Автор Тема: Оценка за коректност  (Прочетена 53300 пъти)

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #45 -: 21 Май 2008, 09:08:05 »
Дефектите не могат да се видят всичките при среща за 2 мин. Дай ми машината, на ти вагоните и заминахме. Както обясних по - горе основните дефекти бяха по механичната част.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12273
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Оценка за коректност
« Отговор #46 -: 21 Май 2008, 09:10:04 »
Кракомобил , как ще продаваш нещо което си го търкалял на колене те си , а не на релси ? Нещо няма логика според мен или вярно се правиш на ...
lok45111 щом като се стигнало до тук и нас да ни занимавате , престанете с нападките един към друг , да сте си опичали акъла и двамата ,, ама като не сте го направили , сега оставете форума да реши (админите) и престанете с "предизборните" си изказвание ,че по - големи светци от вас няма  ;D ;D ;D За сега се показвате в светлина която едва ли бихте искали...
Като сте сгрешили и двамата от глупост , поне се умълчете засрамено (ето така - :-[ :-[ :-[) иоставете другите да ви оправят щуротийте... >:(

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #47 -: 21 Май 2008, 09:10:43 »
Да си гледал, аз машината съм я вадил само за снимките който съм направил. Пък и ти предложих да дойдеш с мен до Дупница, а ти ми отказа защото бързаше за някъде. Така, че сме се видяли за 2 минути пак не заради мен, защото аз си седях още 30 мин на гарата докато ми тръгне влака.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #48 -: 21 Май 2008, 09:12:56 »
Цитат на: muncho link=topic=358.msg5569#msg5569 date=1211312109
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=358.msg5567#msg5567 date=1211310449
Един отрицателен глас за lok45111  :-\
Кажи защо,дай някаква обосновка... ???

Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=358.msg5570#msg5570 date=1211312180
Той си знае защо, не желая да има някакви нападки и глупости.

Аз не исках да обявявам защо е отрицателната оценка точно поради причината, че ще се разрастне един гаден и голям спор с много нападки...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #49 -: 21 Май 2008, 09:19:00 »
Апелирам и към двамата да престанете! Тук не е мястото да се дърлите. Затова престанете, в противен случай ще предложа на останалите колеги Модератори да предприемем крути мерки.
Внимателно прегледах мненията и мога да кажа следното: налице е една сделка за покупко-продажба с последващо изплащане на цената на вноски, което обаче не освобождава и двамата от каквато и да е отговорност по самата сделка. Какво имам предвид. Продавачът трябва да посочи пред купувача всички дефекти, дори и скрити, за да може купувачът да прецени дали да закупи вещта в посоченото състояние и цена. Защото в противен случай може вещта да бъде върната или да се иска намаляне на цената заради откритите по-късно дефекти по нея. Но затова има срок, който е обичаен за такива сделки, толкова колкото е обикновено нужен, за да се прегледа вещта и да се прецени дали е годна. Затова смятам, че и двамата донякъде носите вина за случилото се - Кракомобила, ако не е посочил недостатъците и Lok 45111, защото е приел вещта, но чак след почти месец и то след като я е боядисал, тръгва да я връща. За срока иди дойди, но за това, че на практика я е променил (вещта) той НЯМА право на никакви претенции спрямо продавача, защото всякакво преобразуване на вещта се приема за одобрение. Затова при тези обстоятелства смятам, че lok45111 няма право на никакви претенции спрямо Кракомобила и трябва да изпълни своите задължения по така сключения договор за покупко-продажба между тях. Тук пък влиза в сила нашият правилник, който постановява, че ако някой от страните неосбосновано откаже сключена сделка следва БАН. Все пак предлагам това да не се случва, а да послужи като предупреждение към всички добре да мислят и оглеждат, когато купуват, за да няма в бъдеще такива проблеми.
« Последна редакция: 21 Май 2008, 10:32:26 от Vlado »

