Автор Тема: За щангите и колелата на парните локомотиви от различните фирми  (Прочетена 19772 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Нил,приятелю!

Целта на Ясен е да прикрие тази грозотия


и да постигне този ефект


Станало е точно като на тези колооси


Ядосва се че и съвременните производители не си правят труда да доближат моделите си до оригинала.Всяка ос да има центрови отвор,необходим за престъргването на лагерните шийки и на бандажите-ребордите,да не бият колелата.Аз съм стугар по образование и професия....и много други :yes: ;D
Толкова е елементарно,а ти го изкара технически неграмотен....едвали не!


« Последна редакция: 26 Януари 2012, 10:36:03 от toniemi »

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Не технически, а технологически. Аз също имам огромно понятие от тези неща, защото са ми професия. На нито една реална машина технологичния център не е прикрит, както се вижда от снимките. А това, че Пико са правили боклуци на времето, не може да се сравнява със съвременните производители, както прави Ясен. Жоро добре го описа, като искаш детаилност си я правиш сам или с приятели. Не можеш да искаш от масовото производство резултати като от Микрометакит, например. Това, че Гютзолд се справя по-добре е негово лично мнение. 90% процента от хобистите не обръщат чак толкова голямо значение на 1000 или 1001 детаила. Важното е нещата да са направени добре и да доставят удоволствие.  ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

И Марксически и диалектически - шайбите си трябваха и доста промениха визията ! Аз 6-ните втулки като ги видех после бях на антибиотик 1 седмица ! Същото ме застига и днес , като гледам куплунги и реборди в

n

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: toniemi link=topic=3591.msg71834#msg71834 date=1327566664
... Целта на Ясен е да прикрие тази грозотия ...

Тонка, казах ти как се решават нещата със старото пико, ама ти после едва ли не ме обвини за саботьор.
:sarcastic:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: widowmaker link=topic=3591.msg71846#msg71846 date=1327572616
Цитат на: toniemi link=topic=3591.msg71834#msg71834 date=1327566664
... Целта на Ясен е да прикрие тази грозотия ...

Тонка, казах ти как се решават нещата със старото пико, ама ти после едва ли не ме обвини за саботьор.
:sarcastic:
Аз не съм като Яско,за това приех тежко и горко,твоето отношение към старото пико :( :( :(
Сега съм от 4 дни на легло...тръшнал ме е нивиждан грип..за толкова години не помня така да съм боледувал...и според мен ,това е заради теб :on_the_quiet:
Паднал ми е имунитета,заради стреса ... :( :( :(
Дължиш ми една Миринда-портокал...но не китайска :drinks: :drinks: :drinks:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Тонка , сподели ти щангите как ги правиш ?

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: Adrian link=topic=3591.msg71849#msg71849 date=1327575369


Тонка , сподели ти щангите как ги правиш ?
Съвсем бутафорни,режат ми ги на лазер.Само шатуните взимам от джуниорски 80ки на пико...но ми свършиха :( :( :(
Съсипах около 20 такива локомотивчета,подритвах ги по битака и за 5лв не ги купувах...ама още 10 комплекта шатуни от джуниорки ще ми дойдат добре  ;D

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Предлагам, преди да продължим с коментарите, да надникнем в тази тема:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1164.0.html

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: Сaprycorn link=topic=3591.msg71852#msg71852 date=1327584206
Предлагам, преди да продължим с коментарите, да надникнем в тази тема:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1164.0.html

Яки шайби! :good: :good: :good:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Сaprycorn link=topic=3591.msg71852#msg71852 date=1327584206
Предлагам, преди да продължим с коментарите, да надникнем в тази тема:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1164.0.html

Не разбрах какво общо има темата, че да надникваме в нея?
Казах ти мнението си за тия шайби, виждал съм ги и на живо. Това не е начин да ъпгрейдваш съвременен локомотив!
Единственото, което го няма при повечето съвременно производство е технологичния отвор в оста, което се преглъща.
Специално за флайшман (че там е грозотия) ако се оберат челата на главините, а после се капне боя, нещата ще си дойдат по местата.
Шайбите не решават проблема (изключая старото пико - каквото и да туриш, все ще е по добре)
- реално би трябвало да се вижда кръг - границата между главината и оста.
С въпросните шайби се оправя едно, но пък се разваля друго - няма го кръга и главината вече става с друга форма.
Цялата тая писаница тук е заради това, че ти коментираш кое било хубаво и кое било лошо, пречупвайки всичко през въпросните шайби.
Представи си, че има хора, които харесват парни локомотиви, но не им харесва черен локомотив с червени колела, както на теб.
:)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Брей, ама и проблем си имате.
Вчера по приятен за мене повод си купих шише уиски и пътьом се обадих на булката да купи фъстъци като се прибира от работа. И кво - прибира се тя, "Къде са фъстъците, ма?" , " Ау забравих. Ама имаме туршия, вчера я качих от мазето". Е хубаво ама уиски с туршия... Майната му прежалих се. Днеска като гледам кви са виелици, викам си, има туршия, прибрах се от бачкане и си сложих едно джезве гроздова да си я сгрея. И кво - прибира се булката от бачкане и от вратата вика " Скъпи купила съм ти фъстъци". Те ти проблем сега,цяла вечер седя и се чудя кво да бъде... Та да ви е*а и шайбите и щангите - къф ви е проблема, бе? А сега кажете аз как да го реша моя. И стига с тоя тъп спор :drinks:
« Последна редакция: 26 Януари 2012, 21:20:21 от TANO »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А защо не пробваш да си сгрееш уиски?  ;D

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Е не си бил сам , и аз преди няколко дена пих джони с туршия , а на другия ден ядох фастъци и бадеми без нищо-то в корема все бъркало става  :sarcastic:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат
А сега кажете аз как да го реша моя

Мдааа. Стоенча, това си е екзистенциален проблем. Но изход има, има изход.
Вадиш малко зеле от бидона и нарязваш на тънко от сланинката. Слагаш джезвето с ракията и почваш: ракия, сланина, зеле....и все в тоя ред. Само гледай да не го объркаш.
Айде, ще ти простиме, че се черпиш сам и не викаш за помощ :drinks:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Мнозина смятат, че металните щанги са застраховани от счупване!
Ето какво се е случило с метални щанги на Лилипут, при това без да са докосвани!

Нямам думи за коментар...