Автор Тема: beginner  (Прочетена 4434 пъти)

mbanev

  • Гост
  • Trade Count: (0)
beginner
« -: 30 Март 2008, 23:25:55 »
Zdraveite vsichki modelisti

az moje bi sam nai-noviat i nai neukiat clen v tozi forum
Kato malak dosta se zabavliavah s lakcheta na PIKO, no ot tagava mina dosta vreme
Skoro brodeiki iz Sofia se nataknah na magozin za modelisti i sotanah porazen za kakva industria stava vapros.
Ot dve sbmici cheta v neta za standarti, modeli, maketi nachin na upravlenie i t.n. no taka i ne moga da razbera ot kade da zapochna.
Jelanieto mi e da si napravia maket /imam dosta goliamo pomeshtenie/ s digitalno upravlenie i t.n.
Molia da mi dadete otpravna tochka.... t.e. da me obrazovate

Blagodaria Vi
 ???

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: beginner
« Отговор #1 -: 30 Март 2008, 23:55:59 »
Има един бутон там над писания текст, дето като го натиснеш, дори и в Огнена земя да си ще ти излезе кирилица ... Опитай пак!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: beginner
« Отговор #2 -: 31 Март 2008, 08:47:29 »


Добре дошъл , братле !

Започни въпроса си горе-долу така : " Пичове , имам едни излишни 5-6 000 евра , едно помещение 10.5 х 9.5 и разводът ми приклю4и успешно. Имам желание да си играя с влакчета ! - ха сега кажете кво да си купя :) "


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: beginner
« Отговор #3 -: 31 Март 2008, 09:07:13 »
Цитат на: Adrian link=topic=377.msg3367#msg3367 date=1206942449


Добре дошъл , братле !

Започни въпроса си горе-долу така : " Пичове , имам едни излишни 5-6 000 евра , едно помещение 10.5 х 9.5 и разводът ми приклю4и успешно. Имам желание да си играя с влакчета ! - ха сега кажете кво да си купя :) "


Че е верно , верно е , ;D ;D
 ама не плашете човека от рано , и без туй ако се хване сериозно , без сън ще си остане от трепети и мечти , и очаквания ,кога аджеба ще ги доставят , пък тия как можах да ги изпусна и т.н.
Нека сам реши пък ще видим - може ново попълнение да стане.
mbanev като начало прочети всичко тук и от сродните души(прератките към другите сайтове в началото) и ако още ти стиска и са ти останали въпроси , заповядай и задавай , ще ти помагаме!
като начало не бързай да купуваш , чети и мисли какво точно искаш - те парите бързо ще ти хвръкнат!
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 31 Март 2008, 09:08:58 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: beginner
« Отговор #4 -: 31 Март 2008, 10:09:25 »
Добре дошъл, mbanev! Добре дошъл и в хобито и в страницата! :)
Моята съвет е: гледай, слушай и чети. Пък кога си готов за по-сериозна работа по хобито сам ще разбереш. Че то нещата не са никак прости. По някое време ще се усетиш, че поназнайваш от има - няма всичко що е техника, архитектура, рисуване, моделиране, чертане, електроника, електротехника и т.н.
Успех! А когато имаш нужда от помощ ние сме тук за това - да си помагаме.
:)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: beginner
« Отговор #5 -: 31 Март 2008, 20:14:52 »
Цитат
Добре дошъл , братле !

Започни въпроса си горе-долу така : " Пичове , имам едни излишни 5-6 000 евра , едно помещение 10.5 х 9.5 и разводът ми приклю4и успешно. Имам желание да си играя с влакчета ! - ха сега кажете кво да си купя  "

При по-дълбока влакозависимост,да ви кажа,може и 5-6 000 евра да му не стигнат... :P

Иначе добре дошъл,братле и не се отчайвай!Щом човек има желание - всичко успява да постигне!
И след продължително разглеждане на форума,след дълги размишления най-напред реши в кой мащаб да си.Останалото става неусетно.От 1 след някоя друга годинка се оказва че имаш 21 влака.  ;D
« Последна редакция: 31 Март 2008, 20:18:54 от XRISTO »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: beginner
« Отговор #6 -: 31 Март 2008, 20:33:22 »
Няма кво да решава  ;D H0 Рулз  ;D 1:87 Рулз!!!  ;D

mbanev

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: beginner
« Отговор #7 -: 31 Март 2008, 21:32:46 »
Благодаря за съветите и топлото посрещане. Започвам сериозно да се образовам и ако възникнат въпроси ще помагате.
Относно хилядарките в евро.. нека му дойде времето пък тогава ще бъркаме в чувала Страстта е повече от парите, Вие го знаете по-добре от мен.
Между другото имам и по скъпо хоби и го практикувам вече доста време, така че желание да има човек.
 :) :) :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: beginner
« Отговор #8 -: 31 Март 2008, 22:24:53 »
Такаа,диагнозата е поставена - "неизживяно детство"  ,както ни определят останалите-неразбиращи.Тука винаги съвсем сериозно ще ти се отговори на въпрос -"Бе, що не ми върви влакчетооо";D.Добре дошъл при себеподобните  ;)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: beginner
« Отговор #9 -: 01 Април 2008, 02:06:17 »
Здравей, mbanev  :) Наистина първначално има доста четене, за да добие представа човек от самото хоби, тъй като нещата далеч-далеч не се свеждат до тяхната видима страна - локомотиви, вагони, релси, къщички, дървета... За щастие този сайт предлага изключително богат набор не само от информация по различните теми, но и доста препратки. Наистина прочети всичко или почти всичко тук, порови още малко нета и започни да обмисляш какво искаш да постигнеш. Останалите въпроси и техните решения ще си дойдат впоследствие.
« Последна редакция: 01 Април 2008, 02:07:59 от Maktub »