Автор Тема: Локомотивите по света  (Прочетена 42270 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Локомотивите по света
« -: 11 Май 2012, 17:43:33 »
http://lokomotiwiteposweta.com/
 Списание с железопътни модели в мащаб N мисля, че беше.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rrxGeTTIox0

 Аз до тука може би само 4-ти брой ще взема (полския Ty5 - сиреч БДЖ 14).

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2389
  • Рейтинг: 980
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Локомотивите по света
« Отговор #1 -: 11 Май 2012, 21:13:00 »
Не очаквам нищо по-различно от аналогичната поредица за "бойните самолети" - моделчета нито за моделисти, нито за колекционери. И едва ли в текста ще има нещо ново ...
За начинаещи и за оборот - ОК. Пък и защо ли само първи брой има цена? Естествено промоционална ... Може пък и да се изкуша за някой брой - знае ли човек - като види и като пипне ...

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Локомотивите по света
« Отговор #2 -: 11 Май 2012, 21:29:35 »

  Koй го издава това нещо?

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2389
  • Рейтинг: 980
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:Локомотивите по света
« Отговор #3 -: 11 Май 2012, 22:06:00 »
Твърди се че е българска версия на това: http://amercom.com.pl/

Разрових пак моделистките форуми - мъка, мъка... Но на който му харесва - честите поредица за влакове. 3 лв., 6 лв., 10 лв. Мащаб 1:100. Само да не започне тук "в Поредицата пише ..." че тогава на Администрацията на форума ще и се отвори работа от такива като мен.

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Локомотивите по света
« Отговор #4 -: 12 Май 2012, 02:55:23 »
Ето го въпросния Малард само че моя е от колекцията на "Атлас" а не на "Амерком"
Специално го изрових за да го щракна понеже не ми седи на витрината. Имам 20 локомотива от колецията на Атлас които са прибрани в кашони от години. Мога да ги нащракам ако има интерес, не да се хваля (то тия боклуци не са за хвалба) а да ги видите горе долу какво да очаквате. Отностно Амерком както Митко е казал не са нещо особенно както и при самолетите и такситата а от есен и при хеликоптерите. Но все пак да си дам мнението за Атлас-ските понеже ги притежавам огледал съм ги от вси страни. Истината е че хващат окото от далеко като ги погледнеш наредени на витрината и са ефектни. Обаче в близак план нещата са съвсем други. При някой от моделите има доста криви щанги и не добре залепени фарове, стълби, свирки и каквото друго се сетите дето може да се изкриви китаеца се е постарал да го направи криво. При други модели почти нямам забележки (имам предвид за тия пари толкова).
За матриците и изработката на Амерком не коментирам нищо докато не ги видя, но все пак не очаквам кой знае какво. Първия брой ще го купя за 3 лева за да го сравня с моя на Атлас. Надявам се да са направени с повече внимание. Като цяло "стават",но лично според мен имат нужда от козметичен ремонт всички модели щото надали ще ги харесате от раз. Като първа разлика се вижда че Атлас ги слагат върху дървен постамент с ковната месингова табелка, при амерком изглежда като пластмасов моноблок всичко но пък имат флаг и лого на страната и администрацията. За повече по темата след като се сдобия с първия брой след няколко дена.

В кратце мнението ми в едно изречение е че можете да си ги купите, но можете и да не си ги купите и пак ще сте доволни :)

>> Всички (40) снимки тук <<

EDIT: Снимките от тук са изтрити и добавени в линка към галерията в този и долния ми пост
« Последна редакция: 14 Май 2012, 18:14:28 от BaHkaTa »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Локомотивите по света
« Отговор #5 -: 12 Май 2012, 07:42:02 »
Вие за 10 лв - Роко ли очаквате ?  :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Локомотивите по света
« Отговор #6 -: 12 Май 2012, 14:08:13 »


избелих, за да видя ...

misan

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 443
  • Рейтинг: 117
Re:Локомотивите по света
« Отговор #7 -: 13 Май 2012, 12:36:08 »
 Но защо да са боклуци,много са си хубави моделчетата. За някои хора,както за мен например,не е важно модела да се движи,нито някакво свръхкачество на изработката.

Така,че новината е много интересна,и благодаря на Красен за информацията.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Локомотивите по света
« Отговор #8 -: 14 Май 2012, 09:55:01 »
Бла, бла, бла ... :beee: :hi:
Само кажете от пластмаса ли са или метал (подобно на самолетите)?

Въобще, такива модели стават за витрината (тоест имат приличен вид) както казва един приятел - стендовик,
ако искаш да опазиш от поражение и мазни пръсти, истинските си модели. Слагаш тези на място достъпно
за гостите-лаици, пък нека ги пипат и ахкат колкото искат!!! :sarcastic:
 :lol: :lol: :lol: :hi:

ПП. Впрочем някои от тях са доста близко до мащаб 1/120 и доста хора си играят да ги задвижват допънително.
Дали тези в продажба у нас ще са такива, също май не е ясно!? :yes:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Локомотивите по света
« Отговор #9 -: 14 Май 2012, 09:59:45 »
Всичките модели са пластмасови и с в точен мащаб 1/160.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Локомотивите по света
« Отговор #10 -: 14 Май 2012, 10:21:50 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=3832.msg78039#msg78039 date=1336978785
Всичките модели са пластмасови и с в точен мащаб 1/160.
:hi:
Значи аз други съм пипал на живо...Ами N-сектата ще са може би щастливците,
ама от тях не виждам кой точно ще си играе да ги задвижва или слага във витрината си!?
 ;D ;D ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Локомотивите по света
« Отговор #11 -: 14 Май 2012, 11:29:54 »
Mога само да бъда доволен от издаването на тези списания и най-чистосърдечно да пожелая успех в бизнеса и пласмента на тиражите на издателите (ясно е че го правят за пари), но дори и те не осъзнават какво добро дело с образователна цел правят сред и без това прогресиращо затъпяващото население. Искахте популяризация на хобито? Ето Ви! И то най-ефективната до момента популяризация, в пъти по-ефективна от всякакви вестникарски интервюта и участия в телевизионно предавания с инфантилни водещи-кокошки (а това с онзи лошото копие на азис дето постоянно говореше за "влака влиза в тунела" направо си беше "върхът"  :haha: )
Само за пример - имам познат, който принципно е доста тъпо парче и съм сигурен че никога не е виждал истински самолет на разстояние по-малко от 50 метра (при това включвам тази възможност ако евентуално някога като дете е посещавал терасата на летището когато беше отворена за да маха на някой близък или роднина)... да обаче това лице, незнайно и за мен как се запали и съвсем усърдно и редовно си купува поредицата за изстребителите, а покрай това и прочита списаниетои към тях и вече поназнайва това-онова за самолетите (дори и най-малкото кое е крило и кое е витло и в коя посока всъщност лети самолета). Сигурен съм, че когато започне да излиза поредицата с локомотивите ще има подобни случаи, най-малкото хора, които нямат нищо общо с железниците ще се образоват колкото за обща култура и поне ще могат да различават парен от дизелов и електрически локомотив. Разбира се не очаквайте след първия брой сто човека, запалени и готови да си купуват Роко или Брава, още по-малко пък 30-50 нови клубни членове... но със сигурност ще има такива, на които железницат ще им стане интересна и ще я обикнат. Колкото до детайлността - виждал съм ги на живо в други държави, очаквайте нещо от типа на бакелитено пико с картонени релси или когато ТТ-то се е казвало Цойке.

Моля, въздържайте се от подобни епитети и квалификации!

Dispatcher
« Последна редакция: 14 Май 2012, 11:47:45 от Dispatcher »

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Локомотивите по света
« Отговор #12 -: 14 Май 2012, 18:11:38 »
Понеже Misan изказа мнение да не ги наричаме боклуци и заради него днес наснимах всички витринни модели които съм събрал от колекцията на Атлас. Замислих се от казанато от него и е прав. Имат си някакъв собствен чар. За справка мащаба е 1:100. Направени са предимно от пластмаса. Рамите на почти всички модели са метални както и колелата. Не са много леки, но може би и дървения постамент играе роля. Бях забравил как изглеждат вкупом всички но си припомних набързо. Идеални са за примамки и отвличане на вниманието от скъпите ви модели :) Всеки лаик би казал страхотни са, невероятни са! За съжаление съм загубил книжките на 12 локомотива  :( Има също така и метални "снимки" или плаки с цветна фотография и месингови винчета за монтаж.






Всички (40) снимки от Atlas Edition

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Локомотивите по света
« Отговор #13 -: 14 Май 2012, 21:59:02 »
Аз също не виждам нищо лошо в една такава колекция или модели от този тип. Това е един познавателени и достъпен начин начин да се "вкара" умалената железница в дома на хората. Не виждам защо човек,който не е изкуше от задвижените модели, да не може да се радва на железните коне вкъщи.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Локомотивите по света
« Отговор #14 -: 15 Май 2012, 08:56:53 »
Подкрепям напълно. Още повече че имаме на лице чудесен резултат.
Преминаване от такава "обикновенна" колекция в неизбродимите дебри
на задвижените модели и хобито като по...висше занимание от
обикновенното събиране (да не се бърка с колекционерството, моля)
и обикновенна игра с "влакчета".

Значи мащаба се оказа не 1/160, не и (за жалост) 1/120,
ами 1/100... мдаааа...жалко.

Но пък са красиви!!!  :good: :good: :good:
(може би щото аз си падам по парните локомотиви) ;)