Автор Тема: Клатушкане???  (Прочетена 2799 пъти)

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Клатушкане???
« -: 29 Февруари 2012, 23:02:57 »
Ето едно локомотивче от моята колекция, което не съм показал. Това е Швейцарската серия Ae6/6 на Лима.
закупих го в един комплект много отдавна , в който комплект има 2 вагона 1ва класа в тази разцветка.
Моделчето нямаше четки, пантографи, жици и буфери.възстанових го . То е мъничката ми гордост. Освен това тавана беше разтопен със запалка-- егати и собствениците е имало преди мен  ;D След боядисване на одрасканите места, локомотивчето стана доста по-добре

А и самият факт че тази Лима може да върти на по-бавни обороти от тауруса на Пико не спира да ме учудва  :blink:

Осветлението е мое дело, не гледайте че има една крушка отпред - изолирал съм стъклата и свети само през фаровете  :)


Но ето го моят въпрос - когато е в завой, лока доста странно се клатушка наляво-надясно, което много ме дразни.  Това беше още от момента, в който го купих. Ето как е хваната талигата, не ми се вижда да има нещо счупено




Просто има една капачка, която държи талигата...
Мога ли да поправя това нещо, така че да не се клатушка тъй досадно  :scratch_ones_head:

Мерси предварително  :good:
« Последна редакция: 29 Февруари 2012, 23:04:44 от JesusBlack14 »

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Клатушкане???
« Отговор #1 -: 29 Февруари 2012, 23:37:09 »
Тази рама на Лима ми е доста позната и типичния им гигантски мотор с дисков колектор. Направи няколко кръгчета без корубата и виж точно кога се заклаща и при какви обороти. Ротора на мотора е въз големичък ако са износени втулките може да бие в страни.

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Клатушкане???
« Отговор #2 -: 01 Март 2012, 00:10:36 »
Без коруба почти не се клати. Локомотива има скъсани бандажи, но не е от това, тъй като имаше бандажи когато го купих. Имам чувството че се клати само шасито,  а талигите си стоят спокойно. Няма изтъркани втулки  :good:
« Последна редакция: 01 Март 2012, 00:19:36 от JesusBlack14 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Клатушкане???
« Отговор #3 -: 01 Март 2012, 09:10:23 »
можеби ще трябва да 'втвърдиш' едната тслига да не се клати напречно , става чрез лепенка ,кеченце и т.н.от 2-те страни - така ще обира надлъжните неравности , а напречните ще обира другата талига