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #50 -: 21 Май 2008, 09:22:38 »
Аз посочих, че ще изпълня останалата уговорка, така, че не виждам проблеми. А що се касае до това, аз пък имам претенции към екипа на форума, защо и колко време могат да се търпят поръчкови кампании срещу някого, когато това не е предмет на обществено достояние.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #51 -: 21 Май 2008, 09:23:29 »
Аз спирам до тук, единственото което исках е да дам отрицателната си оценка на lok45111.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #52 -: 21 Май 2008, 09:30:50 »
lok45111 изказването ти с "поръчковите кампании" е доста неадекватно, затова ще те помоля да замълчиш. Най-лесно е да ви баннем и двамата и да не се занимаваме с глупости. Това че даваме право и на двете страни да се изкажат и след това да решим какво да правим, мисля че трябва да си благодарен, а не като те настъпят, ти да настъпиш друг. Не ти прави чест. Идеята е да се стигне до истината, а за нея трябват достатъчно факти и обосновки и от двете страни. А това дали са предмет на обществено достояние или не... ами да бяхте се разбрали нормално като бели хора. Веднъж обаче засегнали форума, това става наша грижа, защото ние отговаряме за това как ще продължи да се развива тоя форум. И това няма да стане с преждевременно затваряне на "поръчковите кампании".

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #53 -: 21 Май 2008, 09:30:56 »
Допълвам гореказаното.
Срещу никого не се водят кампании, lok54111. И смея да твърдя, че до този момент форумът беше едно спокойно и добро място и ЩЕ ОСТАНЕ ТАКЪВ  и в бъдеще.
Съветът ми към теб е да се научиш да понася отговорностоите, които сам си поел. Отново прочетох всички мнения по темата. Ти още отначало си видял лошото състояние на лока (само го казваш в едно мнение), но въпреки това си се съгласил да го вземеш, така че нямаш право на никакви претенции към продавача. От тази гледна  точка апрелирам към теб да престанеш с необоснованите претенции, да изпълниш дължимото по сделката и НАЙ-ВЕЧЕ да си вземеш поука от това. Ние всички сме обвързани от правилата в този форум и сайт и ти не си изключение. Уверявам те, че не ги ли възприемеш, няма да се поколебаем да вземем дори и крайни мерки, за да въдворим ред тук.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #54 -: 21 Май 2008, 09:34:08 »
Владо,

по никакъв начин не желая нито да погазвам правилника, нито пък да се впускам в разни простотии. Ако не ти е известно, тук дойдох, воден от хобито, а не да се занимавам с детинщини. Както сам казах видях козметичен дефект, който поправих, на по - късен етап установих и проблема в механиката. Що се касае до КРАКОМОБИЛА, неговата грешка се състои в това, че не е обявил дефектите, които не могат да се видят при получаване на локомотива. И най - накрая да престанеме с глупостите, че замязваме на един друг форум, известен с цветистото си именце... Владо, много добре ме познаваш и не смятам, че не мога да поемам отговорности. Купих V100 на изплащане, като дори погасих задължението си към продавача, но локомотива в действителност е перфектеен във всяко едно отношение.
« Последна редакция: 21 Май 2008, 09:36:09 от lok45111 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #55 -: 21 Май 2008, 10:05:03 »
Аз казах каквото имах да казвам. Правилата са за всички без изключения.
И като последни думи ще споделя: Марио, нека се уважаваме и да спазваме така посочените правила. Само така всички ще са доволни и с удоволствие ще влизат в този форум. Затова нека и тези мои думи са последни и да затворим тази тема без последствия за никой.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Оценка за коректност
« Отговор #56 -: 21 Май 2008, 10:31:11 »


@ Lok45111, ти не си коректен в тази сделка . Подвел си Krakomobila и си длъжен да платиш . Още повече ,че това вече не е същият модел !! - ти си го променил междувременно !

Това е сделка през форума ни и има правила . Правилата са за да се спазват. Аз лично веднага бих те баннал.

Възмутен съм шикалкавенето ти.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Оценка за коректност
« Отговор #57 -: 21 Май 2008, 10:34:36 »
Не е сделка през форума. Още не съм и знаел за този форум. И както казах по - горе и двамата сме си виновни.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re: Оценка за коректност
« Отговор #58 -: 21 Май 2008, 10:40:03 »
Само че се даде гласност в този форум за нея и по този начин го ангажира. Затова ще следим дали си изпълнил своята част от сделката и ако това не стане, ще вземем мерки. Тук няма място за недобросъвестно държане в каквато и да е форма и това се отнася за всеки форумист.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Оценка за коректност
« Отговор #59 -: 21 Май 2008, 10:42:05 »
Щом не е сделка през форума, недейте и двамата да я пълните тази тема.

Иначе напълно съм съгласен с Адри. Като ще купуваш нещо втора ръка ще си отваряш очите на четири. Аз съм се прецаквал с такива покупки, но при положение, че си държал нещото в ръка и въпреки това си го взел си носиш отговорност.

Недейте да разваляте един от малкото форуми, в който коректността и атмосферата са идеални с такава разправия. И двамата губите от това.