение !(като не може сами да се разберете - другите да решат вместо вас) и да служи за обица на ухото на всички ни и гарантиране на бъдещи колегиални отношения.
Ясно ми е че не това са функцийте на администраторите , но целта е да се опази форума "чист и неопетнен" за добротона всички ни.
Пък ако искате направете една блиц- анкета , и като се има предвид че малко хора познават и двете страни , мисля че за три дни може да имаме резултат ,изграден на така изнесените факти...
Това е моето скромно предложение .

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #42 -: 21 Май 2008, 09:02:20 »
Машината не съм я пробвал в криви, само я пробвах дали върви, не вървеше, изчистих я, и при мен започна да върви. Тъй, че съм му дал работещ локомотив, а за кривите незнам не съм пробвал.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #43 -: 21 Май 2008, 09:03:00 »
Значи аз пак ще припомня, че г-н КРАКОМОБИЛА ще получи обещаното, както и предложих да довърша ремонта на машината за своя сметка. Така тя ще тръгне, ще и сменя колоосите, ще сложа осветлението, но няма да я вземам, просто ще довърша започнатото. Така поне ще има здрава машина. Мисля, че в случая вината е и на дватама. Първо защото той е премълчал изброените дефекти: счупена челна греда на късата страна, спукана двигателна колоос, повреден предавателен механизъм, лошо вписване в кривите). Моята вина е, че прекалено ентусиазиран реших че с един ремонт ще се оправи и ще си я карам тая машина...

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #44 -: 21 Май 2008, 09:05:24 »
Ти машината достатъчно си я пипнал и повече няма да я пипнаш (казах ти го преди 10 мин. в скайп), Дефектите ти сам можеше да ги видиш, тъй като се видяхме и ти имаше време да огледаш машината когато я взимаше, и снимки съм ти показал, но нищо не каза. А аз пак ще припомня, че вече парите не ме интересуват..