Автор Тема: Макетът на KamaZZo  (Прочетена 44695 пъти)

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #60 -: 22 Април 2012, 13:14:18 »
Хайде покажи придобивките !
Иначе добре напредваш.

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #61 -: 01 Май 2012, 12:39:57 »
Ето го и строителния сет:





...а ето го и хранилището:


За хранилището използвах 2 туби от силикон,1 платформа за моделни колички,противооплитаща тръбичка от риболовните ми принадлежности,за стълби изпозвах релсите от мината по-горе,гаров часовник и др. остатъци от сгради и знаци на ПИКО.
Снимките (от телефона) са с лошо качество на макета,хранилището изглежда в пъти по-добре  :drinks:
« Последна редакция: 01 Май 2012, 12:42:22 от KamaZZo »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #62 -: 01 Май 2012, 13:03:48 »
Получило се е страхотно.Много е хубаво. :drinks: :drinks: :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #63 -: 01 Май 2012, 13:22:12 »
Мерси Насе  :hi: :drinks: :drinks: :drinks:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #64 -: 02 Май 2012, 11:44:06 »
Цитат на: KamaZZo link=topic=3772.msg76763#msg76763 date=1334758153
Цитат на: KamaZZo link=topic=3772.msg76451#msg76451 date=1334332759


Ще се радвам ако някой сподели вижданията си за "подредбата" на не много голямо селище  :hi: :good: :drinks:
Хайде бе колеги,вземете малко отношение по въпроса...  :pogranichnik:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #65 -: 02 Май 2012, 13:23:10 »
Хайде де  ;D
С охота реших да ти пиша мнението си, но се отказах след като видях, че силно залиташ към швабския ландшафт пък аз съм фен на всичко българско и родно и в главата ми се въртят все панелки в съжителство със стари къщи, както е например в Боженци, Златоград или стария Пловдив, пък те хич няма да се вържат с дойче вундерланда. Освен това предполагам и че ще търсиш нещо купешко с надписчета на латински и хептен се отказах да давам акъл  ::)


П.С. И все пак при положение, че вече си задал тема с тая работна група, мината, цистерните и склада, аз лично не бих развалял картинката с добавяне на населено място. Такива неща са далече от промишлеността и няма да стоят естествено едно до друго. Замисли се дали да не разшириш обектите с още от същия тип: склад, хранилище за рудата от мината, бензинколонки до цистерните, работна площадка или ако не заводче то поне едно гатерче.
« Последна редакция: 02 Май 2012, 13:34:15 от gzo »

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #66 -: 02 Май 2012, 15:42:54 »
Разбирам за какво ми говориш аз също ги харесвам но на чуждите макети,всичко българско го виждам всеки ден то е пред очите ми,затова ми се иска макетът ми да олицетворява една друга действителност различна от родната,наред с това са и предимства като: лесното намиране на сгради,по-голямо разнообразие и тн.  :hi:

Опитвам се така да устроя и позиционирам нещата по макета,че да се получи  населено място с индустриална периферия която да задоволява нуждите му.Планирах въпросното градче да се намира в средата на макета зад гарата и докъдето стигне настрани.Сега обаче се замислям какво друго бих могъл да направя за да разчупя средната част,да направя нещо различно от досега планираното (в началото имах идея за малко спортно летище например),като че ли все повече ми се иска да разхвърлям сградите на всякъде по макета вместо да са скупчени на едно място за това събирам мнения и предложения как точно да го направя,понеже вече имам известен набор от сгради като:хотел,полицейски участък,магазин,църква,бензиностанция,къща и трябва някъде да ги вмествам.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #67 -: 02 Май 2012, 16:39:05 »
Тогава не остава нищо друго освен да отделеиш малко повече време за преглеждане в ютубата на повечко домашни макети от швабско, където изобилства с такива примери и просто да си харесаш нещо, колкото да те надъха за дейстие в правилната посока...

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #68 -: 02 Май 2012, 17:20:21 »
 :ok:Сега съм се съсредоточил именно в периферията..със средата ще се занимая на следващ етап,защото днес ми пристигнаха машинките за стрелките и клавиатурата за управлението им  :yahoo: и ме чака свързване след като свърша с периферията. :drinks:

П.П.:Реших машинките да са на ПИКО а не от КОНРАД защото:

      1.Изглеждат добри и надеждни!
      2.Много лесно се монтират!
      3.Повечето неща в макета,в това число и подвижния състав са ми на ПИКО!
      4.Доставката на КОНРАД е 20 евро а машинките по 7 евро.Въпреки,че дори и при това положение ми излиза по евтино реших,че разликата не е толкова голяма и не оправдава  компромиса!
     

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #69 -: 02 Май 2012, 20:32:54 »
....преди малко разглеждах снимки от изложението в Международен панаир-Пловдив "Булколекто 2011",няма нужда да казвам каквото и да било то е ясно,че всичко е меко казано страхотно,интересува ме обаче как точно са направени "черните" пътища тъй като искам и аз да направя такива в своя макет?!  :to_keep_order:

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #70 -: 02 Май 2012, 21:08:21 »
Удоволствието е преди всичко твое , радоста от твоята работа е за нас !  :drinks: :drinks: :drinks: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #71 -: 02 Май 2012, 23:56:53 »
  :drinks: :drinks::king: :drinks: :drinks:
« Последна редакция: 03 Май 2012, 02:05:55 от KamaZZo »

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #72 -: 03 Май 2012, 06:46:50 »
Цитат на: KamaZZo link=topic=3772.msg77648#msg77648 date=1335979974
....преди малко разглеждах снимки от изложението в Международен панаир-Пловдив "Булколекто 2011",няма нужда да казвам каквото и да било то е ясно,че всичко е меко казано страхотно,интересува ме обаче как точно са направени "черните" пътища тъй като искам и аз да направя такива в своя макет?!  :to_keep_order:

Заповядай в Клуба в Деня на отворените врати и ще видиш.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #73 -: 03 Май 2012, 09:51:51 »
KamaZZo, петролното хранилище е станало добре, :good:
само дето основата с тези скосени ръбове не стои както трябва...
Очкавам да видя кое къде ще разположиш по макета
а също и снимки от монтирането на механизмите за стрелките.
Лека работа!  :)

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на KamaZZo
« Отговор #74 -: 03 Май 2012, 19:29:22 »
Цитат на: mgirginov link=topic=3772.msg77659#msg77659 date=1336016810
Цитат на: KamaZZo link=topic=3772.msg77648#msg77648 date=1335979974
....преди малко разглеждах снимки от изложението в Международен панаир-Пловдив "Булколекто 2011",няма нужда да казвам каквото и да било то е ясно,че всичко е меко казано страхотно,интересува ме обаче как точно са направени "черните" пътища тъй като искам и аз да направя такива в своя макет?!  :to_keep_order:

Заповядай в Клуба в Деня на отворените врати и ще видиш.
Благодаря за поканата непременно ще се възползвам.Всъщност аз вече съм идвал и се познаваме (доведе ме Ники).