Автор Тема: Представяне на Petko Ivanov  (Прочетена 6925 пъти)

Petko Ivanov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 350
  • Рейтинг: 110
Представяне на Petko Ivanov
« -: 02 Февруари 2012, 18:32:47 »
Здравейте,
Казвам се Петко Иванов, на 44 години. Работя като Главен енергетик на "Челопеч Майнинг", предприятие за подземен добив на руда и преработката и до медно-златен концентрат.
Подобно на моят брат Христо (misan) интересите са ми основно в областта на парната тяга. Имах късмет да заваря в работа последните работещи парни локомотиви в БДЖ 50.04, 50.05 и 47.33. Помня и ж.п.завода в София, пълен с ремонтирани или чакащи за ремонт парни локомотиви серии 01,14,15,16 и 36. Впоследствие заедно с моят добър приятел Стефан Стоичков обиколихме по няколко пъти базите в Стамболово, Калояновец и Асеново, където се пазеха като мобилизационен резерв много парни локомотиви серии 14,15 и 16. Имаше много интересни машини, но за съжаление през 1993-1995 г всичко бе унищожено.
В нашето семейство имаме особен интерес към локомотивите, създадени от Робърт Гарбе. За да видим на живо неговите локомотиви през 2010 г с брат ми посетихме локомотивният музей в Резита-Румъния, а през 2011 - четири железопътни музея в Полша. Бил съм и в музея Strasshoff до Виена. Ще публикувам снимки и впечатления от тези посещения.
Освен с последните парни локомотиви детството ми е свързано и с дизеловите локомотиви 04. Тогава те обслужваха почти всички влакове, заминаващи от София за Кулата, Кюстендил, Драгоман, Варна, Русе и Видин. С течение на времето работата им намаляваше, голяма част бяха нарязани, докато накрая остана само 04.12, която пътуваше с един вагон от Алдомировци до Бели Бряг (Болшевик). Смятам, че на 02.01.2000 г съм направил последните снимки на дизелов локомотив 04 в редовна експлоатация в БДЖ.
Прочетох с удоволствие част от материалите във форума и с радост се присъединявам към вас.

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #1 -: 02 Февруари 2012, 18:40:45 »
Добре дошъл сред нас.  :hi: :hi: :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #2 -: 02 Февруари 2012, 18:41:24 »


ееее, браво ! Предчувствам чиста вода от извора !!
Добре дошъл  :hi:

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #3 -: 02 Февруари 2012, 18:43:33 »
Привет! :good: :hi: :drinks:

Много е радостно, че специалистите стават повече!!!

Добре дошъл на бордааааааааааааааааааааааааа!!!

Борис

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #4 -: 02 Февруари 2012, 18:44:36 »
 :hi: :drinks: :drinks: :drinks: :hi:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #5 -: 02 Февруари 2012, 19:56:56 »
Добре дошъл и от мен :)

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #6 -: 02 Февруари 2012, 20:01:39 »
Добре дошъл и пожелания за приятни мигове тук! :hi:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #7 -: 02 Февруари 2012, 21:23:13 »
     Още един дампфлок фен, отборът става все по-железен!! Добре дошъл !! 
 

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #8 -: 02 Февруари 2012, 21:34:32 »
 :drinks: :drinks:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #9 -: 02 Февруари 2012, 22:43:19 »
Здравей,добре дошъл! :hi:
Цитат на: Petko Ivanov link=topic=3614.msg72345#msg72345 date=1328200367
докато накрая остана само 04.12, която пътуваше с един вагон от Алдомировци до Бели Бряг (Болшевик).
Към този локомотив и към тази линия изпитвам невероятни чувства и емоции! :yes: :hi: :drinks:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #10 -: 02 Февруари 2012, 22:43:33 »
Изключително удоволствие за мен е, да приветствам г-н Петко Иванов :hi:
Ицо писа вчера, че имам много специално отношение към него и към брат му. А бих добавил и към баща им, макар, че съм го виждал само веднъж. Специалното ми отношение се дължи на факта, че и тримата обичат железниците много искрено и много истински, като добавим и широките познания за локомотивите, разговорът с тези хора е винаги много приятен и полезен!
По повод представянето на Петко ще разкажа един случай, който дълго няма да забравя. Действието се развива през пролетта на 1993 година, когато в магазина на Джони на ул,Позитано, Стефан Стоичков  ни запозна. С  Петко договорихме една размяна, от която той получи три оберлихта на Шихт. Видимо доволен от новата придобивка, Петко ми сподели, че няма локомотив за тях. Аз веднага възкликнах, как, нямаш ли 01.5? Той е идеален за тези вагони? А Петко много търпеливо ми обясни, че 01.5 се появява на бял свят чак през 1962-63 година, когато тези вагони вече излизат от експлоатация, и че вагоните са пруски и за тях е най-добре да ги тегли пруски локомотив. Но единствения локомотив от пруски произход, който тогава предлагаше Пико беше 55-цата- подходяща за леки товарни влакове, но не и за бърз влак....
Този разговор се запечата толкова силно в паметта ми, че оттогава и до ден днешен съобразявам композирането на влаковете точно с онези думи на Петко!
Или казано с други думи, това е един от хората, които навремето ми дадоха познания, отвориха ми очите за да мога да виждам моделите като познавач, за което ще бъда винаги много признателен!
Добре дошъл, приятелю!
« Последна редакция: 02 Февруари 2012, 22:50:13 от Сaprycorn »

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #11 -: 03 Февруари 2012, 00:22:19 »
Добре дошъл Петко :hi: :hi: :hi:
Не ни жали хич и ни залей с информация относно парните "чудовища".Снимките  ще са ни като бонуси естествено :sarcastic: :lol: :haha:

fpk1999

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 507
  • Рейтинг: 21
  • Перфектният мащаб е 1:1 !!!
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #12 -: 03 Февруари 2012, 08:42:16 »
Добре дошъл :good: И мен ме влечат парни локомотиви.Ел. тяга долу,баба меца рулз  :spiteful:

Petko Ivanov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 350
  • Рейтинг: 110
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #13 -: 03 Февруари 2012, 19:01:19 »
Благодаря на всички за добрите думи, казани по мой адрес и за сърдечното посрещане. Наистина с Ясен се познаваме отдавна. Много се радвам, че помни моите думи за 01.5 и че съм му бил полезен в бъдещото търсене на подходящи комбинации между локомотиви и вагони. А моите "оберлихт" вагони след дълго мислене си ги карах с два локомотива Е44 начело - видя ми се най-подходяща комбинацията  ;D

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Представяне на Petko Ivanov
« Отговор #14 -: 03 Февруари 2012, 19:17:49 »
Добре дошъл и от мен Петко! Радвам се, че вече и двамата с Ицето сте на територията на форума.  :good: