Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Създаване, ремонти и усъвършенстване на модели | Creation, repairs and tuning up models

Проект "Гара Панагюрище"

<< < (2/17) > >>

Жоро:
Стълбите направо ме разбиха! Правил си ги стъпало по стъпало, УЖАС! Долната страна после ли я подравни или преди да ги налепиш? Сподели нещо за боядисването, създаде ли ти проблеми боята, покривност и т.н.
А бе с две думи: Пипната работа!

Vlado:
GG1 е никнейма на момчето, за чиито макет ще са сградите. Под секрет ще кажа, че ще има още един пост, църква, тоалетна и точно копие на гара Панагюрище. Ако е дал Господ и всичко е наред, ще станат до три-четири месеца всички. Ама да видим...
Картонът е май един милиметър дебел, но не съм сигурен. Ще премеря и ще пиша. Мисля, че му казват "бирен" картон.
Стълбите наистина ги правих стъпало по стъпало по нова технология за разлика от предишния "изоставен" пост, където бяха обща конструкция. Колкото и да е чудно по новия начин ми е по-лесно и според мен става дори по-добре. За съжаление обаче не станаха така пипнати както исках, защото не дообмислих долната страна на стълбището и се получи леко криво (рязах скосяването парче по парче, а не общо). Но пък ми дойде идея как да поправя недостатъка и следващият пост (стълбище) се надявам да стане по-добър.
Боята я слагах на два пласта. Първият не покри всичко и затова се наложи да повтарям, но мисля, че се получи.
И накрая ще кажа, че чертежи не правя, понеже ми ги дават готови по поръчка, а момчето, което ми ги чертае не се съгласи да ги споделя с цел запазване на уникалността на всяка една сграда.

pach:
Жалко за чертежите ,  :-X - всеки си има някви разбирания - аз не мога да разбера за каква уникалност се говори щом сградата съществува и всеки може да я заснеме и направи чертежи (е който има желание и време най-вече!), тя е достъпна ...разбирам да е личната вила , дето не може се влезнe без разрешение от собственика - тогава малко се приближава до уникалност.
За останалото има термин -взаимопомощ!Но това не всеки моделист е дорасъл да го разбере (поне в България >:()
здраве да е ...
R.Е. - Влади , добре че поне ти си решил да ни показваш етапите на изработка , но това е друга бира както се казва! ;D

Gervasii:
много ми е странна тази работа, чесно казано. анонимност, тайна и тям подобни. всички нормални моделисти по света когато направят някой собствен модел и са горди от него се чудят как да го споделят с другите моделисти като например чертежи, снимки, начин на направа и тем подобни. аз от моя скромен опит съм получавал чертежи на мостове и други от напълно непознати моделисти, които си ги слагат в сайтовете зе улеснение на остналите. ама така е като сме голяма страна и конкуренцията е голяма.

Vlado:
Смятам, че приемате прекалено навътре нещата. Всеки автор има право да определи съдбата на произведението си, пък било то и чертеж. В случая изначално уговорката ни беше да ми се правят чертежи, но без да ги разпространявам. Точно и ясно. Така хем авторът доволен, че създава материал за нещо уникално, без аналог, хем и аз доволен, че мога да моделирам каквото искам (винаги са се правели чертежи по мой избор и при мои условия).
Би трябвало вече да ме познавате и да забелязвате, че не крия нищо от никого от няколкогодишната си практика по моделизъм и помагам на всеки потърсил помощта или съвета ми. Е, понякога се случват неща, с които просто трябва да се съгласиш. Такъв е и този случай. Затова пък създадохме раздел, където вече има разни схеми на различна жп инфраструктура. И материалите растат ли растат. Вярвам, няма да е далечен денят, в който там ще има "от пиле мляко" за моделиране на сгради и всякакви други жп нещица. Затова трябва да проявим малко търпение и разбиране и вместо да се нападаме, просто да се отдадем всецяло на жп моделизма, пък нещата и сами ще си дойдат...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия